• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
NapalmFear

ZOMBIE - wymysł ludzkiej wyobraźni?

7 postów w tym temacie

Wiem że temat ten był już kilkukrotnie poruszany lecz jakoś nadal nie wyrobiłem sobie opinii w tej sprawie. Z jednej strony to tak nierealne, ale z drugiej perspektywy na sprawę spoglądając jak na przykład wytłumaczyć chociażby przypadek odnalezionej 29 lat po śmierci obok własnego domu Felici Felix-Mentor? 29 LAT! Jej zwłoki, ciało bo już sam nie wiem jako to określić nie były w stanie rozkładu, jedynie zachowywała się jak gdyby miała uraz mózgu, nie była w stanie sformułować najprostszego zdania, bała sie ludzi... Moje pytanie brzmi co o tym sądzić, jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Co o tym myślicie, pomóżcie mi wyrobić sobie o tym zdanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uważam, że jest to możliwe wytłumaczę to wprost: Nas w tym ciele już jakby nie ma, ciało chodzi samo, samo sobą steruje robi co chce, wykonuje główne potrzeby organizmu jak choćby pożywienie. Problem w tym, że nie wiemy JAK i CO może wywołać taki stan; kto nie oglądał to polecam film "Resident Evil".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakie żywe zwłoki? To naćpany człowiek, stąd to otępienie umysłowe. Kapłan voodoo tzw. "bokor" potrafi podać "ogórek zombi" czyli coś jak narkotyk, delikwent ma bardzo spowolnione tempo, wydaje się być martwy, a następnie kapłan odkopuje człowiek, cuci i ma naćpanego sługę zombiaka. Można o tym poczytać na necie. Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wiem że temat ten był już kilkukrotnie poruszany lecz jakoś nadal nie wyrobiłem sobie opinii w tej sprawie. Z jednej strony to tak nierealne, ale z drugiej perspektywy na sprawę spoglądając jak na przykład wytłumaczyć chociażby przypadek odnalezionej 29 lat po śmierci obok własnego domu Felici Felix-Mentor? 29 LAT! Jej zwłoki, ciało bo już sam nie wiem jako to określić nie były w stanie rozkładu, jedynie zachowywała się jak gdyby miała uraz mózgu, nie była w stanie sformułować najprostszego zdania, bała sie ludzi... Moje pytanie brzmi co o tym sądzić, jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Co o tym myślicie, pomóżcie mi wyrobić sobie o tym zdanie.

Powolny rozkład ciała jeszcze niczego nie dowodzi. W wierzeniach chrześcijańskich możesz nawet poczytać historię o ciałach, które pachniały kwiatami bądź w ogóle się nie rozkładały :P

Fizycznie nie jest możliwe aby zombie mogły funkcjonować. Jako martwe ciała. Nie na dłuższą metę, praktycznie w ogóle.

Jeśli jednak chodzi np. o wściekliznę to również działała by tylko przez jakiś czas. 3-4 i delikwent by umierał z wycieńczenia bądź głodu. Do tego dochodzą inne czynniki, o których nie wiem bo nie znam się na biologii i anatomii.

Poza tym to MÓZG steruje ciałem. Więc bardziej tu chodzi m mózg niż samo ciało.

Pamiętaj, że termin w kulturze ZOMBIE w rzeczywistości nie odnosi się TYLKO do stanu fizycznego ale także moralnego ;) o to w tym chodzi. Zombie tak naprawdę z reguły stanowią tylko tło. Ale to tak przy okazji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Uważam, że jest to możliwe wytłumaczę to wprost: Nas w tym ciele już jakby nie ma, ciało chodzi samo, samo sobą steruje robi co chce, wykonuje główne potrzeby organizmu jak choćby pożywienie. Problem w tym, że nie wiemy JAK i CO może wywołać taki stan; kto nie oglądał to polecam film "Resident Evil".

No ale mózg steruje ciałem, wiesz? Może bardziej chodzi o to, że kiedy wszystkie inne organy w ciele umarły, to właśnie mózg dalej działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz