• Ogłoszenia

    • Ona89

      Zmiana Adresu   18.01.2018

      Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Pawlox_KWIATron

Para z Wielkiej Brytanii sklonowała zmarłego psa

2 posty w tym temacie

Para z Wielkiej Brytanii zapłaciła 60 tys. funtów za sklonowanie ich zmarłego boksera.

Laura Jacques i Richard Remde z West Yorkshire pobrali próbki DNA od swojego zmarłego psa i wysłali je do koreańskiego laboratorium Sooam Biotech Research Foundation. DNA zostało wszczepione następnie do komórki, której usunięto jądro komórkowe i zaimplementowane surogatce.

Dwa sklonowane szczenięta przyszły na świat 27 grudnia. Zdaniem pary pieski są bardzo słodkie i wyglądają "dokładnie jak Dylan", ich zmarły bokser.

Usługami koreańskiego laboratorium para zainteresowała się po śmierci ukochanego psa, u którego zdiagnozowano nieoperacyjnego guza mózgu. Mimo gigantycznych kosztów para zdecydowała się na przeprowadzenie zabiegu i dwukrotną podróż do Korei (pierwsza próbka DNA okazała się niewystarczająca).

Próbka DNA, którą ostatecznie wykorzystano do zabiegu w tym przypadku, została pobrana 12 dni po śmierci psa. - To pierwszy taki przypadek, gdy wykorzystaliśmy komórki pobrane po tak długim czasie od śmierci zwierzęcia - komentował David Kim, jeden z badaczy, którzy brali udział w zabiegu.

Klonowanie w koreańskiej klinice polega na wszczepieniu DNA do "gołej" komórki, z której usunięto jądro komórkowe. Następnie za pomocą szoku elektrycznego pobudza się komórkę do podziału. Na koniec wszczepia się ją do organizmu samicy psa, która urodzi klony. Do tej pory koreańska klinika sklonowała ponad 700 zwierząt na życzenie prywatnych klientów.

ŹRÓDŁO:

images?q=tbn:ANd9GcTmqhzLUji9j_Q2Gw1OtpOs-NPA_hQTQ_8lOEFTyDKxp5YAODI24w

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyspiarze mają czasem odjechane pomysły. Jak byłam w Szkocji, dowiedziałam się o pewnej kobiecie, która mieszkała w domu z kozami, a psa który jej umarł ze starości póltora roku wstecz trzymała w zamrażarce bo nie mogła się z nim rozstać. W Anglii żyje starszy facet który zbiera zwłoki padniętych zwierząt, lub potrąconych przez samochody. Oprawia je zamraża a następnie gotuje sobie z nich obiady.

http://rly.pl/ciekawostki/2299-arthur-b ... utostrady/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz