• Ogłoszenia

  • Ona89

   Zmiana Adresu   18.01.2018

   Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!

Kupczan

Zasłużony dla ZP
 • Zawartość

  538
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Kupczan

 • Tytuł
  Zasłużony dla ZP
 • Urodziny 22.12.1995

Converted

 • interests
  Filozofia, fenomenologia, muzykoznawstwo.
 • occupation
  Uczeń
 • website
  http://www.photoblog.pl/fauxbourdon
 • location
  Niebyt, czyli wszędzie.
 1. Odniosę się do pierwszego posta - całe zagadnienie oscyluje wokół eschatologii chrześcijańskiej. Wszystko ma swój cel - zapoczątkowanie czegoś, poruszenie do istnienia ujawnia ostatecznie swój sens właśnie na końcu.
 2. Tutaj chodziło o to, czy dar złożony Panu był autentycznie najlepszy. Jak wiadomo - baranek ma wiele odniesień symbolicznych, zarówno w Starym, jak i w Nowym Testamencie (w NT określenia tego używał Jan Chrzciciel i odnosiło się do Baranka Bożego). W tradycji starotestamentalnej ofiara z baranka była jedyną formą ofiary składanej Bogu Jahwe. Toteż dlatego ofiara Abla była tą "prawą". Z kolei płody ziemi Kaina zostały wybrane przypadkowo - nie dokonał on selekcji i nie wybrał najlepszych A co do tematu głównego - historia Adama i Ewy ma za zadanie obrazować życie pierwszych ludzi, a nie próbować udowodnić i tłumaczyć historię powstania gatunku ludzkiego. Oczywistym jest fakt, że poza rajem byli inni ludzie.
 3. Zapomniałem o jednym...
 4. I to chyba tyle :>
 5. No to odświeżamy temat... http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/545272_527655017251942_182886291_n.jpg
 6. 2w1 - Służący. To skrzydło daje dwójce nieco uczciwości i emocjonalnej stabilności. Gdy dwójka z tym skrzydłem jest zdrowa, pracuje według swoich zasad pomagania innym. Może się starać utrzymywać wysokie standardy. Etyka jest ważniejsza niż duma. Jest bardziej dyskretna i szanująca granice innych ludzi, a gdy jest smutna, ma tendencję do zamykania się w sobie i przeżywania silnych emocji wewnątrz. Jest bardziej melancholijna niż dwójka ze skrzydłem trzy. Gdy jest w stresie, często myli swoje poczucie misji pomagania innym z potrzebami związanymi tylko z jej osobą. Może ślepo kierować się swoimi motywami, naruszać prywatność innych osób oraz starać się innych zdominować. Uważa, że jej akcje są zupełnie usprawiedliwione poczuciem, że pomaga w dobrej wierze. Może równiez skupiać się tylko i wyłącznie na pomaganiu innym. Jest to dla niej sposób aby unikać roztrzygania dylematu czy trzymać się swoich zasad etyczno-moralnych czy słuchać swoich własnych potrzeb.
 7. Trochę mało szczegółów, ale zobaczymy, co da się z tym zrobić 1. Sen może być spowodowany chęcią zapewnienia bezpieczeństwa i dobra najbliższym Twojej dziewczyny. Wybiegający pies oznacza lęk przed wyrządzeniem krzywdy komuś z jej bliskich, lub też lęk przed utratą jakiejś osoby. Niekoniecznie musi to być pies i koleżanka. Co do cykliczności - jest ona tylko potwierdzeniem tego, że jej obawy nie są wywołane pod wpływem pojedynczego bodźca. 2. Wieś otoczona dokoła rzeką może oznaczać pewnego rodzaju azyl - np. psychiczny, duchowy. Jest symbolem poczucia bezpieczeństwa społecznego (chodzi mi o relacje międzyludzkie i więzi rodzinne). Jeśli i ten sen się powtarza, można zaobserwować zjawisko podobne jak w śnie pierwszym - obawa przed utraceniem bezpieczeństwa lub narażeniem na agresję (w jakiejkolwiek postaci) na kogoś 'z zewnątrz'. Jak mówię, podane jest za mało szczegółów aby trafniej zinterpretować te sny. Moja interpretacja może być tylko jedną z wielu, niemniej jednak mam nadzieję, że pomogłem
 8. Także i ja uważam, że musi sporo czasu upłynąć, aby marihuana została zalegalizowana. Osobiście jestem za, gdyż niemały procent wydatków państwa idzie właśnie na walkę z przestępczością związaną z marihuaną.
 9. Postaram się zinterpretować Twój sen z punktu widzenia psychoanalizy marzeń sennych. A priori mówię, że takie interpretacje są mało dokładne bez dokładniejszego zbadania Twojej osobowości. Otóż cała "fabuła" Twego snu dotyczy Ciebie, a dokładnie Twojej psychiki. Dom jest obrazem Twojego umysłu, a członkowie rodziny (jak i przyjaciółka) oznaczają Twoje problemy lub sprawy, które interpretujesz jako ważne. Winda stanowi rodzaj bariery pomiędzy rzeczami ważnymi (a także tajemnicami) i mniej ważnymi. To, że nie ma ścian znaczy, że nie masz problemów z rozróżnianiem i dostrzeganiem priorytetów w Twoim życiu. Wyłamane drzwi można rozumieć dwojako: 1. Ktoś Cię inwigiluje, czujesz się "na uwięzi"; 2. Ktoś próbuje poznać Twoją tajemnicę (której personifikacją jest osoba Twojej siostry). Mężczyzna-złodziej jest oczywiście próbującym się czegoś dowiedzieć człowiekiem. Twoja ucieczka z siostrą oznacza próbę zatajenia czegoś lub ochrony Twojego prywatnego życia. Mówisz, że w tym miejscu kończy się pierwsza część snu. Druga jest poniekąd kontynuacją pierwszego - znaczenie osób i zjawisk jest takie samo (ludzie jako sekrety, sprawy; dom jako jaźń; piętra jako poziomy priorytetów). Ponowna zamiana tyczy się zwrócenia uwagi na wcześniej wspomnianą rzecz, o której próbował się dowiedzieć mężczyzna. Interpretuję to tak, że rolę siostry przejęła teraz żona - jest to jakby 'atrybut' dojrzałości, bądź upływu konkretnego okresu czasu. Sprawa, która była kiedyś ważna, powoli odchodzi w zapomnienie lub ulega przedawnieniu. Prawnik i detektyw to głosy sumienia; prawnik kwestionuje sprawy moralne, a detektyw szuka rozwiązania. Kolejnymi postaciami przewijającymi się w Twoim śnie są lekarz i matka. Lekarz także i tu odgrywa głos sumienia (być może chodzi o dążenie do katharsis lub czegoś w tym stylu), a matka jest kolejną ważną wartością dla Ciebie. Branie szczeniaka rozumiem jako zainteresowanie problemem bliskiej Ci osoby i pomoc w jej w rozwiązaniu takowego. Na koniec - rola bycia płcią przeciwną w śnie może świadczyć o sposobie patrzenia na różne rzeczy z innej perspektywy, niż czynisz to zazwyczaj. To na tyle z mojej strony, myślę, że pomogłem
 10. O tak, zakończenie fantastyczne nie jest. "Anioły i Demony" mają za to zakończenie genialne, książkę 2 razy czytałem. "Twierdzę" też czytałem, fabuła super. Jedyną książką Browna, która mi się nie podoba jest "Zwodniczy punkt".
 11. Mnie możesz dać po stronie zła matko kochana, od wielu stuleci tu zajrzałem .
 12. Data urodzenia 22.12.1995 Imię: Dawid Mam pytanie odnośnie zbliżającej się olimpiady biologicznej - czy przejdę do kolejnego etapu? Jakie mam szanse ?
 13. stosuję ją codziennie, efekty są zdumiewające. człowiek już po kilku dniach czuje się bardziej rozluźniony, odporny na stres, spokojniejszy. mam problemy z kręgosłupem (choroba Scheuermana). odkąd zacząłem stosować Jakobsona to poczułem wyraźną ulgę, gdyż plecy mniej bolą, jeszcze raz polecam
 14. Metoda Jakobsona jest naprawdę genialna, sam ją stosuję i są duże efekty. Polecam
 15. Hmm, ciekawa chmura burzowa od pewnego czasu się takimi zjawiskami interesuję (burze, tornada, huragany), bo jakiś czas temu jak jechałem do babci byłem świadkiem czegoś w rodzaju mini-trąby powietrznej. Drzewa się wyrywały, niektóre nawet na drogę leciały... W mojej okolicy było o tym bardzo głośno. Z tego co pamiętam to nawet chyba wtedy dwie osoby zginęły... Ale do rzeczy. Ja bym taki kształt tej chmury tłumaczył kierunkiem frontu ciepłego lub zimnego powietrza. Jeden front nacierał na drugi bardzo równomiernie (w przeciwnym przypadku fronty by się zmieszały, tworząc tzw komórkę burzową, prowadzącą do tornada) wskutek czego powstał taki chmurowy "mur". Faktycznie, zdjęcia i film robią wrażenie, można by nawet było stwierdzić że to niezła fotoszopka, ale słyszałem o takich zdarzeniach już kiedyś