• Ogłoszenia

  • Ona89

   Zmiana Adresu   18.01.2018

   Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!

Gwen

Użytkownik
 • Zawartość

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Gwen

 • Tytuł
  Member

Converted

 • interests
  Lubie fantastykę i Anime Naruto XD.
  interesują mnie także Zjawiska Paranormalne, a zwłaszcza wampiry i demony.
 • occupation
  Nie pracuje. uczę się. chodzę do piątej klasy podstawówki.
 1. 65 lat, 4 miesiące i 3 dni i coś sobie sprawdziłam... Wartość twoich zwłok na trupim rynku to: 18182 zł O_O
 2. ok niech już będzie. A tak w ogóle czego mi gratulujesz? ^^
 3. Niektóre z tych smoków są tak złe ,że uchodzą za samego diabła. Jednak nie wszystkie smoki zachodnie są złe. Kiedy urodził się Uther Pendragon (ojciec króla Artura) ,na niebie ukazały się dwa złote smoki, zapowiadając narodziny przywódcy, a wizerunki smoków pojawiły się na tarczach i sztandarach wojennych. Krążą nawet opowieści o smokach trzymanych jako zwierzęta domowe, a także pomagających ludziom. Już anioł Michał walczył za smokiem-diabłem i zrzucił go z nieba. Jedna najsłynniejszym pogromcą smoków jest św. Jerzy. Legenda mówi ,że w jego czasach w pewnym jeziorze żył straszliwy smok który żądał ofiar z ludzi. Św Jerzy przejeżdżał tamtędy konno właśnie wówczas, gdy bestii na pożarcie pozostawiono związaną królewską córkę. Według jednej wersji święty zabił smoka od razu. W innej zaś najpierw go zranił, uwolnił księżniczkę a następnie związał smoka i poprowadził do stolicy królestwa by go zgładzić na oczach ludu. Tradycyjnie smoka zabija się żelazną lancą. Wierzono , że metal ten posiada moc niszczenia zła. W odległej przeszłości skamieniałe czaszki dinozaurów albo kości wielkich niedźwiedzi znajdowane w jaskiniach uważano za szczątki smoków. Na przestrzeni dziejów zdarzały się też mistyfikacje. Oda o smoku Smok - żywy ogień. W słońcu jego łusek błysk, Piękno skrywa jego grozę, Spójrz mu w oczy, I nie zadawaj pytań, Milcz. Uważaj, pamiętaj on nie śpi, Nie podchodź, nie skradaj się, Bądź spokojny. zaufanie To musi z niego wypłynąć I z ciebie, Wspaniały smok skrywa grozę, Piękny jak płomień, O duszy gorącej. Uważaj - milcz. Zbliż się, lecz dopiero Za jego pozwoleniem. Nie rób nic wbrew jego I twojej woli. Informacje wzięte z książki Encyklopedia Fantasty AUTOR Judy Allen Oda o smoku wzięta z strony. http://smoki-smoki.bloog.pl/?ticaid=661d5
 4. Acha dzięki teraz już wiem
 5. Pokaż swoją twarz Pokaż ile w sobie masz x__X
 6. A czego mi gratulujesz? Mojej nieziemskiej głupoty?
 7. Wątpię by w piwniczce, piwnicy zmieściły się legiony Rzymskie :|. Ale Historia ciekawa.
 8. Ta . Jest jeszcze Dybuk. to to samo tylko ,że mężczyzna.
 9. Strzyga lub męski odpowiednik Strzygoń to demon z wierzeń prasłowiańskich. Był to stwór podobny nieco do wąpierza ( upiora, zmory) Byli to ludzie, którzy urodzili sie z dwiema duszami, dwoma sercami i podwójnym szeregiem zębów ,z czego ten drugi był słabo zauważalny. Gdy już rozpoznano strzygę za pierwszego życia, przepędzano ją z ludzkich siedzib. Strzygi ginęły zazwyczaj w młodym wieku, gdy jednak jedna dusza odchodzi druga żyje dalej i aby przetrwać musi polować. Strzyga wysysała krew, wyżerała wnętrzności i latała pod postacią sowy. Zazwyczaj poza polowaniem chodziło o zemstę za krzywdy wyrządzone podczas pierwszego żywota. Strzygi potrafiły zadowolić się przez jakiś czas także krwią zwierząt. Podobnie jak inne stwory tego typu, strzygę należało trwale unieruchomić poprzez spalenie lub powbijanie gwoździ albo pali w różne części ciała. Aleksander Brückner w swojej książce "Mitologia słowiańska i polska" opisał prawdopodobne pochodzenie nazwy "strzyga" i kierunek jego przybycia. Według niego pochodzą one od rzymskich Strix, Strigis to nazwa puszczyka, którego postać przybierała wiedźma, gdy w nocy wylatywała atakować ludzi. Podobnie jak nasza strzyga wysysała ich krew i pożerała wnętrzności. Do Polski przybyła prawdopodobnie z Zachodu. W dobie staropolskiej relikty wierzeń prasłowiańskich najczęściej starano się w literaturze, zaliczającej się do sztuki wysokiej, przemilczeć, niemniej jednak gdzieniegdzie zachowały się wzmianki o m.in. strzygoniach i wilkołakach. Najpełniej obraz dawnego świata demonów słowiańskich odmalował ksiądz Benedykt Chmielowski w swych Nowych Atenach. Kwestia stworzenia monografii obejmującej słowiańską demonologię w literaturze dawnej pozostaje otwarta. Strzygi można znaleźć również w fantastycznej literaturze XX wieku: sadze o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego i sadze o kotołaku Ksinie Konrada T. Lewandowskiego. grzesiek[/b]: Dodane źródło. Temat ponownie otwarty.
 10. nie wiem. bo na przykład w Egipcie tak robili i gdzieś chyba jeszcze. Nie wiem.
 11. Spróbowałam! Najpierw poczułam łaskotanie w gardle ( możliwe dlatego ,że jestem chora ) Potem dziwne uczucie w palcach, coś takie uczucie jakbym na serio coś trzymała. dziwne Fajne :!:
 12. Ok! Możesz spróbować Lubie Warcaby
 13. Moja koleżanka w szpitalu zawsze zginała łyżeczki Dzięki temu łatwo włamywałyśmy się do kompa gdy szafka była zamknięta. Tak... łyżka i spinka wystarczą ^^
 14. rzeczywiście to ciekawe. Gwiezdne dziecko... Czaszki rzeczywiście strasznie się różnią. Lecz to mogła być po prostu jakaś nie znana choroba czy uszkodzenie czy... Nie mam pojęcia.