Nanashi

Ancient Aliens

9 postów w tym temacie

Czytałem Danikena z zapartym tchem. Mimo, iż jego książki są nieprawdopodobne, jakoś trudno jest z nimi się nie zgodzić. Jego twórczość okazuje się w zaskakujący sposób wyjaśniać zaskakujące fakty historyczne. Polecam każdemu miłośnikowi zjawisk paranormalnych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo ciekawy dokument. Jest pokazanych sporo mocnych hipotez, ale co z tego? Niestety każdy sceptyk tej teorii może to wszystko zinterpretować w zupełnie inny sposób. Jedynym chyba wyjściem jest znalezienie niezbitego dowodu, którego nie będzie dało się obalić. Sam osobiście w ogóle nie wierzę w to aby Starożytni ludzie byli w stanie dokonać takich rzeczy. Na moją logikę to jest po prostu niemożliwe.

Oglądając miałem kilka przemyśleń. Super pokazana sprawa z Piramidami w różnych częściach świata (Giza, Meksyk). Jakoś to wszystko zbyt mocno ze sobą współgra, żeby mógłby to być przypadek. Starożytny Marco Polo? Are you kidding me?

Odnośnie Marsa. Myślałem, że znowu pokażą 'Piramidę' i 'Twarz', a tu jednak miło się zaskoczyłem. Odwzorowanie plejady gwiazd dużo bardziej do mnie przemawia nić owe dwa obiekty, których istnienie i tak zostało już zdementowane.

Może jeszcze co mi nie pasowało. Wzmianka o Majach. Nie wiem czemu zostało powiedziane, że Majowie zniknęli nie wiadomo jak. Byli i nagle ich nie ma. A co z konkwistą?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm..jeśli chodzi o niejakie podsumowanie tejże tematyki, polecam książkę Lucjana Znicza - Paleoastronautyka (jest to pierwsza część wydawanej przez niego serii " Goście z kosmosu?") - co prawda ma już swoje lata, jednak większość poruszonych w niej spraw frapuje nas do dzisiaj. plusem jest obiektywizm autora, który nie narzuca nam żadnych odpowiedzi.po prostu pyta. Radze poszukać w bibliotekach i antykwariatach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Film jest dosyć ciekawy lecz porusza tylko kilka elementów układki i to w ograniczony sposób. Może ktoś z was wie kto jako pierwszy zajął się Paleoastronautyka? Czy był to Daniken czy ktoś inny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzewam, że ktoś z dwójki Daniken, Zecharia Sitchin. ;)

Obydwoje walnie przyczynili się do rozwoju paleoatronautyki.

Kolejna ciekawa porcja materiału filmowego. Dalsza część tradycyjnie po kliknięciu na nazwę filmu..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pradawni Astronauci - Wierzyć nie wierzyć

Nie jest to film. który bym polecał. Podaje mało informacji i w sposób bardzo niekompetentny. Zdecydowanie lepszy jest film pierwszy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pradawni Astronauci - Wierzyć nie wierzyć

Nie jest to film. który bym polecał. Podaje mało informacji i w sposób bardzo niekompetentny. Zdecydowanie lepszy jest film pierwszy.

Ale to zależy też od odbiorcy,który dopiero co rozpoczął zbierać informacje na dany temat...Np.ten filmik,którego też nie polecam osobiście to osoba początkująca będzie myślała,że to bardzo dobry filmik,który poleci następnej osobie i widzisz tak rozpowszechnia się złe informacje.

Najlepiej swoje wypowiedzi poprzeć kilkoma realnymi faktami z oryginalnych źródeł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

celem wyrobienia opinii o jakimś zjawisku najlepiej skonfrontować różnego typu produkcje. Zresztą żaden film nie odda tyle, co fachowa literatura. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz