• Ogłoszenia

    • Ona89

      Zmiana Adresu   18.01.2018

      Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Lady Luna

Horoskop kwiatowy

16 postów w tym temacie

Starożytni mieszkańcy południowej Galii (obecnie Prowansja i Lazurowe Wybrzeże) stworzyli niezwykły horoskop. Powstał on z połączenia wiedzy astrologicznej oraz znajomości kwiatów i ziół.

Gallowie uważali, że najcenniejszym talizmanem przynoszącym człowiekowi szczęście jest odpowiednia dla niego roślina. Ich niecodzienny, złożony z 15 (a nie tak jak tradycyjny – 12) znaków horoskop, ludziom urodzonym w poszczególnych okresach przypisuje określone cechy oraz szczególną opiekę różnych gatunków kwiatów.

Piwonia (1–23 czerwca)

Osoby urodzone w tym znaku to niespokojne duchy. Nigdzie długo nie zagrzeją miejsca. Są bystre i elokwentne. Uwielbiają być kochane, rozpieszczane i adorowane. Jeśli nie otrzymują wystarczająco dużo uczucia od stałego partnera, potrafią zmienić obiekt zainteresowania. Można jednak na nich polegać, a ich decyzje są dobrze przemyślane. W przyjaźni wierne aż po grób. Piwonie bywają czasami odludkami, miewają też skłonność do zanudzania najbliższych ścisłą dyscypliną, a także do tyranii oraz emocjonalnego chłodu. Sposób bycia: ubierają się w spokojne kolory. Strój Piwonii odznacza się skromnością i umiarem. Lubią świetnie skrojone garsonki. Zawody, w których Piwonia czuje się najlepiej wszystkie nastawione na kontakty z ludźmi: handlowiec, kasjerka, prezenter. Przyjaciele: Narcyz, Bez, Irys, Naparstnica.

Orchidea (24 czerwca–11 lipca)

Pełne uroku i wdzięku wiedzą jak być kochane i podziwiane. Orchidee zazwyczaj cieszą się szacunkiem i uznaniem otoczenia. Lojalność połączona z ogromnym sercem czynią z nich wspaniałych przyjaciół i partnerów. Zdarza się jednak, że brak im odwagi i pewności siebie. Ponieważ panicznie boją się sytuacji, których nie potrafią kontrolować, potrafią bez powodu zranić partnera, przyjaciółkę lub kogoś bliskiego, a nawet z dnia na dzień, przeciąć długotrwały związek. Miewają też chorobliwe ambicje i zapędy dyktatorskie. Orchidee muszą bardzo uważać na swoją skłonność do lenistwa. Miewają problemy z nadwagą. Sposób bycia: lubią rzeczy w dobrym gatunku. Ich codzienny strój jest spokojny, stonowany i nie rzuca się w oczy. Zawody, w których Orchidea czuje się najlepiej: te, w których można wykorzystać swój zmysł piękna. Bywają artystami, dekoratorami wnętrz, projektantkami mody albo świetnymi fryzjerkami. Przyjaciele: Konwalia, Fiołek, Róża, Powojnik, Krokus.

Lilia (12 lipca–5 sierpnia)

Lilie to kobiety poważne i skryte. Obdarzone wewnętrznym spokojem i charyzmą. Lubią grono swoich przyjaciół i trudno im się przemóc do zawierania nowych znajomości. Lilie potrafi ą być sprawiedliwe, wyrozumiałe i szarmanckie. Umieją jak nikt walczyć o swoich najbliższych. Kochają życie, są tolerancyjne, ciekawe świata. Wrodzony optymizm sprawia, że nie przyjmują porażek do wiadomości. Nie brakuje im życzliwości, co czyni je osobami lubianymi. Ich ufność zamienia się czasem, niestety, w naiwność, entuzjazm w bezpodstawną wiarę, że jakoś to będzie. Orchideom grozi też zbytnia pewność siebie, zarozumiałość i pretensjonalność. Sposób bycia: kochają styl sportowy i spodnie – także w eleganckich zestawach wieczorowych. Najbardziej cenią makijaż naturalny. Zawody, w których Lilia czuje się najlepiej: prawnik, sędzia, nauczycielka. Najlepsi przyjaciele: Krokus, Cynia, Bez.

Mak (6–28 sierpnia)

Kobieta Mak doskonale radzi sobie w życiu. Od zawsze zadziwia wszystkich zaradnością. Maki potrafi ą zjednać sobie sympatię otoczenia i przychylność przełożonych. Wiele rzeczy uchodzi im płazem. Trzeba jednak przyznać, że Maki są bardzo wytrwałe w dążeniu do celu i jeśli sytuacja tego wymaga, mogą poświęcić się dla bliskich. Są też szczodre, otwarte, ciekawe ludzi. Mają szerokie horyzonty i prawdziwy talent do pozyskiwania sympatii i zaufania. Biorą z życia to, co najlepsze, wyznając zasadę, że kto nie gra, ten nie wygrywa. Ich wadą jest to, że nie liczą się z otoczeniem. Nie dotrzymują słowa i zmieniają co chwilę plany oraz zdanie. Uwielbiają flirtować! Sposób bycia: noszą się sportowo, z odrobiną nonszalancji. Zawody, w których Mak czuje się najlepiej: te, w których trzeba inspirować zespół. Sprawdzą się więc np. w agencji reklamowej. A także jako geodeci i rolnicy. Najlepsi przyjaciele: Naparstnica, Żonkil, Konwalia, Powojnik.

Róża (29 sierpnia–23 września)

Róże nie sprawiają przyjaciołom żadnych kłopotów. Mają dużo klasy i życzliwości. Uwielbiają czytać. Lubią wzbudzać zaufanie znajomych i zajmować się ich problemami oraz dawać im dobre rady. Są wytrwałe oraz dzielne i zdolne do prawdziwych poświęceń. Mają silną intuicję i niezwykły talent przenikania ludzkich dusz, a także nieustraszone serce. Trudno jednak się z nimi współpracuje. Każdy kto nawet niechcący wejdzie im w drogę i przez to utrudni realizację planów, powinien się mieć na baczności. Róże lubią dominować i swój krąg przyjaciół mieć tylko dla siebie. Sposób bycia: prawdziwa róża ubiera się pięknie, kolorowo i romantycznie. Zawsze dba o perfekcyjny makijaż. Zawody, w których Róża czuje się najlepiej: kwiatuszek ten ma zadatki na dobrego naukowca, lekarza, psychologa i mediatora policyjnego. Najlepsi przyjaciele: Orchidea, Lilia, Konwalia, Fiołek, Cynia.

Chryzantema (24 września –18 października)

Osoby urodzone pod tym znakiem odznaczają się dużym wdziękiem i subtelnością. Lubią otaczać się ładnymi rzeczami. Dobrze wiedzą, jak zdobyć sympatię najbliższych. W stałym związku uwielbiają grać pierwsze skrzypce. W życiu osobistym cenią sobie przywiązanie do tradycji i lojalność. Kochają i pracują z pasją. Niczego nie robią na pół gwizdka. Trudności tylko je mobilizują, a przyjaciele i bliscy zawsze mogą na nie liczyć. Chryzantemy bywają jednak zazdrosne, pamiętliwe i mściwe. Zdarza się im manipulować ludźmi. Ich emocje są czasami niszczące, ambicje co najmniej o numer za duże. Sposób bycia: są nieprzewidywalne – czasem zwracają uwagę ekskluzywną toaletą, a kiedy indziej udawaną skromnością. Odważnie eksponują biust i zgrabne nogi. Zawody, w których Chryzantemy czują się najlepiej: zdradzają talenty dyplomatyczne i artystyczne. Najlepsi przyjaciele: Lilia, Konwalia, Bez, Naparstnica.

Naparstnica (19 października –7 listopada)

Naparstnica przejawia silny charakter i mocną osobowość. Skrzywdzona przez partnera, zamyka się w sobie długo chowając urazę. Wobec osoby, która ją zdradziła, potrafi być bezwzględna! Jeśli jednak kocha, to do utraty tchu. Z Naparstnicą można się pokazać w każdym towarzystwie. Na pewno nie popełni gafy. Bardzo kocha swoją rodzinę i przyjaciół. Ma dużą wyobraźnię, poczucie harmonii i piękna. Naparstnicom zwykle nie brak inteligencji. Często są jednak powierzchowne, próżne i rozrzutne. Lubią być despotycznym liderem w grupie. Sposób bycia: piękne i eleganckie, mają zazwyczaj dobry gust. Dbają o sylwetkę i lubią solarium. Zawody, w których Naparstnica czuje się najlepiej: ten znak wybiera najczęściej pracę, w której można błyszczeć np. polityk, nauczycielka, modelka, zarządca. Najlepsi przyjaciele: Fiołek, Żonkil, Róża, Cynia, Piwonia.

Irys (8 listopada –12 grudnia)

Irysy to osoby zazwyczaj w czepku urodzone. Kobieta Irys od najwcześniejszych lat marzy o dokonaniu czegoś niezwykłego. Tak jej się w życiu zazwyczaj układa, że osiąga to, czego chce. Wesoła, zazwyczaj bardzo piękna, ma szczęście do ludzi, którzy kochają ją za silny, osobisty urok. Irysy doceniają uroki życia i umieją się nim cieszyć. Są pogodne i mają silne poczucie sprawiedliwości. Potrafi ą trafnie doradzać i rozstrzygać spory. Ich pokojowe nastawienie do świata może czasami przysparzać im kłopotów. Bywają naiwne, próżne, leniwe, a brak zdecydowania uniemożliwia im podjęcie jakiejkolwiek decyzji. Sposób bycia: noszą chętnie kobiece fasony, zwiewne miękkie tkaniny w barwach żółci i zieleni. Zawody, w których Irys czuje się najlepiej: aktor, prezenter telewizyjny, sportowiec, muzyk. Najlepsi przyjaciele: Krokus, Konwalia, Bez, Żonkil.

Cynia (13 grudnia–5 stycznia)

Cynie nie usiedzą w miejscu ani minuty. Wesołe, pełne werwy, uwielbiają robić żarty i śmiać się do łez. Wobec nowych znajomych są poważne i nieufne. Trudny charakter przeszkadza Cyniom w osiągnięciu stabilizacji zawodowej. Są jednak bardzo ambitne, ale z powodu tremy często gubią ciekawe okazje w życiu. Kochają przyjaciół i są nad wyraz oddane rodzinie. Są bystre, praktyczne, pracowite, chętnie służą pomocą. Można na nich polegać. Czasami jednak mają lekko zrzędliwą naturę. Prawdziwą przyjaciółkę chcą mieć tylko dla siebie i często ją ograniczają. Bywają też sknerami, dla których najciekawszą lekturą okazują się bankowe wyciągi. Sposób bycia: odzież Cynii jest zawsze wyprasowana, a buty wypastowane. Ceni prostotę i schludność. Unika mocnego makijażu. Długo zachowuje młody wygląd. Zawody, w których Cynia czuje się najlepiej: ze względu na wysokie poczucie odpowiedzialności – bankowiec, księgowa, sprzedawca. Sprawdzi się też jako odpowiedzialna szefowa. Najlepsi przyjaciele: Lilia, Piwonia, Fiołek.

Powojnik (6 stycznia–2 lutego)

Powojniki to osobowości oryginalne, niebanalne. Ludzie wręcz boją się ich nieprzeciętnej inteligencji i niezwykłej intuicji. Uwielbiają filmy fantastyczne i książki ezoteryczne. Potrafi ą godzinami czytać. Bywają często zazdrosne i lubią otaczać się ludźmi, których dobrze znają. Są szczere i lojalne wobec przyjaciół. Nierzadko mają dar przewidywania przyszłości. Nie brakuje im skromności. Nadmierne dążenie do perfekcji może przerodzić się u Powojnika w pedanterię. Bywają też oschłe, a nieśmiałość kryją pod płaszczykiem chłodu i wyniosłości. Sposób bycia: Powojniki zwykle długo wyglądają jak nastolatki. Mają wrodzone wyczucie smaku i elegancji. To, co noszą jest w dobrym gatunku, nie cierpią tandety. Zawody, w których Powojnik czuje się najlepiej: farmaceuta, pracownik fi rmy badawczej, dziennikarz, reporter śledczy. Najlepsi przyjaciele: Konwalia, Żonkil, Bez, Orchidea.

Krokus (3 lutego- 1 marca)

Krokusy są zazwyczaj cichutkie, wrażliwe i rozsądne. Nie lubią się kłócić. Prędzej zrezygnują z własnych planów, niż sprawią przykrość swojemu partnerowi czy przyjaciółce. Nie mają skłonności do zdrad małżeńskich, ale za to uwielbiają mieć przy sobie platoniczny obiekt uczuć. Mają zachwiane poczucie własnej wartości, więc potrzebują akceptacji otoczenia. Są lojalne i życzliwe. Gardzą ciosami poniżej pasa. Mają wrodzone poczucie honoru. Czasami bywają jednak nadpobudliwe. Chętnie śmieją się z innych, ale nigdy z siebie. Najmniejsza krytyka doprowadza je do histerii. Bywają też próżne i łase na pochlebstwa. Sposób bycia: umieją tak dobrać dodatki, że każdą codzienną sukienkę zamienią w wizytową kreację. Styl w którym dobrze się czują, to pełna prostota i klasyczna elegancja. Uwielbiają kupować perfumy i kolorowe kosmetyki. Zawody, w których Krokus czuje się najlepiej: jeśli kobieta Krokus znajdzie partnera, który będzie zarabiał na utrzymanie rodziny, chętnie poświęci się życiu domowemu. Najlepsi przyjaciele: Fiołek, Lilia, Bez, Orchidea.

Żonkil (2–21 marca)

Żonkile to osoby wesołe, otwarte, mają cudowny dar łagodzenia wszelkich waśni i konfliktów w rodzinie. Cieszą się doskonałym zdrowiem i rzadko chorują. Są bardzo lubiane przez otoczenie i swoją wesołością zjednują sobie przyjaciół. Są spontaniczne i swobodne. Umieją odnaleźć się w każdej sytuacji. Bardzo lubią zmiany, improwizacje i niespodzianki. Potrafi ą cieszyć się chwilą. W życiu kierują się życzliwością i tolerancją. Poczucie własnej indywidualności czasem zmienia się jednak u nich w nieustanny bunt. Żonkile bywają ekscentryczne i nieprzewidywalne. Sposób bycia: łączą różne style, na przykład motywy orientalne z klasyką. Ich sposób ubierania się świadczy o ciągłym poszukiwaniu. Zawody, w których Żonkil czuje się najlepiej: tancerka, aktorka, pisarka, opiekunka do dzieci. Najlepsi przyjaciele: Irys, Piwonia, Mak.

Fiołek (22 marca–20 kwietnia)

Fijołek to kobieta potrzebująca dużej dawki miłości i wsparcia. Wrażliwe i nieśmiałe panie Fiołki biorą sobie wszystko do serca, a nadmierne wymagania je paraliżują. Chętnie dzielą się z innymi tym, co mają. Zazwyczaj mają bliską przyjaciółkę, ale najlepiej czują się w świecie własnej fantazji. Kobiety Fiołki są zazwyczaj wyjątkowo ładne. Są też idealistkami o szerokich horyzontach. Życzliwość i pozytywne nastawienie do ludzi, zjednuje im sympatię otoczenia. Czasami mają też skłonność do dziwactw. Niecodzienne zainteresowania mogą sprawić, że tracą kontakt z rzeczywistością. Bywają wtedy skrajnie niepraktyczne, a przyziemne, codzienne sprawy po prostu ich nie interesują. Sposób bycia: niedbały ubiór jest ich manifestem. Fiołek sygnalizuje w ten sposób, że jest ponad takimi banałami jak elegancja. Zawody, w których Fiołek czuje się najlepiej: wszelka praca wymagająca poświęceń – terapeuta, pielęgniarka, sprzątaczka, wolontariuszka. Najlepsi przyjaciele: Krokus, Chryzantema, Róża.

Bez (21 kwietnia–10 maja)

Osoby spod tego znaku to urodzeni esteci. Wszystko wokół nich musi być wypielęgnowane i nieskazitelnie czyste. Są zazwyczaj autorytetami dla przyjaciół i rodziny. Cenią ich też podwładni oraz przełożeni, bo potrafi ą zaprowadzić porządek w największym chaosie. Niełatwo jednak znajdują sobie prawdziwych przyjaciół, bo bywają zarozumiali i uwielbiają pouczać innych. Kobiety Bzy mają skłonność do pisania pamiętników. Odznaczają się też dużą wyobraźnią i intuicją pomagającą im we wszystkich dziedzinach życia. Ich cele i zainteresowania wychodzą daleko poza przyziemny materializm. Są pomocne i wyrozumiałe. Niektórym Bzom brakuje ducha walki. Zbyt łatwo poddają się też miłości. Z wiekiem stają się znerwicowane i skłonne do ulegania zgubnym nałogom. Sposób bycia: Bzy nie należą do kobiet, które pokazują nogi, żeby zrobić wrażenie. Wręcz przeciwnie. Są przekorne i lubią ukrywać swoje najcenniejsze atuty. Zawody, w których Bez czuje się najlepiej: to świetne szefowe. Osoby spod tego znaku sprawdzają się zwłaszcza w firmach doradczych i jako pracownicy w banku. Najlepsi przyjaciele: Lilia, Krokus, Powojnik, Chryzantema.

Konwalia (11 maja–31 maja)

Konwalie są odpowiedzialne i doskonale umieją nawiązywać kontakty z ludźmi. Jeśli zajmują się jakąś sprawą, zawsze doprowadzą ją do końca. Są przedsiębiorcze i nikt tak jak one nie umie walczyć o wspólny interes, np. przekonać szefa o podwyżce dla całego zespołu. Są też wyrozumiałe i wrażliwe. Pocieszą każdego, kto ma kłopoty, przygarną bezdomne zwierzątko. Mają dużą wyobraźnię i poczucie humoru. Kiedy natrafiają na przeciwności losu, łatwo się zniechęcają, a nawet histeryzują. Bywają przesądne. Czasem topią smutki w alkoholu i uciekają w świat fantazji. Sposób bycia: dobrze czują się w zwiewnych sukienkach, tiulach i szyfonach. Lubią też styl męski, który nie odbiera jednak im kobiecości. Zawody, w których Konwalia czuje się najlepiej: polityk, dziennikarz, lekarz. Najlepsi przyjaciele: Orchidea, Irys, Róża, Mak, Lilia.

Źródło: http://www.kobieta.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Naparstnica nienawidzi solarium :E

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem makiem. Jedyne co się zgadza, to to, że dużo rzeczy uchodzi mi płazem i potrafię zdobyc sympatię otoczenia i przełożonych :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powojnik - u mnie większość się zgadza tylko to przewidywanie przyszłości nie pasuje. No chyba, że to się objawia później. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Orchidea - wszystko ok pomijając moje zawody w których powinienem się odnaleźć... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Irys - całkowicie wszystko się zgadza :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie całkowicie. Ale po części.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi lilia sprawdza się gdzieś tak w 60-75 % :D ale fajny horoskop, i sądząc po tutejszych komentarzach sprawdza się ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żonkil. Nie do końca się zgadza, zwłaszcza z tymi zawodami. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem Konwalią :D

Właściwie to niewierze w horoskopy, ale ten się sprawdza :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Orchidea o dziwo, ale praktycznie rzecz biorąc zgadza się :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Irys, dużo w tym horoskopie się zgadza. 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lilia no, no większość się zgadza, a szczególnie ucieszył mnie fakt, że w lilii znajduje się zawód nauczyciel- ja, przyszły poskramiacz gimnazjalistów :twisted: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Róża. Zgadza się, ale nie dbam o makijaż, bo się nie maluję, a co do kolorowych ubiorów to głównie ubieram się na czarno...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piwonia.

Powiem szczerze, że opis całkiem, całkiem i nawet pasuje. Drobny szczegół tylko się nie zgadza, ale właściwe oprócz tego całość się zgadza. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz