NIezapominajka

Czy wierzycie w reinkarnacje ?

6 postów w tym temacie

Witajcie,

Założyłam ten temat ponieważ zastanawiają mnie wasze poglądy na temat Reinkarnacji, czy według was istnieje ? Czy czujecie się czasami związani z jakimś miejscem bądz ludźmi, których nigdy nie znaliście ?

Ja czasami tak mam, czasami wydaje mi sie, że jestem inną osobą, że jestem umieszczona w niewłaściwym ciele. Ciągnie mnie do pewnej osoby, pomimo że jej nie znam. Nie wiem czy to mój wymysł... O reinkarnacji słyszy się wiele, choć nikt dokładnie nie potwierdza ani nie zaprzecza tego, że istnieje.

Czasami wydaje mi się, że widzę inne życie, niby moje a niby kogoś innego, i tak się zastanawiam czy nie pora zacząć się leczyć psychiatrycznie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm, powiem tak, obawiam się że nikt nie da ci na to pytanie zadowalającej cię w pełni odpowiedzi. Dostaniesz różne odpowiedzi, które skierują cię tylko na takie lub inne postrzeganie tego tematu. W tej kwestii powinnaś zaufać swojej intuicji, i poczytać czym jest reinkarnacja i jak widzą ją poszczególne filozofie, pomedytować by w pełni otworzyć swój umysł. Ja ze swojej strony powiem tak , że reinkarnacja jest najbardziej rzetelnym i logicznym pod względem ujęcia filozoficznego różnych systemów religijnych wyjaśnieniem, różnych aspektów naszego życia. Ale muszę tu też napisać , że dopiero teraz kiedy zdobyłem pewną wiedzę o tym temacie mogę się tak o nim wypowiedzieć, choć nie mogę też nazwać się jakimś mistrzem w tym temacie. Wielu rzeczy sam też muszę się jeszcze nauczyć. Kiedyś tylko o nim przelotnie słyszałem i był bym wtedy skłonny go odrzucić jako nienaukowy,podobnie jak pewnie większość ludzi w naszym kraju, zdominowanym przez filozofię Chrześcijaństwa. Choć katolikiem nigdy nie byłem, a ni nie jestem nim obecnie. A ono jak wiemy z góry, a priori zakłada jej nieistnienie. A co do odczuć podobnych do twoich, to też czasami takie miewam i miewałem ale teraz dopiero gdy zasób mojej wiedzy się powiększył to jestem w stanie je dostrzeć i w pewien sposób zrozumieć. Ale do ich pełnego zrozumienia wiem że brakuje mi jeszcze pełnej wiedzy. Gdy porozmawiasz z innymi szczeże o takich odczuciach, to zapewne odkryjesz że, inni ludzie też takie coś miewają. Większość jednak nie dopuszcza do siebie myśli o reinkarnacji, bowiem blokowani są niewiedzą i strachem przed nią, a wynika to z dogmatów, które wpoił im Kościół, lub inni ludzie ale widzący w tym pojęciu zło lub wierutną bzdurę. Pamiętaj o tym, że tak jak uczy tego filozofia Buddyzmu, mamy w sobie wrodzoną mądrość, która jest niestety jednak zasłonięta przez fałszywe dogmaty zbierane w czasie kontaktu z innymi ludzmi. A te wrażenia to po prostu przebłyski twojej podświadomości, które w pewnych okresach naszego życia przebijąją się w sferę naszej świadomości. Powiedźmy, że po prostu w takich momentach wiedza, którą zdobyłaś w poprzednich życiach nie jest blokowana i masz do niej pełen dostęp. Ale aby ta wiedza była tobie dostepna przez cały czas, to musisz najpierw usunąć pewne subtelne bariery, które spychają taką wiedzę głęboko w twoją podświadomość, jako niechciane poglądy. Po prostu twoje ego, którego wyzbycia uczy w największym skrócie Buddyzm, broni się przed nimi. Po prostu powinnaś w takich chwilach pozwolić by myśli płynęły wolno, nie przywiązywać się do nich zbytnio, tylko tak jak mówi o tym Zen być ich świadomych obserwatorem, odrzuć też strach bo to on wraz z niewiedzą stanowią główną przeszkodę w podłączeniu się do Wszechświata i swojej prawdziwej istoty, którą możesz nazwać duszą, w której zapisane są wspomnienia z poprzednich wcieleń. Pamiętaj też, że spokojna analiza takich wspomnień może też pomóc ci uwolnić się od wielu lęków i problemów jakie miewasz w życiu, a które mogą być skutkiem popełnionych w poprzednich życiach decyzji, czy utrzymywanych w umyśle schematów myślenia. musisz też pamiętać że im więcej wiedzy zgromadzisz to zaczniesz patrzeć na reinkarnację nie jak na wiarę lecz na wiedzę, która w pewnym momencie nie będzie wymagała dowodów. Rozpisałem się, ale nic mam nadzieję ,że w jakiś sposób ci pomogłem, choć wiem że tu na forum są inni bardziej ode mnie zaawansowani w tych sprawach użytkownicy i oni powiedzieli by ci jeszcze dokłaniej niż ja o tym co ja ci tu tylko w zarysie przedstawiłem, bo żeby przedstawić to dokładnie to ten post musiał by być dwa razy dłuższy od tego. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzewam iż jesteś wyznawcą Buddyzmu, ja jestem katoliczką, jednak otwartą na sugestie. Myślę, że reinkarnacja istnieje w jakimś stopniu, może sama jej doświadczyłam, może to tylko moje złudzenia. Dzięki za odpowiedz, poczytam o tym więcej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu się zgodzę jestem zwolennikiem filozofii Buddyzmu. :D Ale jako, że jest to filozofia a nie religia to nie można być jego wyznawcą. Pamiętaj tak trzymaj zawsze bądź otwarta na sugestię, " głodna" na wiedzę i nigdy przenigdy nie zamykaj swojego myślenia w jakichkolwiek dogmatach wynikających z kulturalnego aspektu religii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie wierzę. Są rzeczy, ktore budzą wątpliwości, ale reinkarnacja to raczej wymysł kulturowy!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 18.12.2015 o 19:16, NIezapominajka napisał:

Witajcie,

Założyłam ten temat ponieważ zastanawiają mnie wasze poglądy na temat Reinkarnacji, czy według was istnieje ?

Ja w nią wierzę. Polecam obejrzeć -

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz