• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Wolfstein

Potężny Wybuch Na Słońcu

22 postów w tym temacie

a5e0f0e80023b8744b87f4e5

W niedzielę na słońcu odbędzie się jeden z największych wybuchów ostatniego stulecia.

Również w niedziele nad Polską będzie można zobaczyć zorze polarną.

" Na dzisiejszych fotografiach Słońca widać dwie ciemne plamy. To dowód na to, że nasza gwiazda budzi się. Efekt jej aktywności będziemy mogli obserwować na Ziemi już za dwa dni - w niedzielę - informuje dziennikwschodni.pl "

Potężny wybuch na Słońcu wyrzucił w kosmos olbrzymie ilości plazmy. I właśnie za dwa dni dotrą one do Ziemi. Na co powinniśmy się przygotować? Zakłócenia w działaniu

urządzeń telekomunikacyjnych, telefonów komórkowych

, odbiorników radiowych, urządzeń GPS

- wylicza w rozmowie z portalem prof. Krzysztof Murawski z Zakładu Astrofizyki i Teorii Grawitacji lubelskiego UMCS.

"Taka burza może wywołać także prądy elektryczne w kaloryferach czy rurach wodociągowych. Wtedy lepiej ich nie dotykać, bo może nas "kopnąć" - ostrzega naukowiec."

Możemy być jednak także świadkami bardzo rzadkiego w naszym regionie zjawiska - zorzy polarnej.

Źródło: http://www.sfora.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zakłócenia w działaniu

urządzeń telekomunikacyjnych, telefonów komórkowych

, odbiorników radiowych, urządzeń GPS

Mi już od czwartku net szwankuje, ale mam modem bublowaty ;) Na zorzę nawet się nie nastawiam, bo chmury mają tendencję do pojawiania się w najmniej odpowiednim miejscu... Najbardziej mnie ciekawi czy ten wybuch w niedzielę będzie można jakoś odczuć? Się zobaczy :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to dziwne,chociasz nie wierzę..A o której to ma być godzinie jutro ?? Ale przyznaje,że net wolno ściąga bardzo,nie to co wcześniej..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeczytałem na ten temat pewien artykuł na stronie http://www.astronomia.pl ,pozwolę sobie zacytować

W ostatnim czasie Słońce miało okres minimum swojej aktywności, dużo dłuższy niż się spodziewano. W lutym jednak na naszej gwieździe zaczęło się wreszcie "coś dziać". Już prawie codziennie widoczne są plamy słoneczne.

Słońce ma 11-letni cykl aktywności, w czasie którego jego aktywność zmienia się. Ostatnie maksimum było w latach 2000-2001. Wobec tego spodziewano się, że w roku 2009 minimalna aktywność naszej dziennej gwiazdy powinna zacząć rosnąć. Tak jednak nie było. Jednym ze wskaźników aktywności słonecznej są plamy widoczne na jego tarczy. Takich plam było w ubiegłym roku bardzo mało, a właściwie przez większą część roku nie było ani jednej - łącznie przez 260 dni, czyli 71 proc. roku.

W czasie typowego minimum słonecznego powinno być około 485 dni bez plam słonecznych, natomiast ostatnie minimum miało ich około 770 (od 2004 r.). W roku 2010 mamy jednak już inną sytuację. Dni bez plam były tylko 2, co stanowi zaledwie 4 procent upływającego roku.

Dzisiaj na tarczy słonecznej widoczne są dwie grupy plam, oznaczone numerami 1050 i 1051. Są one spokojne i nie sugerują silnych wybuchów (flar słonecznych). Natomiast obserwatorium słoneczne SOHO znajdujące się w kosmosie zarejestrowało w środę 24 lutego wybuch struktury nazwanej przez witrynę SpaceWeather.com "wielkim magnetycznym filamentem". Wybuch skutkował koronalnym wyrzutem masy. Oznacza to, że obłok plazmy został wyrzucony w przestrzeń kosmiczną. Jeżeli cząstki te dotrą do Ziemi, w rejonach arktycznych mogą wystąpić zorze polarne. Można ich wypatrywać w sobotę 27 lutego i niedzielę 28 lutego

Wiadomo, aktywność słońca się zmienia. Jest nawet kilka teorii związanych ze słońcem i końcu świata w 2012 ,lecz sądzę ,że żadna z nich nie jest prawdziwa(co do 2012 roku).

EDIT: Technik ,czemu nie wierzysz? Już takie coś miało miejsce...Godziny nie ma ustalonej...Czy będzie można to dodatkowo jakoś odczuć? Myślę ,że możemy spodziewać się lekkiej zmiany temperatury.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ratchet, Technik... wybuch już był... tylko fala którą on wytworzył dojdzie do Ziemi dopiero jutro...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
E..tam,lipa,a widzieliście już ten wybuch czy nie ?

Litości... ten wybuch nie był widoczny gołym okiem... poza tym u nas mogła być noc jak doszło do wybuchu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W każdym razie wolę nie dotykać kaloryfera.Ostatnio słonce jest bardzo aktywne,może wydarzy się coś większego,chociaż nie żebym się cieszył

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słyszałem o tym w piątek. Wiecie co to bomby EM? One niszczą lub zakłócają działanie urzadzeń elektrycznych. Właśnie już niedługo będziemy mogli poczuć taką falę elektromagnetyczną prosto ze słońca (o ile nas nie ominie) :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe.. w sumie chciałbym zorzę zobaczyć :D

już widziałem odp co do godziny... może chociaż znacie porę o której można by było zobaczyć to zjawisko?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybuch słońca najlepiej oglądać w nocy... Litości. Czytałem o tym i wierzę że coś takiego miało miejsce ale z tymi kaloryferami to już przesada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O, fajnie! Oto odpowiedź, dlaczego net mi zaczął wolno chodzić. Ciekawe czy zobaczymy tą zorzę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi tez internet zwolnił.. myślałem że to wina transferu.. ;/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bella0410 i MagIIIa, oszukujcie się dalej. Jak biedronka splajtuje, sąsiad się powiesi, telewizor się zepsuje i jak po mocnym kopnięciu na ciele pojawi się siniak to też to wszystko będzie winą wybuchu na Słońcu, bo niby czemu nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W super aktywność słońca nie można wierzyć...To się wie ,bo już wiele razy było potwierdzone to zjawisko.Z kaloryferami to raczej ściema chyba ,że mają jakieś połączenie z satelitą,prądem itp. :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wie ktoś może, w których to będzie godzinach? Pytanie padło wyżej, ale nikt nie odpowiedział. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hihi... zaobserwowałem w nocy dwie dziwne rzeczy xD...

1. Mój zegar zaczął wariować, tzn. zapalały się i gasły strzałki które mają fosfor...

2. Niebo było dużo jaśniejsze niż zawsze...

Pozdrawiam

Wolf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wolf...Z niebem zauważyłem to samo ...Później przyszły chmury ,ale też były jakoś jaśniejsze ,bo były całkowicie białe :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie chmury więc pewnie i tak nie zobaczę xD a może wgl już była zorza tylko przegapiliśmy xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E... Ja tam żadnej zorzy nie widziałam. Wiem tylko, że był księżyc w pełni i ładnie to wyglądało. xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz