• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
technik

Maniuplacja Snem

30 postów w tym temacie

Czy można manipulować własnym snem?

Jestem bardzo ciekawy odpowiedzi na to pytanie... oglądając różne "generatory" snów na allegro wygląda na to, że wszystko zależy od Naszego mózgu. A więc czy posiadając odpowiednie umiejętności - chodzi mi tutaj o dobrą koncentrację możemy wykreować sobie sen?

Czekam na Wasze opinie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

techniku,

to, o czym mówisz, jest nazywane "świadomym śnieniem", tutaj najczęściej określane skrótem LD (od ang. Lucid Dreaming - sen jasny, świetlisty). Zajrzyj do działu "LD i OOBE", tam masz wstępne kilka słów w tym temacie.

Tak, można kreować własny sen według własnych potrzeb. Tyle, że jest to przedsięwzięcie różnie oceniane zarówno moralnie, jak i światopoglądowo. Mniej więcej o tym pisałam już w temacie "Czym jest LD?".

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W internecie pełno jest kursów LD. Doradzam wybrać taki w którym zawarto wszystko krok po kroku. Najważniejsze są jednak ćwiczenia RT (Reality Testing). Ja po tygodniu miałem swoje pierwsze LD ;) Po 5 takich doświadczeniach przestałem ćwiczyć przez co LD już się u mnie nie pojawia :( Ale może kiedyś do tego wrócę.

A co do przeżywania LD, nie jest to takie proste. Silniejsze przeżycia w takim stanie (mnie był to upadek z urwiska, próbowałem zobaczyć jak to jest umrzeć we śnie :D ) przerywają "jasny sen"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Adamie567,

znaczy - przestałeś eksperymentować ze snem świadomym, bo Ci się po prostu znudził? Czy już nie masz na to czasu? :)

Jakie ćwiczenia wykonywałeś? Te z liczeniem palców u dłoni, zapalaniem światła, czytaniem? Czy inne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adamie567,

znaczy - przestałeś eksperymentować ze snem świadomym, bo Ci się po prostu znudził? Czy już nie masz na to czasu? :)

Jakie ćwiczenia wykonywałeś? Te z liczeniem palców u dłoni, zapalaniem światła, czytaniem? Czy inne?

Nie znudziło mi się LD tylko ćwiczenia dzięki którym można je osiągnąć :) Najtrudniejsze są ćwiczenia RT, a co do reszty to miałem taki świetny kurs krok po kroku. Najbardziej przydały się ćwiczenia z kursu samokontroli umysłu i zapamiętywanie snów ale musiałbym poświęcić na to sporo czasu żeby mieć LD za każdym razem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Adamie567,

gdzie znalazłeś ten kurs? W ogóle - z którego korzystałeś? Przez kogo został opracowany? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest to kurs Pawła Jareckiego.Oto link http://craxmanbase.terramail.pl/astral/ ... _dream.htm

Jest podzielony na dni i w każdym dniu wykonuje się inny rodzaj ćwiczeń dla sprawdzenia które jest najlepsze. Poza RT i zapamiętywaniem snów które wykonuje się codziennie.

Osobiście opierałem się dodatkowo o kurs samokontroli Silvy jeśli chodzi o wchodzenie w alfa itd. LD ćwiczyłem rok temu ale możliwe że znowu zacznę. Znów zainteresował mnie ten temat :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest to kurs Pawła Jareckiego.Oto link http://craxmanbase.terramail.pl/astral/ ... _dream.htm

Jest podzielony na dni i w każdym dniu wykonuje się inny rodzaj ćwiczeń dla sprawdzenia które jest najlepsze. Poza RT i zapamiętywaniem snów które wykonuje się codziennie.

Osobiście opierałem się dodatkowo o kurs samokontroli Silvy jeśli chodzi o wchodzenie w alfa itd. LD ćwiczyłem rok temu ale możliwe że znowu zacznę. Znów zainteresował mnie ten temat :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można panować nad snem.

A jeśli się chcę śnić o czymś dokładnym to Ja na przykład zawsze przed snem myśle o tej rzeczy o której chcę śnić :D

Cztery razy mi się udało :D

oczywiście nie obrazu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierce - co dokładniej przez to rozumiesz? :)

W jaki sposób śnisz, o czym chcesz? To znaczy - wymyślasz miejsce lub osobę, ale na sam przebieg zdarzeń nie masz wpływu? (skoro nie wiesz, że śnisz?)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To to, o czym piszesz, jest już nawet sporym wstępem do LD - znaczy że masz predyspozycje. :) Czyli dalej mówimy o tym samym, bo LD jest rozumiane właśnie jako manipulacja snem. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwykle na początku, gdy zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy we śnie, następuje pewien nawet spory szok... Po prostu to wymaga jeszcze trochę czasu, aż bardziej "przywykniesz".

Możesz spróbować też tego kursu, o którym była mowa wcześniej w tym temacie - trwa on w czasie, pozwoli Ci się do tego lepiej przygotować.

Warto się również zainteresować, jakie są również minusy takiej zabawy. Odsyłam do tematu "Czym jest LD?" w dziale "LD i OOBE".

:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może mi nie uwierzycie , ale umiem manipulować własnym snem niedawno śnił mi się sen w , którym chodziło o jakąś klątwę na domem... Nie potrafię opisać tego wrażenia ale to tak jakbym się cofnął w czasie i zobaczył to. Było to średniowiecze.Była jakaś rozprawa na temat księdza nie pamiętam o co dokładnie chodziło , ale mieli go powiesić.To było tak jakbym stał obok szubienicy i widział to na własne oczy.Ksiądz ten był bardzo stary gdy już go mieli wieszać powiedział że w tym miejscu nikt nie zazna spokoju i wtedy go powiesili.Gdy sie obudziłem cały dzień szukałem forum na , którym mógłbym się wypowiedzieć aż znalazłem Was.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mógłyby ktoś mi pomóc? Otóż korzystałem z kursu pana Pawła Jareckiego, do którego to kursu jest powyżej link bezpośredni, lecz niestety ... gdy otwieram link do kursu napisane, jest że: "Ten użytkownik

nie ma jeszcze własnej strony WWW.

a byłem już na 3 dniu z tego kursu .. :( mógłyby mi ktoś pomoć, gdyż chciałbym kontynuować moją naukę LD ... z góry dziękuję ;):( :|

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie to samo przydarza się mi... stąd wiele moich kłopotów :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jak mam sen to zawsze go musze potwierdzic robie to tak zamekam oczy, mysle i wymyslam ze mam w dloni kamień i jak on sie pokazuje to znaczy ze to sen i wtedy moge robic co chce :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

robię dokładnie to samo co Gwen , ponadto czasami śni mi się to o czym przed snem myślę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja nie mam czegoś takiego jak LD, ale swoim snem potrafię kierować. Kiedy podczas snu się boję, zamieniam strach w moje zwycięstwo nad jego źródłem, kiedy czuję smutek, zamieniam źródło smutku na szczęście. Wczoraj na przykład śniło mi się że gonią mnie wilki a ja biegnę przez ciemny las. Las nagle zamienił się w centrum wielkiego nieznanego mi miasta gdzie wilki zniknęły a biegłem... za autobusem.

Najlepsze jest to, że nigdy w życiu nie zapomniałem snu. Nigdy :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja koleżanka twierdzi, że może kreować sobie sen. Mówi, że sobie wyobraża we śnie, np., że idzie chodnikiem i po chwili śni jej się, że tak właśnie jest. Myślałam, że jest ona jakimś fenomenem, ale potem trafiłam na LD i okazuje się, że u wielu ludzi występuje to zjawisko automatycznie, nawet bez wiedzy o nim. :) Sama chciałam spróbować, nawet może raz mi się prawie udało, ale zaraz minęło. Jednak miałam jakąś świadomość, że to sen. Przestałam jednak nad tym ćwiczyć. LD jest podobno grzechem i nie jestem pewna czy kontynuować naukę świadomego snu. :|

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

LD jest grzechem!!?? Pierwsze słysze. Może jest, a nawet jak jest, to mnie to nie obchodzi :) , Kościół czasami przesadza, sam wiem lepiej co jest dla mnie dobre, a co złe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Racja, kościół czasami przesadza :) KK uważa, że ld to grzech, ja tak nie uważam. W moim mniemaniu ld staje się grzechem, dopiero, kiedy popełnimy w nim jakiś grzech świadomie,np. zabijemy kogoś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja czasem potrafię stworzyć sen. Czasami przed zaśnięciem myślę o kilku rzeczach i tą, którą chcę zobaczyć we śnie staram się... (trudno mi to opisać) wyrzucić w podświadomość. Po prostu myśląc o innych rzeczach gdzieś tam czuję obecność tej myśli co ma mi się przyśnić. Kiedyś czytałem, że sny tworzą się właśnie z podświadomości. Zaśnięcie w takim stanie przychodzi samo ze zmęczenia. Wyniki takich kreacji : mniej więcej 6 na 10 snów udaje się stworzyć takie jakie chcę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja czasem potrafię stworzyć sen. Czasami przed zaśnięciem myślę o kilku rzeczach i tą, którą chcę zobaczyć we śnie staram się... (trudno mi to opisać) wyrzucić w podświadomość.

W ten sposób odbywa się inkubacja snu. Może zacznij ćwiczyć LD? Skoro inkubację snów już umiesz to powinno być łatwiej. Chociaż "wyczuć w podświadomości" to rzeczywiście niezbyt trafny dobór słów;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś podobnego do snu, ale LD jest lepsze :) , warto spróbować, przynajmniej dla rozrywki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz