• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Marcelo

Magia Runiczna

29 postów w tym temacie

No nie wiem, Waldeczku, czy wszystko pisane jest tak, żeby zaraz lecieć po pomoc. Czasem zagłębiając się w jakieś rytuały mam wrażenie, że jest to totalnie obce i niezrozumiałe, ale trochę czasu, cierpliwości i umiejętność porównania tej informacji z innymi i idzie wyłapać właściwie klarowną i konkretną odpowiedź, czy "taktykę" działania...

Jeśli nie ma we mnie pewności co do wykonania czegoś w 100% poprawnie, wliczając wstęp, zakończenie jak i wszystko co pomiędzy, jeśli nie wiem co robić "gdyby coś" to po prostu tego nie robię.

Wolę poczekać i "doszkolić" się w teorii, zapytać kogoś obeznanego w praktyce, przestudiować jeszcze kilka czy kilkanaście artykułów, wypowiedzi, książek et cetera i dopiero próbować.

Są dziedziny gdzie raczej (na pewno) nie należy do czegoś się zabierać, jeśli nie ma się pewności co do tego, jak należy to zrobić.

Owszem, pewności nigdy nie ma, zawsze jest szansa, że coś pójdzie nie tak. Ale ja osobiście podchodzę do wszystkiego z wyuczoną pewnością, może nawet nazwę to zuchwałością... Tylko temu, że to w sobie mam mieć tą siłę i bezgranicznie ufać w trakcie takich czynności (rytuałów). Kto nas najlepiej ochroni jak nie my sami...?

Temu jestem za postawą, żeby wszystko zrozumieć, zanim za coś się weźmiemy (mówię to wszystkim, jak i ?wezycowej?)

Pośpiech nikomu nie służy :P Pośpiech odkrywa tylko ludzi niekompetentnych. Zdesperowanych? Raczej głupich. Bo nie ma sytuacji bez wyjścia a już na pewno nie w okultyzmie, magii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aluzju poniał- aczkolwiek, pytanie moje odnosiło się raczej do tego, czy według Was jest w ogóle możliwe wnikanie bytów przez niezamknięty portal i co to znaczy zamknąć Portal właściwie, jeśli jedne źródła podają, że istotne jest, aby znaki kreślić od wschodu do północy, ale i od prawej do lewej oraz z dołu do góry- czy przy zamykaniu wszystko ma być odwrotnie? czyli od lewej do prawej i z góry na dół, czy tylko kierunki mają być odwrotne- tego nie wiem, bo inaczej pisze Kolesow, a inaczej Chrzanowska, cytowana na waszym forum ,, zamknięcie przestrzeni, to znaczy wykreślenie zastosowanych znaków w odwrotnej kolejności niż przy otwieraniu przestrzeni. Ta część inicjowania run jest bardzo istotna, tak samo zresztą, jak przy innych rytuałach, w których otwieramy przestrzeń, gdyż jej nie zamknięcie grozi tym, że pozostanie otwarty kanał z bytami subtelnymi i wkrótce w naszym życiu mogą pojawić się „nieproszeni goście” z niewidzialnej strony świata."- właśnie jej dopowiedzenie nie daje mi spokoju....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na tak postawione pytanie, niestety nie potrafię odpowiedzieć. Sam nie stosuję żadnych rytuałów, to moja wiedza w tej materii jest mocno ograniczona.

Może zrób tak jak zasugerowała Gronskyde, przeczytaj wszystko na spokojnie raz, czy dwa i może pojawi się zrozumienie.

Możliwe, że nie jest to aż tak ważne jak różni autorzy podają inne metody na ten sam rytuał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zrozumienie czegoś, co już zaistniało nie odwróci tegoż stanu rzeczy :-(

nie ulega wątpliwości, że nigdy więcej nie będę usiłowała otwierać portali, zwłaszcza, że literatura w tej materii jest wyjątkowo niejednorodna i kwestia studiowania mniej lub bardziej dogłębnie niczego tu nie zmienia, mało tego- odnoszę wrażenie, że opis książek zawiera ,,zanetę", i dopiero, kiedy już ma się książkę w dłoni, okazuje się, że jest wiele na tematy ogólne, bardzo mało na istotne, bo czy godzi się pisać o tym, że portal otworzyć trzeba i zamknąć, bo skutki będą opłakane i nie zamieszczać informacji na ten temat dogłębnych- skoro jest to tak istotne?

W. dziękuję Ci za odpowiedź, co do rad koleżanki ...niewątpliwie ma rację co do tego, że przed każdym krokiem należy się zastanowić, ale Jej końcowe dywagacje na temat indolencji i głupoty innych uważam, za mało taktowne, rady nijakiej w sprawie istniejącej nie udzieliła, wygłosiła pean na swoją cześć i to już wszystko...Tobie dziękuję za życzliwe zainteresowanie i pozdrawiam :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz