• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Xaz

Czy reinkarnacja istnieje?

188 postów w tym temacie

Bardzo mnie zastanawia co zobaczę, poczuję po śmierci. Jak to będzie kiedy nie będę miał już ani rąk ani nóg ani ciała? Wydaje mi sie że jest 1 sposób żeby sie tego dowiedzieć, niestety nie miałbym już okazji sie z wami podzielić tym co bym zobaczył. :?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja również nie mam pojęcia ;)

Pamiętam dawno temu, kiedy jeszcze istniał RTL 7 - nadawał on bardzo ciekawy program ZOOM.

Pewnego dnia transmisja dotyczyła człowieka, który jak twierdził: "10 razy umarł i 10 razy był świnią" - autentyczny komentarz. Twierdził on także, że jeżeli ktoś za życia będzie "świnią", będzie on nią także po śmierci.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale sytuacja naprawdę zastanawiająca ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem istnieje.

Wierze w takie rzeczy, sam nie wiem dlaczego.

Fakt jest faktem że dusza człowieka podróżuje i tak naprawdę nikt nie wie co się z Nią później dzieje :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie zastanawia fakt, czy to możliwe, że przed śmiercią człowiek widzi całe swoje życie.

Jeżeli tak, to jakim cudem umysł przed śmiercią jest sobie w stanie coś takiego przypomnieć? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja uważam że to jest prawda.

Wiele osób które przeżyły opowiadało, że przed oczami przebiegło całe ich życie... potem że widzieli jakiś tunel w stronę którego mieli zmierzać. Sądzę że coś w tym jest. ale jak to się dzieje nie mam pojęcia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę że niektórych granic nie należy przekraczać - życia i śmierci.

Człowiek od urodzenia dąży do śmierci ;) pytanie tylko co dzieje się z duszą jeśli jest nieśmiertelna? ludzie cały czas rodzą się i umierają gdyby dusza wcielała się za każdym razem w nowy byt to od pradziejów licząć ludzie nie pomieściliby się na Naszej planecie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no, nie przesadzajmy ;)

Od wieków ludzie chcieli dociec co tak naprawdę dzieje się z człowiekiem po śmierci.

Myślę że przy obecnym rozwoju techniki kiedyś ta bariera zostanie przekroczona ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy zostanie przekroczona - nie wiem.

Trudno będzie Nam osiągnąć coś takiego nawet przy tak szybko rozwijającej się technice.

Zajrzeć w umysł umierającego - brzmi strasznie. Myślę jednak że kościół będzie miał tutaj również swoje zdanie na ten temat.

Co gdyby okazało się że po śmierci z człowiekiem nic się nie dzieje?! - nie idzie do Nieba/Piekła, etc.?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie no, nie przesadzajmy ;)

Od wieków ludzie chcieli dociec co tak naprawdę dzieje się z człowiekiem po śmierci.

Myślę że przy obecnym rozwoju techniki kiedyś ta bariera zostanie przekroczona ;)

Owszem badacze są już bardzo blisko, odkrycia tej tajemnicy. Nie wiem czy ktoś z was czytał może książkę L. Szumana "Życie po życiu" naprawdę polecam. Ale wracając te reinkarnacji jest ona wierzeniem hinduskim czy indyjskim, i głosi iż dusza ludzka odradza sie po śmierci w innym bycie, ale czy człowiek po "wyjściu na świat" zapomina swoje poprzednie życie i zatraca umiejętności mowy i całą zdobytą wiedzę, jak dla mnie reinkarnacja jest tylko zabobonnym wierzeń ale nie ukrywam iż kiedyś mnie zafascynowała

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po przemyśleniach stwierdzam, że dusza to tylko energia z człowieka.

Każdy w trakcie swojego życia wytwarza sporą ilość energii... Gdy nagle umiera - energia uchodzi z Jego ciała i "podróżuje". Tak samo można "wytłumaczyć" widzenie duchów. One raczej nie mają swojej woli - są obrazami zmarłych osób.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiscie mysle ze tak instenieje renikarnacja ale nie w zwierzecia na naszej ziemi. Lecz drugie zycie na innej planecie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm ;) Sugerujesz że po śmierci przemieszczamy się pomiędzy kolejnymi zamiesznanymi planetami?;) W takim razie wszechświat tworzy układ z mnóstwem ogniw ;) - prawdopodbne !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta teoria może coś w sobie mieć, ponieważ niedawno rozmawiałem z pewnym zakonnikiem który uważa, że wszychświat jest zamieszkany przez tysiące różnych cywilizacji a większość z nich jest znacznie bardziej zaawansowana od nas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czytałem w jednej książce pt"życie po życiu''i tam były relacje ludzi,którzy byli nieprzytomni po wypadku.Opowiadali że widzieli własne ciało z wysokości ok 3m i cały czas unosili się w górę czując się przy tym cudownie.potem ujrzeli świetlistą postać która pokazywała im cały przebieg życia danej osoby.Człowiek widział swój żywot jakby patrzył z widowni w teatrze jeżeli kogoś interesuje ta książka. to autor nazywa się Moody Raymond A.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:roll: Jasne, że istnieje. Są tacy co pamiętają jakieś poprzednie życie. Przecież każdemu zdarza się mieć nieodparte ważenie podczas odwiedzania jakiegoś nieznanego miejsca, że już tu był. Potrafi nawet znaleźć nigdy nie znane sobie miejsca.To bardzo dziwne wrażenie, na pewno coś takiego przeżyliście, przypomnij sobie. Myślę, że inkarnacja ma wielki sens, tym bardziej, że każdy odchodząc z tego świata ma niedokończone sprawy lub coś nabroił a nie spotkała go kara. Musi też istnieć sposób odrobienia niezawinionych przewinień. Robimy coś złego, nieraz nie zdając sobie sprawy, np.pomagając komuś można mu wyrządzić krzywdę. Dlaczego mielibyśmy być za to ukarani, bądź nie. A wracając tu powtórnie, mamy szansę naprawić błąd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

reinkarnacja nie jest takim chop siup ! bo jeśli wracamy po śmierci to czemu przyrost naturalny jest cały czas dodatni ? to by znaczyło ze powstają nowe dusze, myślę że jest liczba określona takich bytów w jednym świecie przybywa w drugim ubywa, ale to bzdura zapłodnienie to tak jakby przywołanie tworzenie nie wiem nawet co jak określić ten stan jest tyle aspektów zawsze jakiś zostanie nie wyjaśniony ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem tak. Ostatnio rozmawiałam na ten temat z jakaś starsza osoba która mi że człowiek po śmierci nie idzie do nieba przez jakiś rok ! Jeżeli jego najbliżsi myślą o nim i modlą się za niego to po roku czasu dusza wędruje do nieba a jeżeli rodzina zapomina o nim to dusza zamienia się w demona... nie wiem czy może to być prawda ale gdybyście słyszeli to na żywo to na pewno byście uwierzyli... ( potem człowiek wciela się w kogoś innego ... może być to zwierze lub człowiek. nie musi być to osoba z rodziny. )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czytałem w jednej książce pt"życie po życiu''i tam były relacje ludzi,którzy byli nieprzytomni po wypadku.Opowiadali że widzieli własne ciało z wysokości ok 3m i cały czas unosili się w górę czując się przy tym cudownie.potem ujrzeli świetlistą postać która pokazywała im cały przebieg życia danej osoby.Człowiek widział swój żywot jakby patrzył z widowni w teatrze jeżeli kogoś interesuje ta książka. to autor nazywa się Moody Raymond A.

Istnieje polski odpowiednik, nazywa się"Życie po śmierci" a autorem jest L. Szuman również ją polecam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Możliwe czy nie możliwe... Teoretycznie jeśli Twój dziadek zmarł, a Ty urodziłeś się niedługi czas po tym to tak.

Niekoniecznie dusza inkarnuję się wiele razy w ciele ludzkim ale nie odrazu zanim przystąpi do nowego ciała analizuje swoje dopiero co ukończone życie do czasu aż nie wyciągnie z niego sumiennej lekcji pozostaje bez ciała.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
AGULKA3108 napisał(a):Moim zdaniem tak. Ostatnio rozmawiałam na ten temat z jakas starsza osoba ktora opowiedziała mi ze człowiek po smierci nie idzie do nieba przez jakis rok ! Jezeli jego najblizsi mysla o nim i modla sie za niego to po rokuc zasu dusza wedruje do nieba a jezeli rodzina zapomina o nim to dusza zamienia sie w demona... nie wiem czy moze to byc prawda ale gdybyście słsyzeli to na zywo to napewno byscie uwiezyli... ( potem człowiek wciela sie w kogos innego ... moze byc to zwierze lub człowiek. nie musi byc to osoba z rodziny. )

To jakaś zupełna paranoja, obrażająca w ogóle demonolatrię,okoltystykę i parapsychologię, tnic nie warte twierdzenia zachowaj dla siebie, ja sie opieram na analizach naukowych i własnej opinii sytuacji a nie domniemaniach osób starszych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie jestes podobny do dziadka z pewnością, przecież jesteście innymi ludzmi :roll:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nie jestes podobny do dziadka z pewnością, przecież jesteście innymi ludzmi :roll:
jak może nie być podobny do dziadka jak twierdzi ,że jest nim? :?

To tylko odczucie świadomości wyższej, że czuje się własnym dziadkiem. Aniele dusza odradzająca sie w nowym ciele ma za zadanie rozpoczęcie nowego życia i zdobywanie wiedzy w dążeniu do stwórcy na rozpamiętywanie poprzedniego ma okres między życiami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktośtam napisał, że reinkarnacja nie jest możliwa, bo na świecie jest przyrost dodatni i by się wszyscy już nie pomieścili to jest w dużym błędzie moim zdaniem.

Przecież reinkarnacja ma polegać na tym, że odradzamy się w różnych istotach!

Ten co pisał, że dziadek mu mówił o modleniu się za zmarłego, bo w demona się zamieni to moim zdaniem dziadek w to szczerze wierzył i miał nadzieje, że pomodlisz się za niego jak już umrze ;)

Tak, niektórzy mówili, że w czyśćcu odpokutujemy swoje winy? Pomyślcie ile robaków, mikro-organizmów zabiliście już w tym życiu i ile jeszcze zabijecie! Jeżeli każdy z tych organizmów jest duszą zmarłej istoty to powodzenia w pokucie ;p

No to teraz coś na co pewnie wszyscy czekali! Moje zdanie :)

Tak więc ja wierze, że dusza po śmierci przechodzi poprostu na wyższy poziom egzystencji. Wyobraźcie sobie, że planeta to może być żywa istota (reinkarnacja innej istoty!), która, np. w tej swojej pokucie gości dusze u siebie.

To by się zgadzało z teorią, która mówi o rozszerzaniu się wszechświata. No jest jeszcze coś co wyklucza reinkarnacje jako wstępowanie w inne istoty. Chodzi tu o klonowanie, bo przecież człowiek wymusza stworzenie istoty, która nie powinna istnieć, tak więc niema przydzielonej duszy.

Chociaż bardziej pesymistyczna wersja moich wierzeń jest taka, że duszy poprostu niema (;o tak niema!), a my wszyscy jesteśmy poprostu nic nie znaczącymi istotami, które dają korzyść dalszemu życiu we wszechświecie.

No, a już wogóle dołujące jest to, że możemy poprostu przestać istnieć... Jeżeli ktoś potrafi to sobie wyobrazić to powinien szanować swoje i innych życie!

To chyba tyle co chciałem napisać, zgodzi się ktoś z którąś z moich teorii :)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem chrześcijanką ale pamiętam z dzieciństwa dziwne sytuacje. Czułam się "obco" w swoim ciele. I tak jakby wiedziałam, że kiedys byłam kimś innym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz