Gość Anonymous

Jak zinterpretować swój sen?

15 postów w tym temacie

Witam, to kolejny z moich tutoriali o zjawiskach paranormalnych, magii itd. Tym razem, chciałbym pokazać wam metodę interpretacji snu którą stosowałem początkowo. Tak więc, zabierzcie się za lekturkę ;)

INTERPRETACJA SNU:

1- Przygotowania

Napisz na karteczce plan wydarzeń swojego snu. Ułatwi ci to dalszą interpretację i szukanie symboli. Potem należy wypisać słowa klucze- czyli to co miało największe znaczenie we śnie (inaczej symbole). Jak już to zrobisz przejdź do następnego punktu.

2- Szukanie interpretacji symboli

W senniku bądź senniku internetowym wyszukaj symboli w kolejności takiej jak w planie wydarzeń (korzystając se słów kluczy które się wypisało wcześniej ale z tych które wydarzyły się w danym momencie). Możesz zapisać, zapamiętać, zaznaczyć stronę zakładką (internetową bądź książkową). Pamiętaj, że symbole których nie znajdziesz trzeba zinterpretować nie w sposób dosłowny tylko psychologiczny bądź przeciwny.

3- Końcowe czynności

Spróbuj złączyć wszystkie interpretacje symboli w jeden spójny tekst. W tekście odwołuj się do sytuacji ze snu. Jeśli masz możliwość spróbuj dopasować tekst do jakieś sytuacji lub osoby z którą ci się to kojarzy.

4- Efekt końcowy

Przeczytaj interpretację. Zastanów się jak czemuś zapobiec lub wspomóc jakieś zdarzenie. Wróżby ze snów jak i z kart wróżebnych są tylko wskazówką co się MOŻE STAĆ, ALE NIE MUSI. Więc przyszłość zależy od ciebie. Oczywiście to nie tyczy ciebie jeśli komuś interpretujesz sen.

Uwagi:

1- To co wyszło w interpretacji MOŻE SIĘ STAĆ, ALE NIE MUSI

2- Po nabraniu wprawy nie trzeba nic notować, chyba że jest Ci tak wygodnie

3- Kolejność symboli ułatwia tworzenie końcowej interpretacji

4- Jak nie ma jakiegoś słowa w senniku to wpisz synonim tego słowa lub stwórz własną interpretację o profilu psychologicznym bądź odwrotną (np bicie się- zawieranie przyjaźni- autentycznie jest takie coś w senniku i można wiele symboli samemu sobie zinterpretować)

5- Najpierw wymyśl własną interpretację symbolu, a potem zajrzyj do sennika. W ten sposób nauczysz się samemu tworzyć interpretacje symboli

6- Nie każda interpretacja danego symbolu pasuje do interpretowania snu. Zazwyczaj dobrze jest sobie dorobić małe dopasowanie do snu biorąc pod uwagę inne symbole nie zmieniając głównego sensu interpretacji danego znaku.

7- Interpretacje są w większości proste, mimo wszystko dobrze jest zaczynać wypisując symbole

8- Podstawowym błędem (najczęściej popełnianym) jest wyduszanie interpretacji na jednym symbolu nie biorąc pod uwagę innych. Zły nawyk powodujący złe interpretacje

Źródła z których można robić dobre interpretacje (nie reklamuję tylko podaje przykłady z których korzystam i jestem zadowolony)

Książka:

Sny klucz do podświadomości - Katarzyna Ostrowska

Strona internetowa:

http://www.sennik.biz/

Korzystałem z tych źródeł i wielu innych ale wybrałem te z których najczęściej używam w interpretacji. Interpretacje są w miarę dobre (lepsze są w książce). Oczywiście każdy ma swojego gusta i inną psychikę więc każdy może korzystać z tego co wg niego jest dobre.

Trochę się napracowałem pisząc to, więc doceńcie moją pracę ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie raz mam takie sny, że ani sennik nie pomaga bo nie ma w nim szukanego słowa albo chociaż jakiegoś o tym samym znaczeniu i nawet czasem główkowanie nie pomaga... może nawet otworzę taki wątek i ktoś z was pomoże :) tak czy siak dzięki za porady :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Parę razy sprawdziłam w senniku co znaczy mój sen i... zawiodłam się.To co było napisane w senniku w ogóle się nie sprawdziło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Śniło mi sie, że moja znajoma została zaatakowana przez dwa węże; te węże znajdowały się w pokoju; kobieta wzywała mnie na pomoc, ale ja zamknęłam tylko drzwi, zamiast jej pomóc,po obudzeniu byłam zaszokowana swoja własna reakcją i zaczęłam się zastanawiac nad swoim postepowaniem; jedno było dla mnie jasne: boje się panicznie węży a poza tym ja byłam pewna w tym śnie , że te węże nie są prawdziwe (przypuszczam że były z gumy, miały mimo wszystko bardzo prawdziwy wygląd), mimo że znajoma twierdzila, że ją ukąsiły...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
śniło mi sie, ze moja znajoma zostala zaatakowana przez dwa weze; te weze znajdowaly sie w pokoju;kobieta wzywala mnie na pomoc, ale ja zamknęłam tylko drzwi, zamiast jej pomöc,po obudzeniu bylam zaszokowana swoja wlasna reakcja i zaczelam sie zastanawiac nad swoim postepowaniem; jedno bylo dla mnie jasne:boje sie panicznie wezy, a poza tym ja byłam pewna w tym snie , ze te węzę nie sa prawdziwe( przypuszczam ze byly z gumy, mialy mimo wszystko bardzo prawdziwy wyglad), mimo, ze znajoma twierdzila, ze ja ukasily...

Z tego snu dla Ciebie było jedno jasne, że boisz się panicznie węży... Powinnaś się raczej zastanowić nad faktem, dlaczego nie pomogłaś znajomej. Sama najlepiej znasz siebie. Pomyśl czy przypadkiem tak samo nie jesteś zamknięta w swoim życiu codziennym, tak jak to miało miejsce we śnie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

renate125, a ja mam taką interpretacje, sen zwiastował że nie założysz własnego tematu tylko napiszesz w moim, robiąc offtop, w dodatku nie korzystając z poradnika tylko oczekując na czyjąś pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mi się dzisiaj sniło, że zostałem samotnym ojcem. A dokładniej to było tak. Obudziłem się w szpitalu. Pielęgniarka zaczęła mi gratulować, że urodziła mi sie córka ale matka zmarła przy porodzie. Więc ja postanowiłem się zaopiekować moim dzieckiem. Aha i pamiętam, że matką mojego dziecka była moją koleżanka z klasy, którą ledwo znałem. Dalej śniło mi się jeszcze, że opiekowałem się tym dzieckiem i byłem z tego powodu bardzo szcześliwy. Może ktoś mi wytłumaczy co mógł oznaczać ten sen? I sory za moje błędy językowe ale piszę z angielskiego telefonu i nie ma w nim polskiej czcionki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uchicha666, lul, kolejeny user który, zamiast założyć swój temat, woli zaśmiecić topic i w dodatku nie skorzystać z poradnika. Koleś, przeczytaj to co napisałem do renate125 bo to sie ciebie tez tyczy. No ale cóż, nie każdy ma IQ na poziomie przeciętnym

Bur następny tego typu post zostanie nagrodzony Warnem. Pouczanie pozostaw moderatorom. Luna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No bardzo cię za to przepraszam panie wielki inteligetny. Ale nie czytałem tematu do końca. A co do mojego IQ to sie od......l! I najpierw pomyśl 2 razy zanim kogoś zaczniesz obrażać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A mi sie dzisiaj snilo ze zostalem samotnym ojcem. A dokladniiej to bylo tak.Obudzilem sie w szpitalu.I pielegniarka zaczela mi gratulowac ze urodzila mi sie curka.Ale matka zmarla przy porodzie. Wiec ja postanowilem sie zaopiekowac moim dziieckiem.Aha i pamietam ze matka mojego dziecka byla moja kolezanka z klasy ktura ledwo znalem.Dalej ssnilo mi sie jeszcze ze opiekowalem sie tym dzieckiem i bylem z tego powodu bardzo szczesliwy.Moze ktos mi wytlumaczy co mugl oznaczac ten sen? I sory za moje bledy jezykowe ale pisze z angielskiego telefonu i nie ma w nim polskieej czcionki.

Urodzenie córki, to otwarcie się przed Tobą nowych możliwości, to, że matka zmarła przy porodzie, to ostrzeżenie przed brakiem rozwagi z Twojej strony, gdy te możliwości dla Ciebie nadejdą....Twoja niefrasobliwość wynika z Twojego charakteru... Jednak teraz powinieneś się nad swoim życiem bardzo mocno zastanowić i skupić nad wszelkimi propozycjami.... Idące zmiany są bardzo istotne i jeśli wybierzesz mądrze, to ,, zaopiekujesz się tym dzieckiem i będziesz szczęśliwy'' - czyli Twój wybór będzie miał ogromny wpływ na Twoje dalsze życie, będziesz dzięki niemu szczęśliwy i spełniony... Myślę, że będzie to propozycja pracy i przyjdzie trochę znikąd, od osoby, którą mało znasz, albo pomoże Ci szczęście - dlatego właśnie w śnie jest - ,,koleżanka z klasy, którą ledwie znałeś''... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Własnymi sposobami do interpretacji snu wystarczy sennik internetowy. Ze swojego snu wychwycasz najbardziej widoczne elementy ( nie za dużo , na początek 1 lub 2) i sprawdzasz znaczenia. Mi w większości się sprawdzają. Czasem jednak trzeba pomyśleć nad tym dłużej, bo to trochę zawiła operacja. OStatnio wyczytałem, że bedę miał zastrzyk gotówki. Ciekawe, nie bardzo wierze w to ale poczekam. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zostawcie wszystkie senniki internetowe, bo to strata czasu. Polecam na początek książkę "Wstęp Do Psychoanalizy" (Freud Sigmund). Sen nie ma przypadkowych rzeczy, każdy element/symbol ma swój powód dla którego się pojawił. Biorąc się za interpretacje snów należy przede wszystkim przypomnieć/zapisać sobie wszystkie symbole jakie się pojawiły, tak jak mówiłem żaden z nich nie jest przypadkowy i każdy symbol jest w pewien sposób 'otagowany' w twoim umyśle. Trzeba dojść tylko do tego jak jest zapisany, by stwierdzić jaki masz stosunek do tego symbolu. Istotny jest twój stan psychiczny, oczywiście z dnia snu, max. dnia wczesniej. W wielkim skrócie jest to wszystko ujęte, nie oddam całej treści książki, zachęcam do przeczytania.

swoja drogą - witam na forum ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Parę razy sprawdziłam w senniku co znaczy mój sen i... zawiodłam się.To co było napisane w senniku w ogóle się nie sprawdziło.

W sennikach sny opisywane są bardzo ogólnie, więc nie zaglądam do senników.

A najlepszym sposobem na zapomnienie o tym śnie jest zajrzeć w stronę okna. Nie wiem czy to prawda, ale ludzie tak mówią xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również omijam senniki internetowe, jedynie dla zabawy mogę popatrzeć sobie znaczenie ;p A tak to uważam, że każdy ma swój indywidualny sennik. Najlepiej jest zrobić sobie dziennik snów i prowadzić ich analizę, wyłapywać charakterystyczne/powtarzające się elementy. Ja dotarłam tylko do punkty stworzenia sennika i zapisaniu kilku snów, w nic dalej nie chce mi się bawić :( ;p

A z tym patrzeniem w okno to chyba chodzi o szybkie przebudzenie się nie mając czasu na przypominanie, bo jak zaczniesz sobie sen obrazować i zapamiętywać to popatrzenie w okno da ci niewiele ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz