• Ogłoszenia

    • Ona89

      Zmiana Adresu   18.01.2018

      Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Gość Anonymous

Ryba obdarzona rozumem

6 postów w tym temacie

"W pierwszym roku z tej części Zatoki Perskiej,która przylega do Babilonu,pojawiło się zwierze obdarzone rozumem,które nazywało się Oann.Całe ciało zwierzęcia było jak u ryby,a niżej rybiej głowy miała drugą.W dole wraz z rybim ogonem miało nogi,jak u człowieka.Głos i mowa ludzkie i zrozumiałe.Istota ta w dzień spotykała się ludźmi,ale nie przyjmowała ich ofiar,a sama nauczyła ich pisania i nauk oraz wszystkich sztuk.Nauczyła ich także odróżniać płody ziemne i pokazała jak zbierać plony"

Aż trudno uwierzyć,że przytoczony cytat jest jednym z najstarszych tekstów naszego cywilizowanego świata.A jednak tak właśnie brzmi jeden z niewielu fragmentów(i tak zachowanych tylko w pracach póżniejszych historyków) sumeryjskiego eposu o Oannie,zapisanego przez kapłana babilońskiego i znakomitego historyka Mezopotamii,rówieśnika Aleksandra Macedońskiego,Beroesa.

Przyzwyczailiśmy się,że wszystkie legendy,mity i podania mówiące o pochodzeniu różnych cywilizacji i narodów świadczą o bójnej fantazji autorów opisami,pod którą treść a przy tym jeszcze nie mają żadnych logicznych konstrukcji ,są dwuznaczne,niewyraźne,często w kolejnych ustępach,czy nawet zdaniach przeciwstawne.

Nic z tych rzeczy nie widzimy w eposie sumeryjskim.Wręcz przeciwnie:zaskakuje,przeraża nas niemal ta-przechowana przez wiele tysięcy lat scisłość szczegółów "Ciało-jak u ryby","niżej rybiej głowy miała drugą","miało nogi jak człowiek","głos i mowa były zrozumiałe" Epos ten wprost sprawia wrażenia jakby(jeszcze bardziej chyba,niż miało to miejsce z mitami Dogonów) był realnym opisem naocznych świadków zjawienia się niezwykłej istoty,która stała się bezpośrednim zaczynem nagłego i gwałtownego rozwoju cywilizacyjnego Sumerów,założycieli jednej z najstarszych cywilizacji świata,tysiące lat wcześniej od tak bujnie rozwijającej się w Mezopotamii kultury babilońskiej.

Może rzeczywiście taka istota się kiedyś pojawiła?-słusznie zapytuje w swej książce znany i wielekroc już przeze mnie wymieniany-amerykański astronom R.Sagan."Rybi" wygląd łatwo wytłumaczyć jakimś skafanderem pokrytym lśniącymi płytkami(sugerować to może także ta "druga głowa ludzka" która pojawiła się pod unozonym w górę hełmem),a za to jakże zrozumiałe staje posłonnictwo Oanna,który "nie przyjmował ofiar",ale przekazał Sumerom wszelką władze,jaką można było obdarzyć znajdujących się na niskim szczeblu cywilizacyjnym ludzi.W dalszym viągu eposu jest mowa,że Oann-podobnie jak to ma miejsce w mitach Dogonów-"powrócił do wody"

Kim mogła być ta tajemnicza postać?Czyżby fantazja pierwszych sumerskich autorów mogła wydawać się w tak bardzo realnym i ścisłym nawet w drobnych szczegółach opisie?Czy też moze "regilijny" epos Sumerów jest tylko dalekim echem relacji o rzeczywistym pojawieniu się na naszym globie przedstawicieli obcych,kosmicznych cywilizacji?Ale jeśli tak-to należałoby krytycznie spojrzeć na w s z y s t k i e najodleglejsze zabytki piśmiennicze,czy przypadkiem i one-rzekomą postacią fantazji i baśni-nie zawierają podobnych relacji!

Żródło:Przepisałem artykuł z książki Lucjana Znicza "Goście z kosmosu?"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pewno jest to jakaś ich legenda lub jakiś dawno zapomniany Bożek. Wątpię że obca cywilizacja kontaktowała się nami w przeszłości. Osobiście wierzę w cywilizacje pozaziemskie jednak nie do tego stopnia żeby uwierzyć że są zdolne podróżować miliony lat świetlnych w okrągłych spodkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie musza przybywac w spodkach statki moga miec najrozniejszy ksztal wierze ze obca cywilizacjia nauczala naszych przodkow przyklad ludzie neandertalczycy w krotkim okresie opanowali sztuke stawiania piramid.oraz inny czytalem o tekscie w krypcie egipskiej tekst po przetlumaczeniu brzmial ,,i ra stopil na ziemie w swym ognistym rydwanie"

ra - bog o glowie sokola obca cywilizacja

na ziemie - nasza planete

w swym ognistym rydwanie - statek kosmiczny wchodzacy w atmosfere

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nadmienić należy, że ta część " Gości z Kosmosu" nosi podtytuł " Paleoastronautyka" i właściwie rozpoczyna cały cykl.Tak gwoli ścisłości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem to tylko fantazja tamtych ludzi.

Podana interpretacja pasowałaby do opisu astronautów... A skąd w tamtych czasach by się wzieli astronauci? Podróże w czasie? Może i tak ale jak dla mnie to tylko fantazja....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sceptycznie odnoszę się do takich opowieści, chociaż nie wykluczam możliwości, że obce cywilizacje miały wpływ na rozwój tych antycznych. Słyszałem o prehistorycznych rysunkach naskalnych przedstawiających postacie przypominające kosmitów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz