sentymentalna

początki

3 posty w tym temacie

Zawsze interesował mnie tarot, chociaż może bardziej adekwatnym określeniem będzie fascynował. Jednak przeraził mnie ogrom pracy jaki trzeba włożyć w naukę, w zrozumienie na czym to polega więc odpuściłam. Dziś przyjaciel dał mi talię, która znalazł u siebie w domu, nieużywana. Dawna fascynacja wróciła jednak nie wiem jak się za to zabrać... Liczę, ze ktoś mi posłuży rada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic się nie zmieniło jeśli chodzi o Twoje dawne założenia - jeśli chcesz opanować coś na zadowalającym poziomie, musisz w to włożyć dużo pracy. Jeśli Tarot tak bardzo Cię interesuje, zacznij praktykować. Znajdź jakąkolwiek książkę o tarocie i zacznij od najprostszych wróżb. Możesz pomyśleć nad używaniem tylko Major Arcana do tego celu na początku, aby się przyzwyczaić. Tym też sposobem zaczniesz dostrzegać pewne koneksje między kartami, które musisz się nauczyć i zacząć samodzielnie zauważać. Odradzałbym uczenia się na pamięć znaczenia poszczególnych kart. Myślę, że to może trochę przeszkodzić w widzeniu prawidłowych koneksji w kombinacjach.

Życzę powodzenia i wytrwałości!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też się zaczęłam nim bardzo interesować, jednak na prawdziwe opanowanie tart jeszcze sporo czasu przede mną. Moim zdaniem najlepiej jest właśnie rozpocząć od literatury. Myślę, że to odpowiedni sposób na to, aby zdobyć wiedzę a później praktykę. Ostatnio słyszałam, że dobrym rozwiązaniem jest wyciąganie jednej karty, interpretowanie jej i zapisywanie. Później sprawdzasz co i na ile się sprawdziło. To nie tylko nauka ale też świetny trening. Ja tak właśnie praktykuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz