Bartemaus

Tarot fakty i mity według Barta :D

2 posty w tym temacie

Tarot – Fakty i mity

Witajcie, dzisiejszy wpis będzie trochę inny od poprzednich wpisów, gdyż dostałem pomysł na temat „Tarot – Fakty i mity”. Przyznam szczerze że dosyć ciekawie zabrzmiał ten temat, więc postaram się Wam trochę przybliżyć tę tematykę moimi przemyśleniami oraz wiedzą.

Pozwoliłem sobie wygooglować kilka przykładów mitów czy faktów, oto one:

1) Pierwszą talie należy dostać.

2) Pierwszą talię należy ukraść.

3) Talia musi być nowa.

4) Talia musi zostać ‚inicjowana’ przez specjalistę.

5) Karty należy przechowywać w szkatułce (metalowej/drewnianej).

6) Karty muszą być zawinięte w materiał z naturalnych włókien w kolorze czarnym/czerwonym/innym.

7) Karty muszą leżeć w porządku od głupca do króla denarów, koszulkami do dołu i obrazem do góry.

8) Należy posiadać przynajmniej dwie talie – jedną dla siebie, drugą dla innych.

9) Karty wolno rozkładać wyłącznie w nieparzyste dni tygodnia z wyłączeniem niedzieli.

10) Przed rozłożeniem kart należy dokonać oblucji (wskazana kąpiel z dodatkiem olejków aromatycznych).

11) Podczas rozkładania kart należy palić świece.

12) Po użyciu należy karty ‚oczyścić’.

13) Nieużywaną talię należy spalić.

14) Czy karty można rozkładać po jedzeniu? Podobno trzeba odczekać godzinę.

15) Czy karty można wyciągać z każdej pozycji? Chodzi o to, że tasuję je, przekładam, a na koniec wysuwam z nich wachlarz i w zależności od układu wyciągam sobie jakieś karty i stawiam na pozycjach. Czy można tak robić, czy trzeba ciągnąć z góry?

16) Czy tasować też trzeba lewą ręką, czy tylko wyciągać karty?

17) Na początku trzeba się „zaznajamiać” z kartami – często je dotykać, spać z nimi itd. Czy ten okres ma jakieś określone ramy czasowe, czy po prostu do czasu, aż poczuję, że karty pokazują prawdę?

18) Czy od początku nauki powinniśmy wróżyć komuś innemu, prócz nas, by się szkolić, czy pierw samemu sobie, aż do opanowania rozkładu?

19) Gdy komuś wróżymy to pytający powinien zadawać pytanie na głos, sam przetasować nasze karty, a my tylko wyciągamy i interpretujemy?

- itd. itp.

Odpowiedzi na te pytania pod adresem:

http://ezocud.pl/tarot-fakty-i-mity-2/#more-532

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widać ile osób tyle teorii :) Widać to choćby nawet po trzech pierwszych punktach. Moim zdaniem wiele początkujących osób ma takie rozterki i nie wie co jest dobre a co nie, wiem to bo sama jestem początkująca :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz