• Ogłoszenia

  • Ona89

   Zmiana Adresu   18.01.2018

   Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!

Marcelo

Administrator merytoryczny
 • Zawartość

  647
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Marcelo

 • Tytuł
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female

Converted

 • interests
  Zjawiska paranormalne, fantastyka, piłka nożna itp.
 • website
  http://www.paramythology.pl
 • location
  "Szukajcie a znajdziecie"

Ostatnie wizyty

574 wyświetleń profilu
 1. Wirujących stołów, latających lampionów, skaczących skrzatów... Do rzeczy, test opisany w książce "Przewodnik po zjawiskach paranormalnych" autorstwa Briana Haughtona. Nie zaszkodzi spróbować Tak jeszcze zaznaczę, że w złotej epoce spirytyzmu przeprowadzano wiele testów na predyspozycje.
 2. Mam w książce opisany test na predyspozycje do bycia medium. Jeśli chcesz mogę podrzucić i może warto byłoby sprawdzić. Nie gwarantuję, że ten test w 100% potwierdzi Twoje zdolności i czy jest on na tyle autentyczny, aby dać ostateczną odpowiedź.
 3. Tulpę tworzy się za pomocą umysłu jednak nie jest to prosty zabieg, a raczej bardzo długa i intensywna praca umysłu. Wiele legend miejskich jest bardzo popularnych dzięki dzisiejszym mediom i dużo ludzi w nie wierzy, a to jeszcze nie wystarczyło do wykreowania takiego bytu (np. autostopowiczka, Krwawa Mery). Bycie medium nie objawia się w jednym i konkretnym miejscu i w określonej sytuacji, a raczej taka osoba często słyszy głosy, wyczuwa obecności itd. Nie pozostaje mi nic innego jak podpisać się pod powyższymi wypowiedziami
 4. Bardzo polecam Księgę Urantii, nie dotarłem jeszcze do jej końca, ba, dopiero co zaczynam, ale przyznam, że jest niezwykle ciekawa i w pewien sposób odnosi się do religii, nawet mam wrażenie, że jest to próba wprowadzenia nowego toku, ale pełnię wniosków podam jak już zamknę ostatnią deskę. Wierzę w Pierwszego Poruszyciela, który zapoczątkował to wszystko. Dlaczego? Bo zagłębiając się w każdy kwant naszego świata coraz ciężej mi uwierzyć, że przypadek stworzył tak idealnie działający mechanizm. Jednak to nie dyskusja czemu wierzę, ale co jeśli religia jest bzdurą, dlatego prosiłbym o nie komentowanie powyższego i potraktowanie tego, jako uzupełnienie mojej odpowiedzi. Jeśli okaże się, że to bzdura, to będę żył dalej Jak już parę osób powiedziało - nic nie tracisz. Wielu ludziom wiara pomogła i pewnie jeszcze nieraz pomoże. Religia opiera się na wierze, a wierzyć nie da się w coś oczywistego więc pewnie nie dowiemy się jak jest. Nie opieram swojego życia całkowicie na religii, a bardziej na własnych przekonaniach. Pewnie dlatego nie będzie mi ciężko przyjąć do wiadomości nowych standardów, informacji...
 5. "Nie poniosłem porażki. Po prostu odkryłem 10 000 błędnych rozwiązań" Thomas Alva Edison
 6. Hej Ajka ja bym chętnie skonfrontował swoje zdanie z Twoim, ale akurat w tym temacie (niestety dla debaty) jestem również Twojego zdania. Sądzę, że można by nieco zmienić tematykę, ale niekoniecznie uciekając od spirytyzmu. Na tę chwilę żaden pomysł nie przychodzi, ale może coś się jeszcze znajdzie Pozdrawiam serdecznie!
 7. Być może oba sny mają coś ze sobą wspólnego tzn. traktują o tej samej sytuacji. W moim odczuciu nie ma tu nic dobrego, ale specjalista ze mnie żaden Wygląda na to, że natrafisz na niespodziewaną sytuację, problem, coś, co może zachwiać Twoim dotychczasowym życiem i zapewne nie będziesz na to przygotowany. Jeśli dzika róża to w grę może wejść miłość, trudna, jednostronna, bolesna. Możesz zostać odepchnięty, to Cię zaboli. Sytuacja z dziećmi wydaje się być pewnego rodzaju przestrogą, byś bronił zawsze swoich racji, przekonań. Nie brałbym tego do serca bo napisałem po prostu to co czułem, a żadnego daru jeszcze we mnie nie stwierdzono więc spokojnie (chociaż byłbym niezwykle dumny i zachwycony mając taką umiejętność ^^ )
 8. Może rap nie należy do moich umiłowanych rytmów, głównie ze względu na teksty, które prawie zawsze nie przypadają mi do gustu, to muszę przyznać, że ten ma w sobie to coś. Jeśli już słucham, to tylko wybrane utwory tego stylu muzycznego Fajnie ułożył i skomponował tekst, za swoje poglądy ma u mnie wielkiego plusa. Co jeszcze mogę powiedzieć? Słowa trafne, użył wiadomości, które powszechnie każdy powinien znać (jeśli chodzi o ich związek z zjawiskami nadprzyrodzonymi). Bardzo dobrze, że ma swoje poglądy, przekonania i wierzenia, których się nie boi i otwarcie je reprezentuje.
 9. W Japonii nie ma miliona bogów. Są główni i mniej znaczący, ale ci mniej znaczący to bardziej duchy opiekuńcze niż bogowie. Jak ajka pisała zaleciało fantastyką. Spróbuj sobie zadać pytanie, czy wszystkie wierzenia nie wyznają tego samego boga tylko pod inną postacią? Czy nie może być tak, że jest jeden bóg, który w różnych zakątkach świata znany jest pod inną nazwą i przekazał inne "mądrości"? Na pytanie dlaczego? Mogę odpowiedzieć, że niezbadane są wyroki boskie i jeśli istnieje istota wyższa to człowiek jej nie zrozumie, przynajmniej nie w życiu doczesnym.
 10. Jak najbardziej jest możliwe przejście z jednego człowieka na drugiego. Niektóre wierzenia siłą zmuszają demona do przejścia na kapłana, aby ten później mógł go zwalczyć w sobie. Egzorcyści mają rygorystyczny sposób życia, aby przy walce nie dać się opętać. Demony wykorzystują "luki" w uczuciach i odczuciach osób.
 11. Wybaczcie, ale nie jesteśmy forum o poglądach politycznych i takie tematy nie są na miejscu. Poza tym nie chciałbym, aby polityka przejmowała tu górę co już można tu zaobserwować.
 12. Ja tam śledzę nowinki na: http://www.goal.pl/270404-transfery-na-zywo.html Wiele klubów ma poukładane składy i tylko drobne zmiany wprowadzają także w zimie nie spodziewam się transferów na miarę Neymara czy Bale'a - chociaż transfer Maty może za taki uchodzić. Może kilka słów odnośnie wrażeń transferowych? ;P Jak dla mnie Mata to duża strata dla Chelsea i ogromne wzmocnienie dla United. The Blus jeszcze tego pożałują, tego jestem pewien PS. Jak jeszcze Londyńczycy puszczą łatwo Courtois to tym bardziej... Myślę, że już pretenduje do grona najlepszych na swojej pozycji, a jak utrzyma poziom to zapewne będzie jednym z lepszych w historii. Chociaż nie przepadam za nim, ale jego umiejętnościom nie mogę ubliżyć
 13. To, że Biblia opisuje powstanie PIERWSZYCH ludzi nie oznacza, że Bóg nie mógł stworzyć więcej. Podobnie jest dzisiaj, ktoś np. odnajdzie pewien pierwiastek i od razu trafia na pierwsze strony gazet. W późniejszym czasie ktoś następny odkrywa ten sam pierwiastek, ale już nie trafia na bilbordy. Biblia zawiera najważniejsze informacje i jeśli czegoś wyraźnie nie wyklucza to też nie należy tego negować. Poza tym, jak już było wspomniane, wiara nie wyklucza ewolucji, więc wszystko jest możliwe
 14. Nie będę już wchodził na płaszczyznę wiary, bo znowu zacznie się dyskusja o tym co jest, a czego nie ma. Tego typu rytuały towarzyszą religii niemal od jej początków (nie tylko chrześcijaństwo). Poczynając od słynnych "wyrywaczy" serc (tych Azteckich/Majowskich, a nie dzisiejszych dyskotekowych macho) i kończąc właśnie na takich "drobnostkach" (w porównaniu z krwawymi rytuałami), o których dyskusja toczy się w tym temacie. Uważam, że krwawe rytuały, przelewanie krwi w imię bogów jest nie tyle sprawą religijną, ale wpisane jest to w egzystencję i rozumowanie człowieka. Zawsze znajdzie się taki, który będzie chciał przelewać krew na bogów. Patrząc też pod kątem wyznaniowym - ciało człowieka jest święte, a grzechem jest samookaleczenie (przynajmniej w chrześcijaństwie) i dlatego nie rozumiem na jakiej podstawie robią to co robią. Oczywiście nie popieram tego typu religijnych obchodów Warto też się zastanowić, czy gorsze są okaleczenia fizyczne, czy psychiczne.
 15. Zamieszczanie linków do zewnętrznych artykułów w tym temacie niczym nie różni się od znanego SPAMU. Temat zamykam i pozostawiam jako link do strony.