• Ogłoszenia

    • Ona89

      Zmiana Adresu   18.01.2018

      Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Pawlox_KWIATron

Za 30 lat nauka pozwoli nam przywracać ludzi do życia

5 postów w tym temacie

Każde nowe osiągnięcie sprawia, że ludzkość chce przekraczać kolejne granice. Dawniej zidentyfikowanie i wyleczenie zwykłej choroby graniczyło z cudem, natomiast dziś porywamy się np. na wszczepianie implantów czy wstawianie protez, a za kilka lat dokonamy pierwszego w historii przeszczepu głowy. Medycyna osiągnęła niewyobrażalny postęp i zmierza obecnie ku uzyskaniu nieśmiertelności oraz przywróceniu człowieka do życia.

Od dłuższego czasu słyszymy, że życie wieczne może zapewnić nam technologia. Dmitrij Itskow, rosyjski miliarder, planuje tego dokonać za około 30 lat poprzez umieszczenie swojego umysłu do maszyny. Wydaje się to raczej nieprawdopodobne, ale sam Stephen Hawking, który zazwyczaj porównuje ludzki mózg do komputera przyznał iż jest to możliwe do osiągnięcia.

Z kolei Ray Kurzweil, dyrektor ds. inżynierii w korporacji Google jest przekonany, że już za kilkanaście lat będziemy mogli podłączyć nasz mózg do internetu, dzięki nanomaszynom zbudowanym z nici DNA. Wtedy nasz mózg rzeczywiście przekształci się w coś w rodzaju twardego dysku. Bezpośrednie podłączenie się do sieci oznacza, że będziemy mogli zdobywać wiedzę i wszelkie informacje, pobierając je na nasz "biologiczny dysk".

Być może są to szalone wizje naukowców, ale ludzkość zmierza właśnie w tym kierunku. Prowadzi to oczywiście do sytuacji, że tylko nieliczni będą mogli korzystać z nowych możliwości. Profesor Yuval Noah Harari z Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie powiedział wprost, że najbogatsi ludzie świata staną się cyborgami i będą żyć wiecznie, natomiast tych biedniejszych czeka śmierć. W północnej części amerykańskiego stanu Kalifornia w tzw. Dolinie Krzemowej powstaje "technoreligia" która pozwoli rozwiązać problem śmierci dzięki technologii.

Na dzień dzisiejszy specjaliści dużo wypowiadają się na te tematy, ale wciąż jest to odległa perspektywa. Powstała niedawno firma Humai planuje dokonać prawdziwego przełomu, przywracając martwego człowieka do życia, co miałoby jednak nastąpić najpóźniej w 2045 roku. Na stronie internetowej opisano nawet jak uczeni chcą tego dokonać.

"Używamy sztucznej inteligencji i nanotechnologii do przechowywania danych dotyczących stylów konwersacji, wzorów zachowań, procesów myślowych i informacji o tym, jak organizm funkcjonuje na zewnątrz. Dane te zostaną zakodowane w wielu czujnikach technologicznych, które będą wbudowane w sztuczne ciało wraz z mózgiem zmarłego człowieka."

Założyciel Humai, Josh Bocanegra przyznaje, że będzie to bardzo trudne do wykonania. W pierwszej kolejności, firma będzie zbierać wszelkie możliwe informacje dotyczące konkretnej osoby. Po jej śmierci, mózg zostanie zamrożony, a gdy technologia będzie już na odpowiednio wysokim poziomie, naukowcy umieszczą organ w maszynie. Jej funkcje będą kontrolowane przy pomocy myśli poprzez odczyt fal mózgowych. Ludzki mózg oczywiście starzeje się, dlatego klonowanie i nanotechnologia mają pomóc naprawiać uszkodzone komórki.

Pierwsze przywrócenie człowieka do życia ma nastąpić w przeciągu 30 lat. Josh Bocanegra chce sprawić, aby śmierć nie była koniecznością, a jedynie opcją. Taka "usługa" z pewnością będzie bardzo kosztowna i skorzystają z niej tylko najbogatsi lub przywódcy niektórych państw. Nietrudno wyobrazić sobie świat, w którym roboty przejmują kontrolę nad światem, ale tymi maszynami mogą być właśnie "ludzie" którzy dzięki bionice otrzymali nieśmiertelność.

ŹRÓDŁO:

tylkonauka.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieśmiertelność, dobrze i niedobrze, zależy jak na to popatrzeć. Wiadomym jest iż ludzkie organizmy zużywają się biologicznie. Komórki obumierają, a czym starsi jesteśmy tym wolniej następuje ich odnawialność. W/g naukowców wizja przyszłości jawi się ogromnymi możliwościami utrzymania człowieka przy życiu, tylko zachodzi pytanie; Czy to będzie człowiek czy maszyna? Czy ludzki oragnizm jest w stanie wytrzymać taką ingerencję w organizm? Zakładając że tak, z upływem czasu każda część ludzkiego organizmu musi zostać wymieniona, a więc narządy, cały układ nerwowy, układ krążenia, mięśnie, układ kostny itd. Wymieniając na tkanki żywe proces starzenia nadal będzie postępował. Wymieniając na protezy z czasem nie będziemy już ludźmi. Zostaniemy pozbawieni uczuć, odczuć, emocji i wszystkiego tego co charakteryzuje nas jako ludzi. Czy istnieć tylko żeby istnieć, czy też tylko być ma sens? To będzie zakrawało na epokę sztucznych zombie. Kolejna sprawa to przeludnienie.

Zerknijcie sobie na ten link http://www.worldometers.info/world-population/ i teraz wyobraźcie sobie że są tylko urodziny, bez zgonów. To by była zagłada Ziemi

Faktem jest że naukowcy to rodzaj ludzi mający parcie na zdobywanie i odkrywanie, ale nie zawsze pracuje to na korzyść. Z drugiej strony postęp w dziedzinie chirurgii i transplantologii zrobił kosmiczny skok, jednak interna nadal stoi w miejscu. Jaka była 20, 30, 40 lat temu taka jest do dzisiaj. Wynalazki to kasa i wielkie WOW a interna nadal w krzakach niestety.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niby to fajnie, móc żyć wiecznie, ale są też tego i minusy. Pomyślcie żyć wiecznie ale tak jak pisze awareness już nie jako czujące istoty ale jako roboty, po pewnym czasie chcą nie chcąc i tak wkradnie się do takiego życia nuda. Bo skoro będziemy robotami to nie będzie potrzeby się samodoskonalić, uczyć, skoro do wszystkiego będziemy mieli automatyczny dostęp. A i zaniknie też zdolność do rozrodu, kontaktu z drugim człowiekiem. Z drugiej strony, zapewne pojawią się liczne protesty i bojkoty takich projektów ludzi wierzących i całej masy fanatyków religijnych, którzy i tak już teraz nie ufają nauce. A w tym przypadku to już zupełnie będą temu przeciwni, uważając że doprowadzi to do upadku ludzkości, ich wiary, religi i wogóle etyki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"W północnej części amerykańskiego stanu Kalifornia w tzw. Dolinie Krzemowej powstaje "technoreligia""

Hahaha, technoreligia już jest, o czym swiadczy ten tekst. "Technologia zbawi ludzkosć" :D

I tak nie dla was "cuda techniki" motłochu, wam przyjdzie gryźć piach!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiele w tym racji vvv jednak nie wchodźmy w systemy polityczne a skupmy się na samej technologii i jej możliwości oraz skutkach, bo to że jeżeli już, to będzie dla wybranych. Zatem nic nowego nie powiedziałeś. Nas nie interesuje w jaki sposób to wykorzystają, tylko co może się stać w kolejnych dekadach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz