• Ogłoszenia

  • Ona89

   Zmiana Adresu   18.01.2018

   Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!

ryanwolfe

Użytkownik
 • Zawartość

  331
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O ryanwolfe

 • Tytuł
  Advanced Member
 • Urodziny 13.12.1994

Converted

 • interests
  zjawiska paranormalne, demonologia, motoryzacja, IT, historia, bezpieczeństwo, wewnętrzne i międzynarodowe, radykalizm i fundamentalizm islamski, Ameryka Południowa, antyterroryzm, prawo gospodarcze, prawo konfliktów zbrojnych, dyplomacja i stosunki międzynarodowe, jednostki specjalne, ekonomia, muzyka, kino, sztuka
 • occupation
  student
 • location
  siedziba Lehman Brothers
 1. Ten cały sąd myślenicki to jest PiSogród ku*** totalny, parafrazując jednego z bohaterów taśm Wprost...Należy nawiązać bliskie stosunki z Damaszkiem i zakupić od reżimu Baszara al-Asada trochę sarinu, bo inaczej się tego ścierwa nie wytępi...
 2. Ciemnogród i tyle, z takimi kato-talibami to prosto do gazu, albo wysłać do Arabii Saudyjskiej, skoro tak bardzo się im marzy państwo wyznaniowe.
 3. Tak się składa, że tradycja Halloween wywodzi się z kultury celtyckiej, amerykańska jest jedynie cała współczesna oprawa tej tradycji.
 4. Zakazać to trzeba tego ich pierdolnika i robienia z ludzi debili od dwóch tysięcy lat, a nie Halloween.
 5. Witajcie, myślę właśnie nad rozkręceniem własnego biznesu i w związku z tym chciałbym przeprowadzić tutaj takie mini-rozeznanie w rynku. Zapewne wśród Waszej rodziny i znajomych znajdują się osoby cierpiące na choroby układu sercowo-naczyniowego i w związku z tym pozostające pod opieką lekarzy specjalistów. Czy Wasi bliscy lub Wy bylibyście skłonni do zakupu nowoczesnego wielofunkcyjnego cyfrowego urządzenia diagnostycznego? Jego funkcje obejmują pomiar ciśnienia i tętna, mierzenie poziomu saturacji i temperatury ciała oraz zapis EKG. Urządzenie posiada kolorowy wyświetlacz i wbudowaną pamięć, wyniki badań mogą być przesyłane i odtwarzane na tablecie i komputerze za pośrednictwem Bluetooth lub kabla USB i dedykowanego programu. Konkretny wynik może zostać także wyeksportowany do pliku i przesłany lekarzowi droga mailową. Po umieszczeniu na klatce piersiowej dołączonych do zestawu elektrod można przeprowadzić całonocny, całodzienny lub nawet całodobowy zapis EKG oraz poziomu saturacji. Urządzenie ma kompaktowe rozmiary oraz wbudowany mocny akumulator, co pozwala na jego stałe noszenie przy sobie. Cena - ok. 1500-1700 PLN.
 6. 10 lat temu nabór na aplikacje prowadziły lokalne organy odpowiedniego samorządu zawodowego, przez co dopuszczano na nie tylko osoby z kręgu wzajemnej adoracji. Teraz nabór jest organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, dzięki czemu łatwiej jest się dostać na aplikację, ale też jest większa konkurencja na rynku, przez co już na etapie aplikacji trzeba wybrać sobie niszę i się w niej specjalizować oraz budować sobie sieć kontaktów.
 7. Nie wiem co wziąć najpierw - wiem tylko, ze jak raz wejdziesz w prawo to musisz już stale w tym siedzieć, bo tempo zmian jest tak duże, że ta kilkuletnia przerwa na drugie studia oznacza praktycznie śmierć zawodową i konieczność uczenia się większości rzeczy od nowa. Przykład? Prawo administracyjne - właśnie wróciłem z kolokwium - najnowsze wydane podręcznika jest z pierwszej połowy 2014, ale dzisiaj połowa tematów jest już nieaktualna, bo od tego czasu zmieniło się aż tyle ustaw.
 8. Co prawda nie jestem jeszcze prawnikiem tylko studentem prawa (aktualnie drugi rok), jednak nie wiążę swojej przeszłości z zawodami stricte prawniczymi typu adwokat czy sędzia, mam w planach ukończenie drugiego kierunku (bankowość) + zrobienie licencji maklera papierów wartościowych i praca w branży finansowej. Obecnie mamy deregulację zawodów prawniczych, także aby coś osiągnąć trzeba znaleźć sobie niszę i być w niej naprawdę dobrym, inaczej czeka nas wegetacja na obronach z urzędu lub jakimś podrzędnym stanowisku w sądzie/prokuraturze/kancelarii albo przebranżowienie, a po tylu latach ciężkiej nauki chyba jednak nie o to chodzi...Z informatyka tak samo, specjalistów zatrzęsienie także trzeba reprezentować sobą coś zdecydowanie ponad średnią, aby się wybić. A przede wszystkim taka praca zarówno prawnika jak i informatyka musi być Twoją pasją, bo siedzenie całymi dniami z nosem w ustawach lub klepanie tysięcy linijek kodu z przymusu NIGDY nie da Ci sukcesu tylko frustrację... I jeszcze jeden praktyczny wtręt od starszego kolegi - absolutnie nie daj się nabierać na potworki typu licencjackie studia prawnicze, które oferują co niektóre uczelnie prywatne. Obecnie aby dostać się na jakąkolwiek aplikację trzeba ukończyć studia prawnicze, które są PIĘCIOLETNIE, JEDNOLITE, MAGISTERSKIE i innej opcji nie ma, żadne dwustopniowe itp. W zeszłym roku była sprawa absolwentów takich właśnie dwustopniowych studiów prawniczych, którzy nie zostali dopuszczenie do egzaminu wstępnego na aplikacje adwokacką. Skarżyli sie do wszelkich możliwych instancji, w końcu sprawa oparła się o Naczelny Sąd Administracyjny, który uznał, że do aplikacji mogą przystępować jedynie absolwenci jednolitych pięcioletnich magisterskich studiów prawniczych.
 9. Francuzi zapewne mają zapas masztów i białych flag A Niemcy też nie przędą zbyt dobrze - swego czasu pani minister obrony otwarcie przyznała, że tylko jakiś ułamek maszyn będących na wyposażeniu sił powietrznych jest sprawna i zdolna do lotu oraz walki, uruchomienie reszty to kwestia kilku tygodniu - do tego czasu to rosyjska flaga łopotałaby nie tylko nad Bramą Brandenburską ale nawet już nad Pałacem Buckingham.
 10. Łotwa ma na stanie bodajże jeden czołg, myśliwce, które można policzyć na palcach jednej ręki i helikoptery do zliczenia na palcach dwóch rąk, także powodzenia życzę w razie czego, jedyna nadzieja, że Ruscy padną ze śmiechu jak to zobaczą...
 11. Bo nie jesteśmy - co z tego że armia liczy nominalnie 100 000 żołnierzy, jak mamy stu kilkunastu generałów, a każdy generał ma adiutantów, sekretarzy, asystentów, kierowców, łącznie obsługuje do kilkunastu ludzi + jeszcze doliczcie tych wszystkich oficerów co siedzą po wszystkich sztabach, garnizonach, kwatermistrzostwach itp a wyjdzie nam może ze 40 000 żołnierzy faktycznie gotowych do pójścia na front, reszta to zwykli urzędnicy tylko że zamiast garniturów noszą mundury i dumnie figurują na stanie armii...Mamy tylu generałów co Chiny, tylko że ich armia liczy 10 000 000 żołnierzy, Amerykanie na kilkumilionową armię (nie pamiętam dokładnej liczy ale chyba 3,5 mln) mają w granicach 45-50 generałów.
 12. Ja do końca miesiąca odpuszczam stawianie, bo z kasą cienko - juwenalia portfel wydrenowały
 13. Czasami coś obstawię, ale żadnym zawodowcem nie jestem. Raz się wygra raz się straci i ogólnie najczęściej na zero wychodzę, czasami na jakiś mały plus.
 14. Dziwna sprawa, wg mnie po piasku to się można ale pochorować zważywszy na to ile świństwa tam jest...
 15. Kawa z rana i do tego papieros