• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Sueroski

Szukanie odpowiedzi w końcu, a nie początku

5 postów w tym temacie

Nie rozumiem, czemu ludzie kiedy poszukują spotkania z Bogiem itp. to zawsze odnoszą się do śmierci

Żeby wiedzieć co będzie na końcu, musimy znać początek

przecież, my nie wiemy co było, zanim się urodziliśmy, nie mam pojęcia co myślałem, co czułem zanim pojawiłem się na tym świecie, a gdybym pamiętał choćby jakieś słabe obrazy wiedziałbym co mnie czeka po śmieci, kiedy myślę o rzeczach przed narodzinami to spotykam się z pustką, jednak nie jestem w stanie wyobrazić sobie, że znowu w tą pustkę popadnę, ale w naturze nic nie ginie ;)

Zapraszam do komentowania i własnych przemyśleń dotyczących początku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pismo uczy, że ciało, stworzone przez rodziców ,dostaje duszę stworzoną przez Boga w chwili narodzin. Początkiem może być chwila narodzin .Przed narodzinami zatem nie było nic, o czym mozna by pamiętać. To wg Pisma.

No bo jak- powstajemy z ciemności???

Ja uważam, że dusza, należąca do nas, może po śmierci urodzić się na nowo wraz ze stworzeniem kolejnego ciała. To byłoby wytłumaczeniem na zmęczenie życiem w młodym wieku, biorąc pod uwagę, że już kiedyś żyliśmy 8-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dajcie spokój bullshitowi z pismem śniętym. To tylko jedna z wielu, niekoniecznie prawdziwych opcji. Nawet więcej niż niekoniecznie. Podobnie nie macie dowodów na istnienie reinkarnacji. Nie popadajmy jednak w solipsyzm - wydaje mi się, że istniejemy. I że to kolejny temat w stylu "co było przed wielkim wybuchem", na który nikt nie może jednoznacznie odpowiedzieć. Bo równie dobrze mogę stwierdzić, że na początku był chaos, a z chaosu wyłoniła się Eris. I też nie ma wystarczających dowodów na potwierdzenie/zaprzeczenie. Chociaż jak dla mnie wszystko jest sprawką niewidzialnego różowego jednorożca ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troszkę odświeżam temat, jednak nie chciałam zakładać kolejnego już wątku do dyskusji na temat istnienia bądź też nie istnienia Boga, a pragnęłam dowiedzieć się co na temat mojej małej teorii myślą inni :) Tak więc gorąco zapraszam do prezentowania swojego stanowiska w tej sprawie :) Jeżeli uznajemy według wielu religii, że Bóg jest wieczny, nie stworzył go nikt wcześniej, jest nieskończony, to czy równocześnie próbując znaleźć ziarenko prawdy, nie można uznać, że rzeczywistość również jest nieskończona? Że wszystko, co nas otacza jest jednością samą w sobie, jest BOGIEM? Bo łączy się ze sobą w idealnej harmonii. Owszem, czasem przemija, lecz wkrótce odradza się na nowo, w podobnej bądź zupełnie innej postaci. Tak więc pogląd bez wyidealizowanego obrazu człowieka, który „rządzi” wszystkim, mimo że tak naprawdę nie wywiera żadnego zauważalnego wpływu na świat. Jest mowa o „wolnej woli”. Więc dając ludziom wolną wolę równocześnie stwarza ich ze świadomością, że będą głupcami niszczącymi własną planetę, czyniącymi zło wobec innych? Więc w takim wypadku „Bóg” musiałby być albo na tyle lekkomyślny aby w tej wolnej woli nie obdarzyć człowieka zdolnością pojmowania otaczającej go rzeczywistości albo jednak nie byłby wszechmocny i nie posiadał zdolności takiej jak wpływanie na wszystko co go otacza. Czy to nie wystarczający absurd? Bóg bez swojej „Boskości” nie byłby Bogiem, jednocześnie będąc głupcem również nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odniosę się do pierwszego posta - całe zagadnienie oscyluje wokół eschatologii chrześcijańskiej.

Żeby wiedzieć co będzie na końcu, musimy znać początek.

Wszystko ma swój cel - zapoczątkowanie czegoś, poruszenie do istnienia ujawnia ostatecznie swój sens właśnie na końcu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz