• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
awareness

Pożegnanie przyjaciela

4 posty w tym temacie

Od piątku rana uczestniczyłam w tradycyjnym obrządku pogrzebowym, a który już zupełnie inaczej organizowany jest w miastach.

Trumna ze zwłokami została przywieziona rano. Górne wieko ściągnięto w zamian położono na całej długości specjalną drewnianą pokrywę z przeszklonym wizjerem, aby można było zaglądnąć na zmarłego w głębi trumny. W tejże pokrywie zainstalowano chłodziarkę, oraz oświetlenie dlależącego zmarłego.

Do czasu pogrzebania ciała w następny dzień czyli sobotę, odbywały się czuwania i modlitwy. Przez cały piątek przychodzili ludzie rodzina, sąsiedzi, znajomi, współpracownicy. Modlono się indywidualnie i wspólnie. Ogromna ilość osób oddająca ostatnie pożegnanie przerosła moje wyobrażenia. Dom w pewnych momentach nie mieścił wszystkich żałobników. Ostatni człowiek odszedł około 3 nad ranem.

Zmęczone z przyjaciółką położyłyśmy się spać na stojącej obok trumny rogówce.

Obserwując płomień palącej się przy trumnie gromnicy, powoli przychodził sen. Moje myśli skierowane były na sytuację, i okoliczności oraz osobę przyjaciela spoczywającego w trumnie.

Pomyślałam... Józek mieliśmy w tym sezonie pogrillować a ironia losu sprawiła że leżę i zasypiam obok Twojej trumny. Nie tak miało być chłopie... Nie tak... Nie wiem kiedy zasnęłam

Ze snu wyrwało mnie bardzo głośne walnięcie w ścianę przy której leżałam. Huk był tak głośny że postawiło mnie prawie do pionu, po czym nastąpiła niezmącona cisza. Spojrzałam na gromnicę. Paliła się nieruchomo, jakby była namalowana i nieprawdziwa. Pokój wypełnił się niewyobrażalnym spokojem, jakby nierzeczywistym. Nie da się słowami wyrazić tego spokoju. Ten spokój był wszędzie wokół mnie nade mną we mnie... Byłam częścią i zarazem jednością tego spokoju.

Józiu nie rób mi takich kawałów bo muszę się przespać choćby dwie godziny bo jutro ciężki dzień. Jeżeli coś p0otrzebujesz powiedz mi teraz, lub przyśnij mi, ale daj mi odpocząć

O 6:15 do drzwi zapukał kolega zmarłego. Przyszedł się pożegnać. Już było po spaniu. Potem znowu ludzie zaczeli się schodzić i wymieniać. Jedni wchodzili inni wychodzili. Faceci łamali się jak zapałki nad trumną płacząc . Nie mogłam patrzeć na to zaraz miałam gulę w gardle

O 13-tej rozpoczęła się żałobna msza w kościele

"Pusta" trumna zaczęła wypełniać się energią. Z czasem ujrzałam wychodzące jakby promienie w kolorze jasnoszaro białym z lekkim podbarwieniem niebieskiego.

.... Jesteś... to dobrze... Pomyślałam

Pod koniec mszy poczułam że trumna ponownie staje się "pusta"

Ilość ludzi w kościele i w kondukcie była ogromna. Gdyby nie ta trumna pomyśleć by można że to jakaś manifestacja poniewać pośród tego tłumu byłi górnicy w galowych mubndurach ze sztandarami.

Na cmentarzu czułam Józka z dala od grobu. Stał, a potem z wolna przesuwał się pomiędzy grobami a płotem odchodząc i znikając mi z mojego mentalu. Był spokojny i zadowolony, chociaż ziarno smutku z rozłąki z rodziną i tym światem żażyło się przebijając przez muślinową granicę pomiędzy ziemskim życiem a istnieniem wszechobecnym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko co widzi jest dla Niego nowe.

Uczy się na nowo wszystkiego, fascynuje to Go i pociąga.

W swoim życiu uwielbiał gadżety...

I dokładnie tak samo traktuje życie po drugiej stronie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Soldi Józek wie gdzie się znajduje, ponieważ nieraz przerabialiśmy tematy. A tak nawiasem strzeliłeś w 10 to go fascynuje i intryguje świat w którym się znalazł. To już nie zaskoczenie bo temat znał za życia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wie,że ze spokojem może odejść ponieważ ma osobę, która wytłumaczy jego najbliższym co się z ni m teraz dzieje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz