• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
technik

Podróż w czasie

40 postów w tym temacie

Szukam czegoś na temat podróży w czasie...

Czy komukolwiek, kiedykolwiek udało odbyć się taką podróż?

Jakie mogą być konsekwencje przeniesienia się w czasie i spotkania... np. swojego młodszego sobowtóra? :D

Jeżeli przyszłość idzie do przodu... to osoba która zobaczyła swojego sobowtóra znowu by się przeniosła... i powstałoby nieskończenie wiele sobowtórów ! - w skrócie ;)

Co sądzicie? Czy to wogóle możliwe?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm, podróż w czasie, nic nie wiem na ten temat - tzn. nie czytałem, ale myślę tak:

Podróże te polegają na "zajżenie" w swoja pamięć, tzn. nie cofamy się ciałem, tylko umysłe i czujemy jakbyśmy się "cofali" umysłe - twierdzać że czas nie jest iluzją...

Nie interesuje mnie ten temat za bardzo.

To co wyżej napisałem, jest tylko moim domysłem :P

Pozdrawiam Cię!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuję zapoznać się z pewnym dobrze znanym zjawiskiem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_dziadka

Jeśli chodzi o podróże w czasie to ostatnimi czasy głośno było o sporym programie mającym tworzyć mikro-czarne dziury dzięki którym człowiek mógłby się przenosić w czasie...

Jutro coś o tym wstawię. (tzn. dzisiaj) :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wedlug mnie czlowiek zeby przeniesc sie w czasie nie dosc ze musialby na poziomie molekuarnym sie ruszac to na dodatek ten ruch musialby byc wielokrotnie szybszy od czasoprzestrzeni w ktorej sie znajduje.

Co ciekawe mam 14 lat i tera sam nie rozumiem co napisalem :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kiedyś słyszałem ze naukowcom udało się wysłać w przyszłość chyba bakterie czy jakoś już nie pamiętam ....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

koledzy Einstain nie mowi ze nieda sie podrozowac w czasie tylko ze jest to Bardzo trudne.

Mowi ze to zalezy od punktu widzenia a dokladnie od "ukladu odniesienia".

Ale praktycznie jak to rozwiazac to bardzo ciezka sprawa,natomiast pewne jest ze to sie da zrobic.

Prrzeszkadza nam tylko masa,predkosc,nasze cialo,bariera finansowa i wkoncu ktos siem musi zato zabrac( o ile juz nad tym nie pracuja)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie podróżowanie w czasie mogło by być niebezpieczne. Gdyby ktoś nieświadomie zmienił jakieś wydarzenie w przeszłości mogło to mieć bardzo poważne konsekwencje w przyszłości. Podróżowanie w czasie mimo że niebezpieczne to sądzę że jest to możliwe. Możliwe żeby podróżować w czasie trzeba by zagiąć czas i przestrzeń, a do tego chyba najlepiej nadaje się czarna dziura. Przynajmniej ja tak uważam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak. Człowiek musiałby osiągnąć prędkość światła i wlecieć do czarnej dziury

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak Człowiek musiałby osiągnąć prędkość światła i wlecieć do czarnej dzury

Z tego co kojarzę z astronomii to czarna dziura jest ciałem niebieskim które zapadło się pod własną masą. Gdyby człowiek wleciał tam z prędkością światła (czego by nie przeżył) to zostałby zmiażdżony bardziej niż naleśnik (a nawet jeszcze bardziej). I raczej nie doczekałby świata po drugiej stronie :P

Słyszałem też że gdyby człowiek chciał naprawdę podróżować w czasie to musiałby wyjść "poza czas" żeby uniknąć jego wpływu i znaleźć właśnie punkt odniesienia. A to jest niemożliwe no bo jak można wyjść poza czas? Czas jest względny ale jest wszędzie, nie da się go obejść.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o podróże w czasie to ostatnimi czasy głośno było o sporym programie mającym tworzyć mikro-czarne dziury dzięki którym człowiek mógłby się przenosić w czasie...

Jutro coś o tym wstawię. (tzn. dzisiaj) :D

gdzieś to wytrzasnął , stary mit że czarne dziury to jakieś przejście , gdyby na ziemi była czarna dziura wielkości piłeczki pingpongowej to dawno nas by nie było :|

naukowcy już wysłali w przyszłość fotony czyli cząsteczki światła

a co do podróży z prędkością światła to chyba nawet Einstein stwierdził że ciało pędzące z prędkością światła musiało by powiększyć sie do największych możliwych rozmiarów czy coś w tym stylu

:x

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podróż materii w czasie? Zostawić coś w spokoju i samo przeleci do przyszłości :) Problem w tym, że obserwator zjawiska jak i cały wszechświat odbędzie tą samą podróż, czyli mini trochę czasu... np. godzina. Na upartego można użyć do tego celu zjawiska dylatacji czasu, czyli wpływ prędkości i grawitacji na tempo upływu czasu, dzięki czemu dany obiekt może w JEGO ułamku sekundy, przeskoczyć NASZ rok do przodu, tylko że już nie wróci do przeszłości :P W żadne inne podróże w czasie, odbywane przez materialne ciała nie wierzę. A co z całą resztą, poza materią? Jak najbardziej :D Wszystkie przepowiednie, proroctwa i wróżby to czysta podróż w czasie, ale nie ciałem a umysłem, czyli podróże mentalne. Opiera się na tym bardzo dużo odmian RV, które są jak dla mnie niezaprzeczalnym dowodem na prawdziwość tego zjawiska. Polecam film o zjawiskach PSI, który ładnie, prosto i zrozumiale to wyjaśni osobom zainteresowanym:

http://pl.youtube.com/watch?v=qw_O9Qiwqew

A tym, którzy chcą się nauczyć podróży w czasie za pomocą umysłu i jak to trafnie określił fiflip, "zajrzeć w swą pamięć" polecam inny zaje****y adres:

http://www.remote-viewing.com/

W głównym menu wybierzcie COURSE i... życzę miłej i owocnej nauki ;)

P.S. Podobno jest także możliwa podróż w czasie za pomocą swojego ducha, czyli poprzez OOBE, ale tu już wiele powiedzieć nie mogę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem nie można cofać się w czasie, ponieważ ktoś kto by się cofnął w czasie, powiedzmy w przyszłości to wiedzielibyśmy o tym, bo przecież powiedziałby jak tego dokonali. rozumiecie mnie?

wniosek: nie było można, nie można i nie będzie można cofać się w czasie.

Gdyby można się było cofać w czasie to człowiek nie rozwijałby swojej cywilizacji przez 150 000 lat, tylko powstałaby pętla czasoprzestrzenna, bo ktoś by się cofnął dajmy na to w 2009r do 10 000 p.n.e i by nauczył nasz gatunek wszystkiego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem cie chudece. Chodzi ci o to że nie było by żadnych dowodów na to. W pewnym sensie masz racje ale tylko w pewnym. A co jeśli taka osoba przywiozła by np. małego żywego dinozaura, to byłby dowód jednak tylko w takim przypadku. Winnym przypadku osobę która powiedziałaby że odbyła podróż w czasie uznano by za szaloną.

Jeśli można by cofnąć się w czasie to nauczenie się wszystkiego to nic. Jakby człowiek mógłby się cofnąć w czasie to mógłby wszystko zepsuć tak że po powrocie świat nie istnieje, cywilizacja upadła ludzie przestali istnieć .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ludzie zwracają uwagę tylko na rozwój technologiczny a ważniejszy jest duchowy i umysłowy , i co jeśli w przyszłości rozumieją że nie należy sie mieszać w sprawy z przeszłości , może nas obserwują ale nie ingerują...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, iż taka podróż była by nie możliwa, bo gdyby cofnęli byśmy się w czasie, to w momencie cofania i tak byśmy o tym już wiedzieli, bo ten drugi ja z przeszłości odwzorował by się we mnie teraz, a umysł jest wspólny. Wiem skomplikowane, wydaje mi się, że taka podróż jest niemożliwa ponieważ, bariera czasu jest nie do przejścia i nawet kiedy dla nas mijały by sekundy, nasi przyjaciele przeżywali by lata. Po za tym wszystkie ruchy w przeszłości miały by odwzorowanie w przyszłości, nie zawsze dobre...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podroz w czasie tylko w przyszlosc, bez mozliwosci powrotu, w sensie jakas hibernacja i budzimy sie za 1sek a jestesmy juz w 2312321 roku :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przeniesienie się w czasie mogło by mieć tragiczne skutki no bo pomyślcie co by było gdyby odmieniono losy i pod Grunwaldem wygrali by krzyżacy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czy komukolwiek, kiedykolwiek udało odbyć się taką podróż?

Taa! chyba tylko Albertowi Einsteinowi sie udało :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przeniesienie się w czasie mogło by mieć tragiczne skutki no bo pomyślcie co by było gdyby odmieniono losy i pod Grunwaldem wygrali by krzyżacy

i to założenie przekreśla jak na razie szanse podróży w przeszłość przez ludzi bardziej za awansowanych technologicznie z przyszłości (choćby) chyba że już do tego doszło i nasz świat jest efektem manipulanci czasem , i może pierwotnie przegraliśmy z tymi krzyżakami , a może istoty podróżujące w czasie wykazują sie znacznym rozsądkiem i do żadnych manipulanci nie dochodzi ,i robią to w celach badawczych albo manipulują z zamierzonym skutkiem co nie skutkuje rozpadem sie wszechświata i takie tam :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja uważam, że rozwiązanie tej zagadki jest prostsze niż nam wszystkim się wydaje. Słyszałam że w świadomym śnie można się skontaktować z różnymi osobami zmarłymi bądź jakimiś przewodnikami duchowymi albo innymi istotami posiadającymi większą wiedzę od nas np z Einsteinem i zapytać go jak zbudować ten wehikuł. Podobno wszyscy którzy w jakiś sposób zmienili świat korzystali właśnie ze świadomych snów. Ja jeszcze nie miałam żadnego świadomego snu ale warto spróbować przecież to nic nie kosztuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podróże w czasie są bardzo realne (o ile już ich nie było). Nie sądzę żeby ktoś odbył taką podróż, chociaż ten wiek według naukowców jest wiekiem podróży w czasie. Załamania czasoprzestrzeni, tunele czasoprzestrzenne, to wszystko jest bardzo ciekawe, ale ja wolę w to nie ingerować. Nigdy nie wiadomo jakie będą skutki podróży w czasie, to ni dla mnie :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to bym sie przeniósł do roku ok. 1608 dogadał bym sie z Kozakami ,przejał włości szlachty i magnatów , podbił Rosję i wprowadził demokrajcie.

Jak by dzisiaj wyglądało nasze zycie?

P.S

Fizykiem nie jestem i niewiem czy to jest możliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ie sądzę żeby ktoś odbył taką podróż, chociaż ten wiek według naukowców jest wiekiem podróży w czasie.

Fizykiem nie jestem i niewiem czy to jest możliwe.

Prędzej ludzie wyleczą AIDS, wylądują na Marsie albo doprowadzą komputery do perfekcji niż będą podróżować w czasie. Jeśli ktoś jest fizykiem to wie że z obecnym rozwojem technologicznym jest to niemożliwe. Co więcej jest to również mało prawdopodobne w teorii. Przynajmniej jeśli chodzi o człowieka. Nie wiem którzy naukowcy plotą takie bajki ale nawet jeśli w tym wieku dojdzie do tego że spełnią się najbardziej niezwykłe projekty fizyków to podróże w czasie się do tych "spełnionych" nie zaliczą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aby podróżować w czasie trzeba by prześcignąć światło, co jest nie możliwe bo jak wiadomo światło nie posiada masy. Jedynie czarne dziury mogą skrywać tajemnicę podróży w czasie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz