• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Ona89

Kosciół Latającego Potwora Spagetti

6 postów w tym temacie

Pastafarianizm narodził się w czerwcu 2005, kiedy fizyk Bobby Henderson, wysłał otwarty list do Board of Education (Rady Edukacji) w stanie Kansas w odpowiedzi na debatę, czy należy dać teorii inteligentnego projektu równouprawnienie względem teorii ewolucji i równy czas w nauczaniu na lekcjach biologii. Na swojej stronie venganza.org, której nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa „zemsta”, formalnie zażądał równego czasu na nauczanie o Latającym Potworze Spaghetti jako stwórcy Wszechświata – takiego samego, jak dla pozostałych wersji teorii inteligentnego projektu oraz ewolucji. Ostrzegł, że jeśli jego żądanie nie zostanie spełnione, będzie zmuszony postąpić zgodnie z prawnymi procedurami. Zwróciło to uwagę debatujących na problem, że jeśli nauczanie jakiejkolwiek religii ma stać się obowiązkowe w szkołach, to wybór jednej z nich może wywołać sprzeciw wszystkich pozostałych.

Strona venganza.org zyskała większe zainteresowanie, gdy portal Boing Boing wspomniał o niej w czerwcu 2005. Portal ogłosił, że zapłaci 250 000 dolarów każdemu, kto udowodni, że Jezus nie był synem Latającego Potwora Spaghetti. Ruch na stronie wzrósł także w sierpniu 2005, gdy informacje o LPS zaczęły pojawiać się na blogach internetowych. Według polskich religioznawców, m.in. dr. Pawła Bonieckiego, deklarowanie wiary w Latającego Potwora Spaghetti zyskało popularność wśród ateistów i agnostyków.

Ponieważ pastafarianizm uznaje piratów za osoby święte, prorok Bobby planuje budowę statku pirackiego za fundusze uzyskane ze sprzedaży swej książki traktującej o Latającym Potworze Spaghetti oraz zagadnieniach związanych z religią.

Wikpedia.org

Dodam od siebie, że zaglądałam na ich stronę i nie wiem czy mam śmiać się czy płakać ? http://www.klps.pl/

spagetti.jpg

Piszcie co o tym myślicie.Ona89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To taki ich żart. Fakt jest taki, że pokazują luki w prawie np. nakrycie głowy jeżeli jest związane z religią, to może być w paszporcie (tak jest o ile się nie mylę w Austrii). W związku z tym pewien pastafarianin ma dowód osobisty z durszlakiem na głowie, gdyż to wg. niego jest jego religijne nakrycie głowy. Kościół FSM pokazuję też jak absurdalne są religię, stąd akcję typu: nie wstydzę się latającego potwora spaghetti! Poza tym, dla Ciebie śmieszna jest wiara Pastafarian, pomyśl że właśnie tym jest Twoja religia oczami ateistów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To samo można powiedzieć o każdej z "wielkich" religii. Bowiem od zarania dziejów Kościół ingerował i wtrącał się do rzeczy, do których nie powinien - chociażby polit yka. Kościół zawsze starał się kontrolować ludzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oni teraz walczą by uznać ich Kościołem. Składają teraz odwołanie od decyzji, a jak będzie negatywna idą do Sztrasburga.

Merytorycznie się wypowiadają itd. No ale jak zobaczyłem tych "członków", a kilku z rondlami, durszlakami na łbach to padłem. Najgorsze, że oni to robią na trzeźwo...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Owe wyznanie cechuje się szczerością, otwartością i z założenia jest bekowa. Znacie ich Ewangelię ? http://www.klps.pl/pliki/EWANGELIA_FSM_PL.pdf Jak dla mnie, mimo, iż jest to żart, ta wiara ma więcej w sobie dobrego przekazu niż większość z tych "prawdziwych".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz