• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Pawlox_KWIATron

DARPA chce dokonać terraformacji Marsa

14 postów w tym temacie

Przypomnijmy że według naukowców, Mars mógł być w odległej przeszłości bardzo podobny do naszej planety. Niektórzy twierdzą nawet, że Czerwona Planeta była kiedyś zamieszkała. Amerykańska agencja DARPA powiadomiła o swoich niezwykłych planach przekształcenia Marsa w planetę bardziej przyjazną do życia.

Mars jest obecnie zimną planetą, na której panują bardzo surowe warunki. Człowiek nie miałby praktycznie żadnych szans na przetrwanie, choć można je nieco zwiększyć dzięki dzisiejszej technologii. To oczywiście nie wystarcza. Agencja DARPA twierdzi, że dzięki inżynierii genetycznej i biologii syntetycznej uda się dosłownie przeobrazić Marsa.

Alicia Jackson, wicedyrektor Biura Technologii Biologicznych należącego do DARPA powiedziała, że agencja jest w posiadaniu przełomowej biotechnologii, która pozwala dokonać znacznych zmian nie tylko tu na Ziemi, ale również w kosmosie. Nawiązując jednak do kosmosu, Jackson wskazywała na powyższą grafikę artystyczną, gdzie zaprezentowano terraformację Marsa.

Dzięki inżynierii genetycznej i biologii syntetycznej, DARPA chce edytować geny jakiejkolwiek formy życia na naszej planecie i tworzyć w ten sposób zupełnie nowe twory - brzmi to jak zabawa w Boga. Następnie agencja chciałaby wykorzystać specjalnie zmodyfikowane genetycznie organizmy aby naprawiły szkody wyrządzone w danym środowisku.

Jackson twierdzi, że dzięki tym organizmom można byłoby przywrócić do życia środowisko, które ucierpiało przez jakąś katastofę naturalną lub wywołaną przez człowieka. Krótko mówiąc, DARPA chce stworzyć nowe życie i wysłać je na Marsa aby planeta stała się bardziej przyjazna dla człowieka. Dzięki temu, ludzkość mogłaby ją skolonizować. Oczywiście tylko czas może pokazać, czy jest to możliwe i czy w przyszłości rzeczywiście dojdzie do terraformacji Czerwonej Planety.

MarsTransitionV.jpg

ŹRÓDŁO:

tylkonauka.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pawlox a ja się założę, że na Marsie wpierw było życie niż na Ziemi :) więc takie cofanie się i ożywianie wymarłej planety na siłę to rzeczywiście nieudolna zabawa w Boga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wykluczam, że do dzisiaj istnieje tam życie, lecz prawdopodobnie głęboko pod powierzchnią planety; może Mars jest pusty w środku, tak jak - wedle opinii niektórych - Ziemia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale Ziemia też młodą planetą juz nie jest.. Może jeszcze nie doczekamy, gdy cały nasz układ słoneczny się rozleci, ale przyjdzie na to czas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak na wszystko, nic nie trwa wiecznie w tym samym kształcie i stanie. Jedne cywilizacje umierają, drugie powstają. Mam nadzieję, że chociaż zdążymy zagrzać miejsce w innym rejonie galaktyki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pofantazjujmy: Układ słon. się rozpadnie, a być może tak się rozwiniemy, że będziemy w stanie przenieść się na inne planety w innych układach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz ja to się tam nie martwię, jak napisałeś nic nie występuje w tym samym kształcie wiecznie, wszystko płynie kształtuje się i tworzy. Ja tam wiem, że już gdzieś istnieję i odtwarzać się będę w jakimś tam miejscu, którego jest przecież dosyć.. Ktoś już obliczył, że nawet takich samych Ziem jak nasza może być wiele :) Zatwardziali upierają się jednak na Marsa i na fizyczne mylnie pojęte wyprawy, a to z Bogiem i pa im.. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na marsie przynajmniej globalne ocieplenie nie będzie im przeszkadzać, więc ograniczenia emisji gazów nie będzie, bo przecież tam nie ma atmosfery :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mars posiada cienką atmosferę, składającą się gł. z dwutlenku węgla.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie nic już z Marsem nie wymyśla. Ale wiesz co czytałam o odkryciu przez naukowców możliwości łączenia się ze sobą czarnych dziur w jedną, poszukaj bo ja nie pamiętam gdzie.. Wyczuwam portal :) do odległych wszechświatów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale magnetosfery nie ma, więc nie ochroni atmosfery przed wiatrem słonecznym.

Portal do odległych wrzechświatów nie ma szans, bo nie dałoby się go utrzymać i byłby niestabilny. Na fizyce coś o tym się uczyłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chodzi tu o fizykę materialistyczną, samolotem ani rakietą na pewno się nie da :) Naukowcy zaczynają traktować czarne dziury jako osobliwość, kosmiczną siłę, która nie daje się badać prymitywnym sposobom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze gdy czytam jakieś naukowe teksty pełne euforii i podniecenia, o tym jak to będą świat ratować itd itp to przepuszczam informacje przez pewien filtr: kasa i korporacje. Schemat od zawsze wygląda tak - dziś piszą o możliwości genetycznego modyfikowania obecnych organizmów, by na nowo kształtować piękny ekosystem, a wczoraj walili i trąbili o globalnym ociepleniu i pustynnieniu globu. Dziś wprowadzają nowe umowy/traktaty międzynarodowe dotyczące praw autorskich, koncesji, patentów - wczoraj zmieniają prawo dając możliwość upraw GMO. Jutro "wymyślą" super-uber-hiper forme walki z ociepleniem i pustynnieniem, czyli obsianie roślinkami GMO. Przy okazji opatentowanymi - żeby u sąsiada na polu nie rosły bezprawnie :) I tak dalej i tak dalej, po kawałku, w oparciu o iluzje w które wszyscy wierzą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj już wszyscy wiedzą, ze na Marsie jest woda. Do 2030 roku planuje się realizację załogowej wyprawy na Marsa. Co nam to do.. Już dawno pisałam ludzie przekonają się co spotka w przyszłości nasza planetę i jak wtedy będzie wyglądać, gdy wymrą na niej zwierzęta , ludzie rośliny..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz