Jarema vel Wilczarz

Co jeśli Twoja religia jest bzdurą i fikcją?

37 postów w tym temacie

Religia Cię otumaniła. Zamiast być otwartym na prawdę, Ty chcesz trwać w kłamstwie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To otwórz ludzi na tę prawdę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A sami się nie otworzycie? Jeśli po śmierci okaże się, że jest inaczej niż jak to sobie wyobrażaliście, to dalej będziecie w swoje poglądy wierzyć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale na co tutaj się otwierać :D jeśli znasz prawdę podziel się nią z nami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie napisałem, że ją znam? Jeszcze nie widziałem tamtego świata.

Skoro chcesz znać prawdę: Najpierw był wielki wybuch :D A zresztą i tak mi nie uwierzycie, więc dalej nie będę pisać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więc na jakiej podstawie piszesz: "Religia Cię otumaniła. Zamiast być otwartym na prawdę, Ty chcesz trwać w kłamstwie."

:P nieładnie nieładnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na takiej, że ajka napisała:

Jeśłi okazałoby się jednak inaczej,

cóż- poszłabym dalej własną ścieżką.

Bo kto zabroni mi wierzyć w to, w co

wierzę i co czuję?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cóż, żebym to raz nad tym myślała.. ;) Temat bardzo ciekawy, ale moim zdaniem nie ma sensu się w to zagłębiać, ponieważ raczej nie znajdziemy na to odpowiedzi jak jest naprawdę, a ateiści i wierzący będą mieli odmienne od siebie opinie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jestem chrześcijaninem ale szanuje każdą religie choć wierzę tylko w jedna i pytam was skoro nie ma Boga, Jezusa to skąd te wszsytkie cuda i te cudowne uzdrowienia.Nie jestem strasznie zagorzałym katolikiem i jezeli ktos mi to naukowo wytłumaczy to ja sie zamkne do konca zycia i głęboko zastanowie nad swoja wiarą

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Co jeśli Twoja religia jest bzdurą i fikcją ?" A co jeśli ktoś przekazuje ci bzdurę i fikcję chodź zna prawdę ??

Nie zapominajmy, że kościół jest instytucją jak każda inna. Nagina prawdę w celu osiągnięcia własnych korzyści. Wyobraźcie sobie teraz, że Watykan wyjawia całą prawdę o naszej wierze - 1.Straciliby miliony wiernych 2.Nie ma wiernych, nie ma kaski.

Po poczytaniu różnych artykułów moja wiara bardzo się zmieniła:

-Wiele rzeczy jest przekręconych np. sprawa Judasza, który według kościoła to zło, gdzie bez niego nie wypełniłoby się słowo Boże.

-Bóg nie kazał budować kościołów, a jednak to robimy, choć wszyscy moglibyśmy spotykać się na spotkaniach na świeżym powietrzu i dzielić się chlebem i winem.

-Po co chodzić do spowiedzi skoro mamy spowiedź powszechną ?? Nikt nie zauważył tej nieścisłości ??

-Dlaczego kościół nakłada na człowieka pieczęcie poprzez sakramenty ?? Żeby oczywiście go kontrolować.

-Dlaczego Bóg pozwala na zło ?? Chodzi mi o mordy, wojny itp. Przecież jest wszechpotężny i mógłby to zaniechać tuż po grzechu pierworodnym Adama i Ewy. A może nie jest taki potężny, za jakiego go mamy ??

To kilka przykładów,a jest ich więcej tylko po co o nich mówić. Prawda jest taka, że lepiej "niby" jest w coś wierzyć. Ciężko nazwać jest mnie chrześcijaninem "zwyczajnym", bo uznaje i wierze w wiele rzeczy, których kościół nie dopuszcza. A "Co jeśli Twoja religia jest bzdurą i fikcją ?" Pozostają jeszcze ludzie - ci wartościowi, w których warto wierzyć .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo często się nad tym zastanawiam, jednak nie budzi to we mnie żadnych emocji. Chyba dlatego, że nie jestem aż tak mocno związana z żadną religią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz