• Ogłoszenia

• Ajka

Poszukiwani redaktorzy od lutego 2018roku   10.01.2018

Hej hej. Trzeba reaktywować nasze stare śmieci. Ogłaszam nabór na redaktorów. Szukamy dwóch osób, chętnych do tworzenia w wybranych działach, artykułów. Po okresie próbnym, macie szansę zostać moderatorem. Wasze zadanie będzie polegało na tym, żę dostajecie zlecenie i czas określony do zamieszczenia na konkretny, wybrany i nadany Wam temat w określonym dziale, na konkret artykuł. Zapraszam w wiadomościach do mnie chętne osoby z próbką treści do 250 znaków. Ajka ps- witam po trzech latach mojej nieobecności na forum. Żyję i nadal lubię kawę....
martusia1540

Odpowiednie podręczniki do nauki magii.

40 postów w tym temacie

Ezoteryką interesuję się od dłuższego czasu, przeczytałam kilka pozycji dotyczących tej dziedziny jednak poszukuję czegoś co poszerzy moją wiedzę i rozwinie umiejętności.

Znacie jakieś książki godne polecenia?

Mam na myśli zaklęcia, rytuały itp.

Podkreślam fakt, że szukam poważnej książki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej ciężko będzie coś znaleźć ... A szukałaś w księgarniach internetowych o takiej tematyce ? Jest bardzo dużo takich serwisów... ;):?:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Da się takie książki znaleźć. Może jest w twoim mieście księgarnia ezoteryczna, w moim jest. Musisz także wiedzieć o jaką magię ci chodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki wszystkim:).

Wiem wiem, że są w internecie i w Krakowie też mamy taką księgarnię.

Mam parę tytułów, ale nie wiem czy to się nadaje do nauki...czy może raczej powinnam popatrzeć na nie z pewnym dystansem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam pare tytółów, ale nie wiem czy to się nadaje do nauki...czy może raczej powinnam popatrzeć na nie z pewnym dystansem.

Z dystansem powinnaś podchodzić do wszystkich tego typu publikacji. Aczkolwiek wszędzie można natknąć się na prawdziwą perełkę.Także, życzę owocnych poszukiwań i miłej lektury.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chmm najbardziej magiczną z nauk jest matematyka bo na niej opiera sie wszystko tak swojego rodzaju magia polecam podręcznik albo książkę dostępna w każdej bibliotece. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
najbardziej magiczną z nauk jest matematyka bo na niej opiera sie wszystko

Ja bym na Twoim miejscu uważała z tym stwierdzeniem. Podobno matematyka się starzeje, a przyszłością jest fizyka kwantowa (która potwierdza m.in. istnienie duchów- bytów niematerialnych).

Wow pierwsze słyszę, że fucktycznie istnieją takie książki... Myślałam, że takie rzeczy to tylko w Potterze i Media Markt^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
najbardziej magiczną z nauk jest matematyka bo na niej opiera sie wszystko

Ja bym na Twoim miejscu uważała z tym stwierdzeniem. Podobno matematyka się starzeje, a przyszłością jest fizyka kwantowa (która potwierdza m.in. istnienie duchów- bytów niematerialnych).

Wow pierwsze słyszę, że fucktycznie istnieją takie książki... Myślałam, że takie rzeczy to tylko w Potterze i Media Markt^^

Tak bo fizyka kwantowa jest osobną częścią niezwiązana z matematyką a alfabet NIE jest kodowanym zapisem dźwięków czło0wieku pomyśl co krytykujesz i czy masz jakieś argumenty których jest w miarę logiczny!!! Książka chmm faktycznie źle skonstruowałem tą wypowiedz ale w "Media Markt" Nie wiedziałem że tam książki sprzedają człowiek sie uczy całe życie.

Na temat magi proponuje poszukać w jakiejś księgarni internetowej ale ja już poleciłem matematykę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednakże należy zaznaczyć że nie umiejętne interesowanie się magią może do tego doprowadzić, lecz umiejętne dawkowanie sobie tej wiedzy sprawi że nie przedawkujemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A możecie podać jakieś konkretne tytuły??

opętani ludzie to ludzie którzy chcą wielkiej mocy w niewielkim czasie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak najbardziej polecam wydawnictwo OKULTURA książki które wydają są pisane przez ikony świata ezoterycznego

Jak to kiedyś ktoś powiedział "Żadna książka nie nauczy cie tego co nauczycie praktyczne obcowanie ze sztuką którą chcesz poznać"

Jednak nie wszyscy mają taką możliwość

Dla ludzi pełnoletnich i poważnie myślących o zagłębianiu się w świat zupełnie inny niż znają polecam http://www.dragonrouge.net/polish/informacje.htm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BTW: interesowanie się magią często prowadzi do okultyzmu, opętań, koszmarów itp.

Poważnie tak podchodzisz do tego zagadnienia...? Powiem ci, że słowo "niewiedza" to za mało, by określić twoje kompetencje co do magii.

Do autorki: Najważniejsza zasada magii: "Nie zadawaj głupich pytań, a odpowiedzi szukaj samemu, bez niczyjej pomocy." A jeżeli pytasz o książki do magii... no to cóż, marna z ciebie będzie czarodziejka :lol: ja rozumiem, że o trudne rzeczy można podpytać, ale to...

No ale żeby ktoś się nie uczepił, to polecam:

"Picatrix"

"Większy Klucz Salomona"

"Lemegeton"

"Księga Świętej Magii Maga Abramelina"

"Arbatel de magia veterum"

"Czarny kur"

To takie najważniejsze... inne znajdź sobie sama.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mati95 te wszystkie książki są dostępne czy tylko jak sie uda je jakim cudem znaleźć??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak najbardziej polecam wydawnictwo OKULTURA książki które wydają są pisane przez ikony świata ezoterycznego

Jak to kiedyś ktoś powiedział "Żadna książka nie nauczy cie tego co nauczycie praktyczne obcowanie ze sztuką którą chcesz poznać"

Jednak nie wszyscy mają taką możliwość

Dla ludzi pełnoletnich i poważnie myślących o zagłębianiu się w świat zupełnie inny niż znają polecam http://www.dragonrouge.net/polish/informacje.htm

Tango, czy to jakaś sekta?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mati95 te wszystkie książki są dostępne czy tylko jak sie uda je jakim cudem znaleźć??

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Matiego.. Generalnie książki można znaleźć w .. tak!! to są księgarnie.

A jak nie chcesz kupować to masz biblioteki i wujka google.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ajka Dragon Rouge to nie sekta. Jest to zakon magiczny zrzeszający ludzi zajmujących się magią za całego świata. Ale aby mieć dostęp do niektórych materiałów trzeba wykupić członkostwo. Martusia1540 jeżeli jesteś zainteresowana mogę przesłać ci materiał o szamanizmie. Osobiście polecam wydawnictwo Okultura. Polecam Psychonautę jeżeli interesuje cię magia chaosu. A jeżeli chcesz tworzyć talizmany to polecam Sztukę tworzenia talizmanów. Jeżeli myślisz o magii poważnie to warto mieć jakąś teorię. Psychonauta dobrze wprowadza do zagadnień magii chaosu, a Psychologia kwantowa rzuca nowe światło na nasze postrzeganie świata. Ogólnie polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... książek można miliony wymieniać, ale autor powinien powiedzieć jakim rodzajem magii chce się zajmować?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Według mnie najlepszą taką księgą jest tzw. Romanus

a można jakieś dokładniejsze informacje o niej? bo szukałam po internecie i ciężko mi się na nią natknąć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Według mnie najlepszą taką księgą jest tzw. Romanus

"Romanus" to z łaciny "Rzymianin"... i tak w ogóle to taka książka nie istnieje, przynajmniej nie jako podręcznik do magii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a jakis podrecznik do czarnej magii?

<śmierć>:shock::shock::shock:

Nie ma czarnej magii, magia nie posiada kolorów, ROZUMIESZ? Jeżeli sam się nie zorientowałeś, to nie masz co się brać za magię. Magia to magia, a kolory można przypisywać magom, bowiem tylko od nich zależy do czego wykorzystają swoją moc. Ech, ludzie nigdy się nie nauczą... :(

Ale wiem o co ci mniej więcej chodzi. Mówiąc "czarna magia" [:(] zapewne chodziło ci o coś w stylu demonologia, nekromancja... spróbuj wykonać jakiś rytuał z Lemagetonu, jak ci się uda i jednocześnie przeżyjesz, to daj znać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a jakis podrecznik do czarnej magii?

Nie ma czarnej magii, magia nie posiada kolorów, ROZUMIESZ?(...)

Ale wiem o co ci mniej więcej chodzi. Mówiąc "czarna magia" [:(] zapewne chodziło ci o coś w stylu demonologia, nekromancja... spróbuj wykonać jakiś rytuał z Lemagetonu, jak ci się uda i jednocześnie przeżyjesz, to daj znać.

Ogólnie przyjmuje się dwa rodzaje magii, ta dobra i zła. Dobrą nazywamy białą, a złą nazywamy czarną ponieważ te dwa kolory są "odwrotnością" siebie jak dobro i zło. Jako takiego podziału na czarną i białą, złą i dobrą niema. Jednak wszyscy pod słowem czarna rozumieją magię, która szkodzi i to w każdym stopniu np. rytuał miłości zaliczany jest do złej magii, ponieważ zmusza osobę do pokochania nas, czy tam innego człowieka. Czarna to ta, która czyni zło, a biała ta, która nie czyni zła.

Mimo to magię nie możemy jako tako podzielić na wyraźne części. Istnieją rytuały, które dają i szczęście i nieszczęście więc tutaj mamy dylematy co do podziału tego rodzaju zaklęć, rytuałów itp.

Proponowałbym postępować tak jak to powiedział Mati95, czyli nie dzieląc magii na jakieś tam poszczególne części, ale starać się zrozumieć intencje zaklęcie i samemu ocenić, czy jest dobra czy zła. Na dzień dzisiejszy voodoo mógłbym przypisać do czarnej magii, a rytuały lecznicze do białej, ale nie będę stawiał tu wyraźnych granic. Mam swoje własne podziały tychże sztuk ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz