• Ogłoszenia

  • Ona89

   Zmiana Adresu   18.01.2018

   Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!

Fox Mulder

Użytkownik
 • Zawartość

  165
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Fox Mulder

 • Tytuł
  Advanced Member
 • Urodziny 01.09.1939

Converted

 • website
  http://www.google.com/
 1. Mi to wygląda na odprysk od głównej bryły tego bolidu. Jeżeli ktoś chciałby rozbić tą skałę, zrobiłby to na dużo większej wysokości, a nie tuż przed rozpadem w wyniku tarcia...
 2. Podobno na terenie Rosji jest nawet kilka terenów nazywanych doliną śmierci. Jedna z teorii mówi, że jest to miejsce upadku bolidu tunguzkiego, choć nie ma na to dowodów.
 3. Chyba nikt mnie nie pomylił z kolegą wyżej?
 4. Na tych zdjęciach nic ciekawego nie widać, ich rozdzielczość też pozostawia wiele do życzenia. Istnieje coś takiego jak pareidolia, czyli skłonność dopatrywania się ludzkich postaci, twarzy w losowych obrazach.
 5. Chemtrails to jedna z najgłupszych teorii spiskowych jakie znam. Rozpylanie czegokolwiek z wysokości przelotowych samolotów pasażerskich jest lekko pozbawione sensu i całkowicie nieekonomiczne. Nie wspominając o kontroli lotów danych państw i badaniach technicznych samolotów pasażerskich. Tam żadna podejrzana instalacja nie przejdzie.
 6. Synestezja to nie "fizyczne" widzenie fal akustycznych, tylko błędna interpretacja odebranej przez mózg informacji (w tym wypadku przez narząd słuchu). Praw fizyki nie da się ominąć...
 7. Ten tajemniczy kraj to pewnie Autonomiczny Obwód Żydowski. Kiedyś czytałem o tym, w formie ciekawostki.
 8. Wygląda na parę wodną. Może oddech osoby robiącej zdjęcia, lub nawet tego psa... Nic paranormalnego w tym nie widzę...
 9. Nie jest do końca tak jak piszesz. Radiostacje pracujące w AM (AM nie jest pasmem tylko rodzajem modulacji !) nadają na kilku częstotliwościach naraz. Ale mniejsza o to. Tor AM jest bardzo podatny na zakłócenia. Jedyną opcją eliminującą "naturalne" sygnały byłoby umieszczenie takiego radia w klatce Faradaya. Tylko jestem pewien, że wtedy nic oprócz białego szumu nie usłyszysz. Swoją drogą nie jestem przekonany co do autentyczności zjawiska EVP.
 10. Co do pasma UKF CCIR to jest ono obecnie zajęte w ponad 300%. To, że lokalnie nie słychać niczego na przykład na 100.1MHz nie oznacza, że na tej częstotliwości nikt nie nadaje. Przypadkowe usłyszenie tam czegoś to w 99,9% tylko zaszumiony odbiór DX (troposferyczny lub jonosferyczny).
 11. Statystycznie Ziemia nie może być jedyną planetą zamieszkiwaną przez inteligentną formę życia. Wierzę, że we Wszechświecie nie jesteśmy sami ani jedyni. Nie oznacza to jednak, że każde dziwne światła na niebie wiążę z manifestacją istot pozaziemskich. Nie mam także pewności czy dla przedstawicieli wyżej rozwiniętych ras bylibyśmy czymkolwiek wartym uwagi...
 12. Gość z filmiku mówi, że to prawdopodobnie żart z wykorzystaniem voip podpiętego w jakiś sposób do sieci gsm. Więc tak czy inaczej to tylko hoax.
 13. Rozpylanie czegokolwiek z samolotów lecących na wysokościach 10 - 15 km mija się z celem. Takie cząsteczki pyłu opadną setki lub tysiące kilometrów dalej, i to w takim stężeniu, że nawet gdyby były najsilniejszą trucizną świata to nic się nikomu nie stanie. Chemtrails moim skromnym zdaniem to bajeczka dla fanów teorii spiskowych. Wystarczy podstawowa wiedza z dziedziny aerodynamiki i lotnictwa aby uznać to za bzdury.
 14. Dźwięki z tego filmiku brzmią jak praca TBMu (maszyna do wiercenia tuneli) na pełnych obrotach. Kto słyszał ten dźwięk wie o co chodzi. Co do anten, to nie są one w stanie w żaden sposób generować dźwięków a fal elektromagnetycznych nie da się usłyszeć. Projekt HAARP służy do miejscowego jonizowania atmosfery (działa on w dolnym paśmie VHF, nie nadaje się nawet do niszczenia satelitów) i nie można nim wywołać żadnych kataklizmów...
 15. Kosmici mogą też się nami nie interesować. Po prostu zobaczą Ziemię, uznają że nie jesteśmy dla nich niczym ciekawym, i polecą dalej... Przykład takiego scenariusza był przedstawiony w książce braci Strugackich "Piknik na skraju drogi".