• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
L.u.c.T.e.c

Strach ma wielkie oczy

7 postów w tym temacie

Każdy z nas w dzieciństwie bał się wielu rzeczy a w szczególności stworów z bajek filmów czy opowieści..Z biegiem czasu człowiek sobie myśli,że nie miał się czego bać to tylko "strach ma wielkie oczy"Dzisiaj gdy patrzymy na to z biegiem czasu możemy się z tego śmiać,lecz każde kolejne dziecko boi się "Niczego"

ciemna-ulica-strona-piaseczna.jpg

Nie wiem czy mnie rozumiecie,ale temat całkiem w porządku :P

Jak masz powiedzieć coś głupiego to się dobrze zastanów lub nie mów nic

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm dobry temat.

Gdybyśmy byli na tej fotce, to gdy stoimy przed tą ciemnością z odrobiną światła czujemy się bezpiecznie jak by Bóg nad nami czuwał.

Ale gdy wchodzimy w ciemność to czujemy się jakbyśmy wchodzili do domu szatana opuszczając Boga, przynajmniej ja to tak rozumuje.

Warto było by się zastanowić tak tą hipotezą dlaczego tak to rozumiemy i dlaczego niektórzy ludzie mają tak ogromny wpływ na wejście w ciemność, przykładowo właśnie w taką jaka jest na zdjęciu ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według mnie ludzie boją się wszystkiego, nad czym nie mogą zapanować ;) Gdy czytam o duchach i wyobrażam sobie sytuacje (W większości zmyślone) nie boję się, ale gdy pomyślę o usłyszeniu głosu w swojej głowie albo zmaterializowaniu się czegoś w moim pokoju, odwaga mi mija... Żeby przestać się bać musiałbym przeżyć coś podobnego i się z tym oswoić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy mnie rozumiecie,ale temat całkiem w porządku :P

Hmm dobry temat.

No, a ja bym powiedział, że temat ciekawy, ale za słabo opisany, mało przykładów i dyskusja nie bardzo się tutaj rozwinie, gdyż jest to tylko zimne stwierdzenie faktów, a nie filozofia. Jest to absolutną oczywistością, że człowiek boi się (i to bardzo często) tego co nie istnieje (ciemności i stworów które się w niej znajdują, itd.) lub bardzo wyolbrzymiamy różne niegroźne sytuacje (arachnofobia, lęk wysokości itd.).

Strach jest bardzo ważny w życiu człowieka, ponieważ pełni rolę obronną organizmu. Gdybyśmy się niczego nie bali i wykonywali różne zagrażające życiu sytuacje to byłoby dużo więcej zgonów niż normalnie. A przecież celem ewolucji jest maksymalne wydłużenie życia gatunku.

Czysta biologia 8-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rysiek, według mnie, strach nie jest ważny w życiu człowieka, jest wręcz zbędny. Co do wzrostu liczby zgonów to nie jestem do końca pewien. Zauważ ilu ludzi właśnie z powodu strachu odbiera sobie życie lub działa nieracjonalnie, narażając się w ten sposób na niebezpieczeństwa. Strach w każdym swoim przejawie jest więzieniem i przeszkodą dla życia pełnego spokoju i szczęścia. Każdy człowiek powinien dążyć do stanu pozbawionego strachu. Gdyby większa część ludzkości osiągneła ten stan to (moim zdaniem) życie byłoby znacznie ciekawsze. Dobrą metodą na zwalczanie strachu jest kontrolowanie ciała, dokładniej reakcji ciała na bodźce wywołujące to uczucie i obserwowanie swojego toku myślenia w tym samym czasie. Można wtedy zauważyć jakie głupoty i jakie niegodne czyny jesteśmy gotowi zrobić w tym stanie. Mój apel do wszystkich odwiedzających ten temat - zwalczajcie strach bo to uczucie nie powinno istnieć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pamiętam jak ogladałem kiedys taka bajke opowiesc o wesołym diable czy cos takiego niby było smieszne ale spac nie mogłem bez lampki ocnej xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Charles53, w Twojej wypowiedzi jest trochę prawdy. Gdyby się człowiek pozbył strachu, to faktycznie byłby szczęśliwszy, ale też zależy jak na to popatrzymy. Załóżmy, że jesteśmy ciekawi i wyzbyci strachu, no to co? Skocze sobie z 200 metrów na głowę i zobaczymy co się stanie. Nie boję się tego, bo jestem wyzbyty strachu. Strach jest potrzebny, właśnie do racjonalnego myślenia. Jednak z kolei tak jak Ty charles53, mówisz - przez przesadny strach także postępujemy irracjonalnie (np. depresje, samobójstwa, strach przed niczym itd.)

Gdyby większa część ludzkości osiągneła ten stan to (moim zdaniem) życie byłoby znacznie ciekawsze.

Byłoby ciekawsze, ale niebezpieczne, tak jak wspomniałem wcześniej.

Mój apel do wszystkich odwiedzających ten temat - zwalczajcie strach bo to uczucie nie powinno istnieć.

Nie możemy wyzbyć się strachu. Świat byłby wtedy szalony. Powinniśmy wyzbyć się PRZESADNEGO strachu, przez co dochodzi do schizofrenii, niekontrolowanych lęków i psychoz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz