• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
A1eksandrow

Psychokineza / Telekineza

22 postów w tym temacie

Za wikipedią:

"Psychokineza - telekineza, (PK, TK) określenie używane w parapsychologii do opisu zjawisk, które w przeszłości były określane mianem telekinezy – czyli ruchu na odległość wywołanego za pomocą mocy psychicznych. W szerszym znaczeniu oznacza właściwość PSI, która pozwala wpływać na zachowanie materii. Od roku 2004 ezoterycy określają tym terminem różne typy psychokinezy, także i poruszanie ciałem stałym, płynnym lub gazowym na odległość za pomocą myśli i koncentracji. Nazwa dotyczy zarówno zdolności ludzi do wykonywania psychokinezy, jak też poruszania się przedmiotów w czasie zjawisk spirytystycznych, na przykład typu poltergeist."

Poniżej kilka przykładów osób które przejawiały tą zdolność:

Stanisława Tomczyk. Urodzona w Polsce, Tomczyk zwróciła na siebie uwagę badaczy, gdy poinformowano o zaskakujących, podobnych do poltergeista spontanicznych zjawiskach mających miejsce wokół niej. Mogła opanować pewne zdolności kinetyczne, jednakże tylko pod hipnozą. W tym hipnotycznym stanie, Tomczyk przyjmowała osobowość, która nazywała siebie "Małą Stasią", która mogła unosić siłą woli małe przedmioty, na których Tomczyk położywa swoje ręce. Na początku XX wieku, jeden z badaczy, Julian Ochorowicz, przyjrzał się tym lewitacjom z bliskiej odległości i zaobserwował cos w rodzaju cienkich nitek emanujących z jej dłoni i palców, pomimo tego, że została dokładnie zbadana przed eksperymentem. Nie wydawało się, aby był to podstęp. Jak zauważył Ochorowicz, Gdy medium rozdziela swoje ręce, nić staje się coraz węższa i znika, podobnie jak pajęczyna. Jeśli zostanie ona pocięta nożycami, jej ciągłość natychmiast powraca. W roku 1900 Tomczyk została zbadana przez grupę naukowców w Laboratorium Fizycznym w Warszawie, gdzie w dokładnie przygotowanych warunkach ukazała nadzwyczajne zjawiska fizyczne.

Uri Geller. Geller jest jednym z najsłynniejszych "ludzi o zdolnościach parapsychologicznych", który publicznie prezentuje swoje wyczyny psychokinetyczne: zginane łyżki i klucze stały się niemalże synonimiczne z nazwiskiem Gellera. Pomimo tego, iż wielu sceptyków i magików uznaje jego przedstawienia ze zginaniem metalowych przedmiotów jedynie za zręczne operowanie rękami, Geller rzekomo pokazał, że może wywoływać skutki na dużych odległościach i w wielu miejscach. Podczas brytyjskiego radiowego show w 1973 roku, po zaprezentowaniu, ku zdziwieniu gospodarza, zginania klucza, Geller zaprosił słuchaczy do udziału w audycji. Kilka minut później podczas rozmów telefonicznych słuchacze donosili o tym, że ich noże, widelce, łyżki, klucze i paznokcie zaczęły się wyginać i spontanicznie wykręcać. Zegarki i zegary, nie tykające od lat, zaczęły działać. Było to wydarzenie, którego sukces zaskoczył samego Gellera, ściągając nań światła reflektorów.

Nina Kułagina. Jedną z najsłynniejszych i najbardziej obserwowanych osób mających zdolności parapsychologiczne zapewniające umiejętności psychokinetyczne była Nina Kułagina, Rosjanka, która odkryła u siebie te zdolności, próbując rozwinąć inne paranormalne właściwości. Podobno wykazała się swoimi możliwościami, przemieszczając wiele niemagnetycznych przedmiotów, takich jak zapałki, chleb, duże kryształowe misy, wahadła zegarów, cygara i solniczki. Wiele z tych demonstracji zostało sfilmowanych. Sceptycy, co oczywiste, twierdzą, że jej zdolności nie przetrwałyby naukowych testów i że nie jest ona nikim innym, jak zwykłym magikiem.

Jesli chodzi o wspomniane poltergeisty to raz - tu na forum:

poltergeist-t308.html

dwa - szersze info o polterach:

http://www.paranormalium.pl/431,16,artykul.html

Co o tym sądzicie? prawda li to ta tele/psychokineza czy sprytne sztuczki szarlatanerii?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według mnie jest to prawda. Mam kumpla który posiada zdolność telekinezy. Słabą bo słabą, ale ma. Pokazał mi jak przenosi ołówek między dłońmi nie dotykając go. Sprawdziłem czy nie ma przywiązanych cieniutkich niteczek a później pokroiłem ołówek żeby sprawdzić czy nie ma w nim magnesów. Na obydwie próby odpowiedź jest przecząca. Krótko mówiąc na własne oczy widziałem autentyczną telekinezę. Od dawna marzę żeby też to umieć ale niestety zostałem obdarzony inną umiejętnością i nie umiem jej opanować. :roll:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zapewne większość słyszała o ćwiczeniu telekinezy na papierowym wiatraczku i tak sie składa że gdy próbowałem wiatrak sie trząsł , a raz dość długo wirował :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie słyszałem, napisz dokładnie jak to się robi albo daj link do tutoriala.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

paper%20wiatrak%202.JPG tak ma wyglądać mniej więcej wiatraczek , pozginana kartka papieru na igle , i trzeba odciąć dopływ wiatru :mrgreen: , no i teraz możecie sie trudzić w poruszeni wiatraczka siłą woli :lol:

a i dobrze przykryć wiatrak czymś przezroczystym żeby całkiem zniwelować możliwość występowania ruchu powietrza :!:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego w ćwiczeniach telekinezy wykorzystuje się przedmioty podatne na ruch powietrza? Rozumiem że to dla ułatwienia, ale pływy powietrza występują nawet jak ich nie czujemy.

Chyba bardziej obiektywne byłoby przykrycie takiego wiatraczka jakąś szklaną misą. Albo poruszanie obiektami o większej masie. Jeśli to wogóle możliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Telekineza. Zawsze chciałem to umieć, ale aby umieć trzeba uwierzyć :roll: Czytałem w necie ile się dało, ale dalej słabo mi to wychodzi, co raczej nie za dobrze wpływa na moją wiarę :? Ten "wiatraczek" jest faktycznie bardzo popularny i pospolicie nazywa się kołem energetycznym. Większości ludzi wystarcza by uwierzyć. Ale ja ćwiczyłem, i ćwiczyłem i... ehhh. Najpierw bez przykrywki, szalał aż miło. Ale potem postawiłem go na monitor (CRT), gdzie bez przerwy sam kręcił się przez kilka miesięcy pod wpływem ruchu ciepła 8-) Około roku później zacząłem ćwiczyć z przykrywką którą był kufel od piwa ;) Ruch powietrza powinien być duuużo mniejszy, więc się cieszyłem kiedy udało mi się nim poruszyć bez dotykania go. Nawet przystawiałem do kufla lutownicę (300-400 st. C) by się upewnić, że nie ma wpływu ciepła, i niby wszytko OK. Ale Wiatraczek ZAWSZE kręcił się po około 1,5 min trzymania rąk, nawet jak tego nie chciałem, albo w ogóle o tym nie myślałem. Zmieniłem wielki kufel na mały słoiczek i wszytko było podobnie, z tą różnicą, ze musiałem kilka razy dłużej trzymać przy nim ręce zanim zaczął się kręcić. Czyli kolejny dowód na NIE.

Ale czytałem setki wypowiedzi na wielu forach, że "ja" albo "ja" potrafi określić w którą stronę ma się kręcić... tak więc zachęcam wszystkich do prób, i jak komuś się uda sterować nim _dokładnie_ według swojej woli to proszę was, pokażcie mi to! Wtedy będę wiedział, ze warto ćwiczyć...

Aha, jeszcze coś, tu nie chodzi aby te PK-urządzenia były podatne na ruch powietrza, tylko by można było je poruszyć jak najmniejszą siłą. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego... A podatność na powietrze to efekt uboczny ;]

P.S. G. Harry Stine "Urządzenia poruszane siłą umysłu" rozdział 4 ;) tam jest więcej na ten temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz Vodnik, wcale nie przeczę wszystkiemu co mówisz. Tylko trzeba uważać na jedną rzecz, mianowicie na wypowiedzi wszelkich ludzi na różnej maści forach ( patrz mój podpis ) bo często masa ludzi twierdzi że zrobiła to czy tamto. Ale tak naprawdę to ja jestem jak Tomasz, wierzę, kiedy widzę lub mam naprawdę mocne wg. mnie dowody. Przynajmniej nie staram się też próbować na siłę nakłaniać ludzi do telekinezy jak to robił jeden z użytkowników mojego byłego forum. ( Zresztą, nakłaniał bardzo mocno do telekinezy, ale tak namawiał że ludzie mogli się tylko zrazić)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wolę darować sobie te ćwiczenia telekinezy. Wiele osób podaje że są często efektem ubocznym dyscypliny i długotrwałych treningów, niekoniecznie związanych z tą umiejętnością.

Więc narazie nie skupiam się na bezpośrednim ćwiczeniu takich sztuczek które nie mają właściwie praktycznego zastosowania (chyba tylko przy demonstracji umiejętności)

Tylko trzeba uważać na jedną rzecz, mianowicie na wypowiedzi wszelkich ludzi na różnej maści forach ( patrz mój podpis )

Dokładnie. Kiedy wchodzimy na strony internetowe i fora poświęcone takim zjawiskom to wkraczamy do domeny pozorantów i oszustów. Dlatego ja też tak jak A1eksandrow wolę mieć na takie sprawy dystans (spójż też na mój podpis, przekazuje podobną myśl)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wierzę dopiero jak zobaczę, to jest najrozsądniejsze podejście. Ale także nie zaprzeczam istnienia niczemu jeśli nie udowodnisz mi, że tak właśnie jest;) Nie wierzę w wiele rzeczy ale dopuszczam możliwość ich istnienia. Tak właśnie było z OOBE, nie wierzyłem na 100% dopóki nie doświadczyłem. Ale żeby doświadczyć, trzeba danemu zjawisku dać szansę i poświęcić zazwyczaj na nie duuużo czasu. A ciężko jest ćwiczyć codziennie coś, czego istnienia nawet nie jesteś pewien :?

Odnośnie telekinezy powiem tak:

Jeśli jest ktoś kto ją potrafi, i zgodzi się mi ją zaprezentować to to proszę o kontakt!!! Obecnie przebywam w Warszawie...

Najlepiej żeby w każdym większym mieście był ktoś zaufany kto mógłby zweryfikować dane zjawisko, jeśli pojawi się osoba zaklinająca sie że posiadła daną zdolność 8-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Załóż temat :) stworzymy tajną organizację pozarządową badającą zjawiska paranormalne :D Wiesz z siecią informatorów :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem najmłodszy stażem na tym forum, nikogo nie znam i nikomu nie ufam :P Ale jeśli na poważnie ktoś w Wawie mi udowodni TK to od razu zakładam tą instytucję :lol: I badam wszystko inne... hehe :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Artykuł za prawdę ciekawy, lecz wiadomości o Ninie Kułaginie oraz innych telekinetyków został już napisany przez Lubię Placki...Mógłbyś czasem popatrzeć na artykuły innych.

Co do tematu:

Nina Kułagina jest znana również z incydentów dermooptycznych, które opisałam w temacie pt. "Dermooptyka" :)

Jest znanych wiele relacji ze zjawisk telekinezy (psychokinezy), jednakże połowa z tego to nieudolne oszustwa (niestety..). dlatego wiara ludzi znacznie słabnie jeśli chodzi o zjawiska paranormalne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wiem Nieunikniona - ale jednakowoż chciałem żeby tekst był w miarę spójny - a nie wyglądał tak

"informacje informacje ( odnośnik gdzieś tam) informacje..." wiesz chciałem żeby ktoś kto czyta tekst, nie musiał po przeczytaniu połowy tekstu skakać znowu gdzieś indziej:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam umiem trochę poruszać przedmiotami ale ledwo ledwo mi się to udaje bo nie znam żadnych ćwiczeń które by mi pomogły ale wiem że mam do tego potencjał ponieważ jestem numerologicznym jedenascie

A ponieważ to jest liczba mistrzowska w numerologi to mi muszą się zdarzać dziwne rzeczy

nawet przed moim urodzeniem zdarzyła się dziwna rzecz ale nie chce już jej opowiadać chyba

że ktoś jest ciekawy to proszę pisać na mój Gmail agnieszka.mniam@gmail.com

brat zakładał mi Gmail dlatego taka nazwa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta telekineza jest fajna. Już długo się tym bawie naprawde przynosi efekty. Zrobiłem poradnik w tym dziale zachęcam tych co się tym interesuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam ja w to wierze ale moze zna ktos jak cwiczyc tylko te prawdziwe cwiczenia bo te w internecie to jakies dziwne sa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wierzę w telekinezę... Ćwiczę i ćwiczę, ale jakoś nie wychodzi... Jednak nie zrażam się, bo chcę się nią posługiwać! Sądzę, że to prawda... Powiem, jak mi się uda coś naprawdę świetnego, tzn. jak przeniosę w powietrzu poduszkę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba bardzo wytrwale ćwiczyć. Mi też na początku to nie szło, ponieważ trzeba umysł oczyścić z myśli, a w moim przypadku to niemożliwe :D (jestem strasznie rozgadany). Numer z wiatraczkiem jest prosty, jeżeli już go opanujecie to spróbujcie takie ćwiczenie:

Połóż długopis na gładkiej powierzchni stołu (nie może być nakryty). Następnie swoją siłą woli doprowadź do tego, aby spadł na ziemię. Mi się to udaje po ok.3 minutach :D powodzenia!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ale czytałem setki wypowiedzi na wielu forach, że "ja" albo "ja" potrafi określić w którą stronę ma się kręcić...

mi sie udalo sterowac wedlug wlasnej woli ale nie ma jak ci pokazac bo sie nie da pokazac nawet kamera. =]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej jak robić tę telekinezę dłońmi czy oczami i co trzeba zrobić żeby przedmiot się poruszył ???? :? :? :? :? :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hej jak robić tę telekinezę dłońmi czy oczami i co trzeba zrobić żeby przedmiot się poruszył ???? :? :? :? :? :mrgreen:

Poruszasz obiekt umysłem a nie oczami czy dłońmi.

Ahmed rozpisuj się... Alessandra

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz