• Ogłoszenia

• Ajka

Poszukiwani redaktorzy od lutego 2018roku   10.01.2018

Hej hej. Trzeba reaktywować nasze stare śmieci. Ogłaszam nabór na redaktorów. Szukamy dwóch osób, chętnych do tworzenia w wybranych działach, artykułów. Po okresie próbnym, macie szansę zostać moderatorem. Wasze zadanie będzie polegało na tym, żę dostajecie zlecenie i czas określony do zamieszczenia na konkretny, wybrany i nadany Wam temat w określonym dziale, na konkret artykuł. Zapraszam w wiadomościach do mnie chętne osoby z próbką treści do 250 znaków. Ajka ps- witam po trzech latach mojej nieobecności na forum. Żyję i nadal lubię kawę....
    • Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Verd.

Wasze Grimuary

7 postów w tym temacie

Czy, zajmując się magią, prowadzicie Grimuary? Jak wyglądają? Kupiliście je, czy zrobiliście własnoręcznie? Jeśli zrobiliście, to jak? Co w nich zapisujecie? Opowiedzcie o swoich dziennikach ^^ Ja na razie czekam na mój grimuar, zamówiłem w Internecie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co to są Grimuary? Mógłbyś troszkę rozwinąć ten temat? Czasami to nie jest nazwa z jakiejś książki albo gry komputerowej? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na razie pogłębiam swoją wiedzę, własną księgę założę dopiero gdy będzie się ona przepełniać w mojej głowie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co to są Grimuary? Mógłbyś troszkę rozwinąć ten temat?

Ha! Lincoln w końcu czegoś nie wie. :D

Grymuary to po prostu księgi traktujące o magii. Nazwa wywodzi się od francuskiego grimoire, tak więc nie jest to nic z gier itp. Przykładem grymuaru może być Lemegeton czy Picatrix. Więcej info tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grymuar :)

Teraz co do tematu; Verd, po pierwsze myślę, że nie możemy naszych dzienników magicznych określać od razu mianem grymuarów, bo to trochę przerost formy nad treścią. :D

Mi się nie chce jak na razie czegoś takiego pisać... mam parę notatek z własnymi rytuałami; jak będę miał ich naprawdę dużo to wtedy pomyślę czy coś z nimi zrobić. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawdziwy dziennik zniszczysz gdy zrozumiesz dlaczego należy to zrobić. Wiedzę masz mieć w głowie, a nie na papierze, jeśli nie pamiętasz wszystkiego co masz w swoim dzienniku, to nie masz niczego co w nim zawarłeś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Verd. Mógł być mi powiedzieć gdzie zamówiłeś tą książkę??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ależ tak, w sklepie internetowym, wpisz hasło "magiczny dziennik", "magiczny dziennik wicca" lub "magiczny dziennik celtycki", gdyż są 3 wersje oprawek ^^" I co do Lemegetona, wydaje mi się, że można go kupić pod tytułem "Mniejszy Klucz Salomona".

I co do poprzednich postów, ja wolę mieć wszystko zapisane, tak, abym nie zapomniał, jestem osobą z lekka roztrzepaną, która po pięciu minutach zapomniała, co ma zrobić. :)

Bez adresów, bo to reklama- adresy piszcie sobie na PW. Luna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz