• Ogłoszenia

    • Ona89

      Zmiana Adresu   18.01.2018

      Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Jarema vel Wilczarz

Wirus wścieklizny plus wirus grypy = wirus zombi?

2 posty w tym temacie

Dzień dobry! Przeszukując internet znalazłem ciekawy artykuł i pragnąłbym, abyście się na jego temat wypowiedzieli. Wkleję tu najważniejszy fragment:

"Pojawiły się juz spekulacje, że wirus taki jak z tej powieści mógłby być wyprodukowany dzięki biotechnologicznej fuzji wirusa grypy i wścieklizny. Czy cos takiego byłoby w ogóle możliwe? Okazuje się, że temat jest drażliwy – żaden z przepytanych przeze mnie ekspertów nie chciał wypowiedzieć się pod swoim nazwiskiem. Jeden z nich, specjalista w dziedzinie biotechnologii wirusów, powiedział: – Kilka miesięcy temu naukowcy holenderscy Ron Fouchier i Ab Osterhaus ogłosili, że udało im się dokonać pewnych mutacji w wirusie ptasiej grypy H5N1, które pozwalały na łatwe przenoszenie wirusa na ssaki (fretki), a następnie rozprzestrzenianie się infekcji wirusowej w grupie ssaków. Ogłoszenie tych wyników wywołało burzliwa dyskusje, czy takie wyniki powinny być publikowane. Inny anonimowy ekspert zajmujący się genetyką mikroorganizmów twierdził, że fuzja materiałów genetycznych wirusa wścieklizny i grypy jest dziś wykonalna. Jak jednak taki wirus działałby u człowieka, trudno powiedzieć. Wirus wścieklizny należy do grupy rabdowirusów; z wirusami grypy (należącymi do rodziny Orthomyxoviridae) łączy go jedna ważna cecha – podobny rodzaj materiału genetycznego.

Ich genom to pojedyncza nic kwasu RNA. Jednak czy jest to wystarczające podobieństwo, aby wirusy skrzyżować? A może taka krzyżówka już powstaje..."

Reszta artykułu: http://www.focus.pl/czlowiek/kichniecie-zombie-8793

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aha. Czyli Grypa żeby zarażać, wścieklizna żeby pożerać. Czy coś w tym stylu? to była moja pierwsza myśl. Zarówno grypa jak i wścieklizna wykańczają ciało i organizm hosta więc i tak każdy zarażony wytrwałby może kilka dni. Ofiar mogło by być dużo ale sama epidemia nie trwała by długo.

Pod warunkiem dodatkowo, że założymy iż ludzie zarażeni taką mutacją zaczną biegać i gryźć czy bić innych. A przecież reakcja ludzkiego ciała i organizmu na taką mutację wcale nie musi być konkretnie jak w tematyce zombie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz