• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Ajka

erynie i harpie

17 postów w tym temacie

Demony rodem z greckiej mitologii, erynie-miały nieoprzyjemny wygląd(wężowe włosy,w ręku zaś bicze i pochodnie),pełniły bardzo ważna funkcję:przywracały porządek między dobrem i złem,stały na straży moralnego ładu,ścigając,niczym sumienie-przestępców.W przypadku nieposłuszeństwa, karały ich obłędem.Nazywały się Alekto-niestrudzona, Magiera-wroga i Tysyfone-mścicielka. Erynie to demony zemsty i kary.

Harpie-były to pół-kobiety,pół-ptaki o mocnych szponach. Nie znosiły meżczyzn i prześladowały ich, zanieczyszczając im jedzenie. Zwano je równiez demonami wiecznego głodu. Potężne i wszechwładne kobiece demony podzieliły ten sam los-wtrącono je do podziemii lub wyrzucono na marginez życia baśniowego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Erynie to raczej nie instniały.. ale na mutacje Człowiek-Ptak znaleziono dowody, pisano o tym w 21w. że znaleziono szczątki Harpii. To mogły być po prostu okrutnie potraktowane przez los istoty ludzkie (zniekształcone kości :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moim zdaniem istniały

bo czemu miały by nie istnieć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
moim zdaniem istniały

Rozwalileś mnie całkowicie :lol::lol::lol: . No to nawiązując do twojej wypowiedzi to czemu miały by istnieć??????????

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może tak...

Ustalmy najpierw, czym jest mitologia? Mnie uczono, iż mitologia to zbiór FANTASTYCZNYCH opowieści o bogach, boginiach, herosach i innych stworzeniach. Erynie... cóż, jak dla mnie są one wymysłem człowieka żyjącego kilka tysięcy lat temu. Harpie, jakoś nie wierzę w ich istnienie. Uważam, że podobnie jak erynie zostały wymyślone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Może tak...

Ustalmy najpierw, czym jest mitologia? Mnie uczono, iż mitologia to zbiór FANTASTYCZNYCH opowieści o bogach, boginiach, herosach i innych stworzeniach. Erynie... cóż, jak dla mnie są one wymysłem człowieka żyjącego kilka tysięcy lat temu. Harpie, jakoś nie wierzę w ich istnienie. Uważam, że podobnie jak erynie zostały wymyślone.

Ciekawe co pomyślą ludzie za "kilka tysięcy lat" o współczesnych religiach.:P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
moim zdaniem istniały

A czemu miały by istniec?(Niczemu nie zaprzeczam)

Mi harpie kojarzą sie z Herosami :D .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Może tak...

Hah, jeśli obecne religie będą miały moc to pewnie za kilka tysięcy lat, nadal będą funkcjonowac xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tu muszę wprowadzić was na właściwą ścieżkę. Tych stworzeń nie można nazwać demonami, przynajmniej erynii. Erynie są boginiami zemsty co całkowicie zmienia postać rzeczy. Bogini, a demon to dwie różne rzeczy. Harpie były uznawane za bożków wiatru, co też raczej nie jest demonem. Równie dobrze możemy Hadesa nazwać demonem. To, że ktoś jest uosobieniem zła to nie znaczy, że to demon. Boreasz, wiatr północny, najgroźniejszy i bardzo gwałtowny, to też demon? Odpowiedź: Nie. Erynie i Harpie to też nie te stworzenia ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pomyśl co my myślimy o bogach Egiptu, Grecji czy Rzymu (hmm... Grecja i Rzym to to samo ale jak już napisałem to)

hmm... harpie, może istniały ale jestem raczej neutralny...

Pozdro ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w czasach starozytnych UFOle chowaly sie po gorach i jaskiniach gdzie przeprowadzali tajemne badania bawiac sie w krzyzowanie czlowieka z innymi istotami ziemskimi i... tak narodzily sie harpie!

UFOki mialy wolna reke w koncu czlowiek nie zajmowal tak wielkiej powierzchni terenu jak teraz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
w czasach starozytnych UFOle chowaly sie po gorach i jaskiniach gdzie przeprowadzali tajemne badania bawiac sie w krzyzowanie czlowieka z innymi istotami ziemskimi i... tak narodzily sie harpie!

UFOki mialy wolna reke w koncu czlowiek nie zajmowal tak wielkiej powierzchni terenu jak teraz.

Wow, a może masz jakieś dowody na poparcie swojej teorii?

Człowiek bywał już w wielu miejscach, były co prawda białe plamy na mapie i znaaaaaacznie mniejsza gęstość zaludnienia, ale nie sądzę, żeby można było mówić o tajnych laboratoriach kosmitów... Napisz może scenariusz do filmu sf, co? :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj... trochę mnie wyobraźnia poniosła i już jakieś wąty :D

Jasne, że nie mam dowodów na poparcie mojej teorii tak jak większość użytkowników tego forum gdy ich trochę ,,poniesie" podczas wyrażania swojego zdania na dany temat ;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem to w ,,Wierzyć, nie wierzyć" tyko tam było o prehistorycznych ludziach, z którymi kosmici mogli się skrzyżować. Twoja teoria jest niewykluczona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według mnie istoty te nie istniały, ale nigdy do końca nie wiadomo, czytałem, że gdzieś odkopano szkielet giganta, i nawet jestem w stanie w to uwierzyć, więc niewykluczone, że niektóry z mitycznych stworzeń mogły istnieć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak samo możemy podważać istnienie chrześcijańskiego Boga, czy aniołów. Może za kilka tysięcy lat, ludzie będą chrześcijaństwo i inne współczesne wiary uznawać za absurdalne. Może te istoty istniały, może nie. Nikt tego nie wie na pewno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy istaniały czy nie, były częścią religii starożytnych Greków, i spełniały w tym ważną rolę, wg. mnie odgrywały mądrą rolę... umh, cięzko mi to wytłumaczyć, co sądzę xD... Mnie bardzo interesuje mitologia - w tym i Grecka ;) - i tak jak napisałam, tak też sądzę ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz