• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Szibata

Czy to może być duch czy tylko moja wyobraźnia?

5 postów w tym temacie

Cześć, jestem tu nowa. Chcę się tylko upewnić czy może w moim domu jest duch lub być może to tylko moja wyobraźnia.

Od zawsze wierzyłam w duchy. Mama często opowiadała mi o swoich przygodach z tymi istotami.

Często (prawie zawsze) czuję jakąś dziwną obecność. W domu, czasem na dworze lub w szkole na lekcjach. Czuję jakby ktoś na mnie patrzył lub był obok mnie nawet gdy jestem sama. Parę miesięcy temu zauważyłam z dziewczyną mojego brata (często u nas przebywa), że coś jest nie tak. Słyszymy pukanie w szafie lub w drzwi, ale nikogo nie ma (chyba nikt normalny nie chowa się do szafy :lol: ). Woda w wannie sama zaczyna lecieć, a po chwili przestaje.

Na przykład sytuacja z wczoraj:

Robiłam porządki w mojej szafie i znalazłam starą lalkę, którą dostałam od mojej prababci, gdy byłam mała. (Babcia nie żyje już około 11 lat). Uczesałam jej włosy i umyłam, żeby wyglądała trochę ładniej. Potem ją przytuliłam i poleciało mi parę łez. Poczułam jakby ktoś od tyłu mnie dotknął. Nie sugeruję, że była to moja prababcia. Wyczułam też czyjąś obecność, a byłam sama w domu.

Niedawno leżałam w salonie na kanapie i oglądałam tv, a w moim pokoju stoi klatka z szynszylą. Nagle usłyszałam taki głośny trzask jakby ktoś uderzył w te kratki. Poszłam do pokoju sprawdzić co się stało, ale przecież szynszyla biegała po pokoju.

Nie boję się, ale trochę mnie to nie pokoi. Nie wykluczam opcji, że po prostu to tylko moja wyobraźnia :) Wiem, że dużo z was ma jakieś pojęcie na temat duchów etc, więc byłabym wdzięczna gdybyście coś mi o tym napisali.

;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cześć, jestem tu nowa. Chcę się tylko upewnić czy może w moim domu jest duch lub być może to tylko moja wyobraźnia.

Od zawsze wierzyłam w duchy. Mama często opowiadała mi o swoich przygodach z tymi istotami.

Witaj na forum. Bądź aktywna i pisz dużo :P

Opowieści mamy z pewnością mają wpływ na to, że wierzysz w duchy. W takim wypadku jak najbardziej wyobraźnia może działać.

Często (prawie zawsze) czuję jakąś dziwną obecność. W domu, czasem na dworze lub w szkole na lekcjach. Czuję jakby ktoś na mnie patrzył lub był obok mnie nawet gdy jestem sama.

Czucie czyjejś obecności może być objawem nerwicy lękowej, dolegliwość niezwykle popularna w dzisiejszych czasach. Inna sprawa, że w szkole zawsze czujesz, że ktoś na ciebie patrzy z uwagi na to, że otaczają cię ludzie. To nie musi nic oznaczać.

Parę miesięcy temu zauważyłam z dziewczyną mojego brata (często u nas przebywa), że coś jest nie tak. Słyszymy pukanie w szafie lub w drzwi, ale nikogo nie ma (chyba nikt normalny nie chowa się do szafy :lol: ).

Dźwięki w domu mogą wynikać z wielu rzeczy. Trzeszczenie mebli, rozgrzewania się sprzętów domowych jak monitory czy telewizory. Więc tak szafa w istocie może trzeszczeć ale nie znaczy to, że ktoś w niej siedzi. Poza tym rury, pogoda, temperatura w domu czy wilgotność powietrza mogą powodować trzeszczenie czy inne tego typu dźwięki. Nie jest to nic nadzwyczajnego.

Woda w wannie sama zaczyna lecieć, a po chwili przestaje.

Na przykład sytuacja z wczoraj:

No to nagraj filmik jak zamykasz wodę w kranie (nagraj go tak abyśmy mieli pewność, że po odwróceniu kamery nikt nie wchodzi do łazienki żeby znów ją otworzyć), a ona sama się otwiera. W przeciwnym wypadku uznaję to za trollowanie.

Robiłam porządki w mojej szafie i znalazłam starą lalkę, którą dostałam od mojej prababci, gdy byłam mała. (Babcia nie żyje już około 11 lat). Uczesałam jej włosy i umyłam, żeby wyglądała trochę ładniej. Potem ją przytuliłam i poleciało mi parę łez. Poczułam jakby ktoś od tyłu mnie dotknął. Nie sugeruję, że była to moja prababcia. Wyczułam też czyjąś obecność, a byłam sama w domu.

Sentymentalizm + wiara w duchy. Złudzenie. Czasami powietrze może zawiać w taki sposób, że ubrania delikatnie przylegają do ciała i masz uczucie jakby ktoś cię dotykał. Czasami ubrania po prostu same się, hmmm jakby to określić, "uklepują" kiedy je nosimy. Nic specjalnego.

Gdyby lalka naprawdę była nawiedzona to byś się o tym szybko przekonała i gadała teraz z egzorcystą, nie z nami.

Niedawno leżałam w salonie na kanapie i oglądałam tv, a w moim pokoju stoi klatka z szynszylą. Nagle usłyszałam taki głośny trzask jakby ktoś uderzył w te kratki. Poszłam do pokoju sprawdzić co się stało, ale przecież szynszyla biegała po pokoju.

No więc sama sobie odpowiedziałaś, że czy to "coś" uderzyło w klatkę czy twoja szynszyla.

A tak apropos szynszyli. Chyba znaleźliśmy źródło "innych dziwnych dźwięków" i tego kto jest duchem :P

Nie boję się, ale trochę mnie to nie pokoi. Nie wykluczam opcji, że po prostu to tylko moja wyobraźnia :) Wiem, że dużo z was ma jakieś pojęcie na temat duchów etc, więc byłabym wdzięczna gdybyście coś mi o tym napisali.

;)

Tak to twoja wyobraźnia + zupełnie naturalne wydarzenia, na które w większości przypadków ludzie nawet nie zwracają uwagi.

Nie ma u ciebie żadnego ducha, bez obaw.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyobraź sobie jak mi wyobraźnia działała o 2 w nocy na cmentarzu jak pierwszy raz nagrywalem sam evp. Ho ho ho ho myślałem że zjadę na zawał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyobraźnia działa cuda kochana, ale nie zmienia to faktu, że duchy są wśród nas i otaczają każdego z nas. Niektóre z nich się ujawniają, więc niczego nie można wykluczyć. Przede wszystkim: jeśli nie szkodzą Ci one w żaden sposób to nie masz się czego obawiać. Pomódl się za duszę babci, pomódl się za dusze, które Cię odwiedzają- jeśli faktycznie ktoś z drugiego świata daje Ci znaki to warto zmówić modlitwę, być może ktoś tam potrzebuje Twojej pomocy i dlatego w jakiś sposób, niegroźny, manifestuje swoją obecność.

Jeśli chcesz się zagłębić w tej tematyce to zapraszamy do poczytania forum i aktywnych rozmów, na pewno czegoś się z nich dowiesz. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli nie masz dowodów, to każdy Ci powie, że to twoja wyobraźnia :D

Przejdź się z kompasem po domu i sprawdź czy wariuje, bo pole elektromagnetyczne jakie emitują urządzenia elektroniczne, wywułuje halucynacje, a w połączeniu z twoją wiarą w duchy, daje jeszcze większy efekt. Byłoby fajnie, gdyby udało Ci się to nagrać (AUDIO + VIDEO).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz