OpenMind

Przekazanie kart tarota innej osobie-pytanie

6 postów w tym temacie

Witam,

To mój pierwszy post na forum mam nadzieję,że dobrze założyłam temat :) Mam do was pytanie,ponieważ jestem laikiem w sprawach tarota a od jakiegoś czasu mnie to nurtuje. Ale może naprawdę po krótce opowiem o co chce zapytać :)

Pracuje w call center (ja akurat w biurze) wiadomo,że w takiej branży przewija się wiele osób. Kiedyś pracowała u nas pewna Pani ja osobiście nie miałam z nią bliskich stosunków zwyczajne Dzień Dobry Do Widzenia. Usłyszałam od innych pracownic iż owa Pani Teresa wróży z tarota,numerologii itp z racji tego, iż zawsze mnie to interesowało i ciekawiło pewnego dnia podeszłam do Pani Teresy i zapytałam czy i mi mogłaby coś powiedzieć jak innym. Poprosiła o datę urodzenia (08.11.1987) i powiedziała coś w stylu,że jestem silną osobowością itp no i tyle z mojej rozmowy z Panią Teresa. Później ta właśnie Pani zwolniła się no i jakoś kontaktu nie było. Zajmowałam się wtedy wypłatami,zaświadczeniami itp i pewnego dnia zadzwoniła do mnie Pani Teresa z wielką prośba czy mogłabym wystawić jej zaświadczenie na "już" bo wyjeżdża. Odpowiedziałam,że oczywiście no żaden problem przecież od tego jestem. Przygotowałam zadzwoniłam,że gotowe do odbioru i Pani Teresa poprosiła czy mogłaby je odebrać jej córka bo jest akurat na miejscu,no to ja odpowiedziałam znowu,że absolutnie żaden problem. Przyszła jej córka,podałam jej zaświadczenie z prośbą aby pozdrowiła mamę no i myślałam,że sprawa "z głowy" ale wychodząc córka powiedziała,że Pani Moniko tutaj mama kazała coś Pani przekazać i podziękować..no pomyślałam,że może jakieś czekoladki w ramach wdzięczności czasem tak ludzie robią. Wzięłam zawiniątko i podziękowałam. Gdy otworzyłam szmaciany woreczek okazało się,że w środku była talia kart do tarota oraz książka o nim. Książka i karty używane więc mniemam iż należały do Pani Teresy. No i mam do was pytanie ponieważ nurtuje mnie to i nie wiem co myśleć o tym. Komu przekazuje się karty? w jakich okolicznościach? z jakim zamiarem? tak jak wspominałam poprosiłam tylko o to,żeby coś mi ta Pani powiedziała o mnie bo interesuje się takimi rzeczami i jestem ciekawa..nie spodziewałam się czegoś takiego. Było to dość dawno temu ale nie wiem czemu co jakiś czas o tym myślę. Moglibyście mi pomóc i rozjaśnić jakoś ten "problem"? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest pewna złota zasada, że jeżeli chcemy zacząć pracę a Tarotem, to taka talia musi być nowa, nieużywana, choć teraz widzę na fejsie na przykład,że ludzie sobie z tego nic nie robią, wymieniają się i sprzedają używane karty... ech, co poradzić...

Co do Pani Teresy, to powiem Ci, Open Mind, że poczuła, że czas skończyć z wróżeniem, a fach oddam tej " silnej osobowości". Nie ma w tym nic szczególnego poza tym, że owa Tereska poczuła, że karty, które jej być może wiele lat służyły, powinny trafić do właściwej osoby, za którą Cie widocznie ta Pani uważa.

pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się tutaj nie zgodzę z Ajką, pierwsza talia może być podarowana dlaczego ma być to nowa talia kart? Czy są ku temu jakieś zastrzeżenia? Przecież wróżenie z kart tarota jest na zasadzie pracy z energią, odczytywanie tego czego nie można normalnie odczytać.

Myślę że Pani Teresa podarowała Ci talię kart tarota ponieważ przekazała Ci fach, zauważyła że masz ku temu predyspozycje a sama możliwe że chciała zakończyć pracę z kartami.

Są osoby które wielokrotnie kończyły z kartami i do nich powracały. Niemniej jednak są i też takie osoby które po prostu kończą to robić i przekazują innym owy fach.

Moją radą by było zapoznanie się z kartami i z książeczką na ich temat oraz może zaczęcie nauki wróżenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedy zaczniesz z nimi pracować wpierw oczyść je z pozostałych energii. Może to być przesuwanie nad fioletową zapaloną świecą, możesz oczyścić szałwią białą lub innym szlachetnym kadzidłem. Na początku trzeba nad nimi popracować w sensie nabrania Twojej energii. Trzymaj sobie je w dłoniach, rozkładaj sobie na stole a następnie zbieraj w talię. W tej zabawie z kartami staraj się z nimi zaprzyjaźnić, poczuć ich energię.

Trzymaj je zawinięte jak nie używasz w czarnym lub czerwonym lub fioletowym suknie albo jedwabiu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja powiem tak, jeśli chodzi o karty tarota to wszystko to przesądy. duchy tarota same wybierają osoby, które są gotowe do współpracy z nimi.Dają bardzo mocne znaki, ty sama powinnaś wczuć się w swoją wewnętrzną intuicję. Jeśli dostałaś talię może to oznaczać, że zostałaś wybrana. Przede wszystkim zrób tak jak powiedziała moja poprzedniczka awareness, potem weż karty do ręki spróbuj poczuć ich energię, spróbuj poczytać obrazkowe historie pokazywane na nich, stwórz własną historię, weż zeszyt i zapisuj swoje opowieści z kart.Z tego może wyjść całkiem niezłe opowiadanie.

Co do wypowiedzi Ajki fakt w necie znajduje się wiele osób, które wymieniają się taliami, nie zwracając uwagi na pewne bhp.Jednak ja uważam, że czasem komuś lepiej sprezentować własna niepotrzebną już talię, może akurat będzie komuś służyła zdecydowanie lepiej niż poprzedniemu właścicielowi.Swoją talię podarowałam Ajce, Nie widzę w tym nic złego.

Ja z kolei życzę autorce powodzenia, i jedna rada poczytaj kodeks za nim zaczniesz komuś wróżyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja również słyszałam takie opinie, że lepiej jest zaczynać i w ogóle pracować na nowych kartach. Jednak to chyba właśnie takie przesądy. Sama jednak wolałabym pracować na nowych kartach i w ogóle jestem ciekawa co zrobiłabym w takiej sytuacji, bo to dość nietypowy prezent :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz