• Ogłoszenia

• Ajka

Poszukiwani redaktorzy od lutego 2018roku   10.01.2018

Hej hej. Trzeba reaktywować nasze stare śmieci. Ogłaszam nabór na redaktorów. Szukamy dwóch osób, chętnych do tworzenia w wybranych działach, artykułów. Po okresie próbnym, macie szansę zostać moderatorem. Wasze zadanie będzie polegało na tym, żę dostajecie zlecenie i czas określony do zamieszczenia na konkretny, wybrany i nadany Wam temat w określonym dziale, na konkret artykuł. Zapraszam w wiadomościach do mnie chętne osoby z próbką treści do 250 znaków. Ajka ps- witam po trzech latach mojej nieobecności na forum. Żyję i nadal lubię kawę....
    • Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Dethi

Sprzeczne?

14 postów w tym temacie

Witam.

Temat powstał raczej z ciekawości, gdyż pytanie nurtuje mnie od pewnego czasu, a niezbyt mam skąd zaczerpnąć odpowiedź. Chodzi o zjawiska, których można się nauczyć, takich jak.: OOBE (podróże astralne), telekineza, PSI itp. Moje pytanie jest takie, czy kształtowanie tych "zdolności" jest sprzeczne z chrześcijaństwem? Mam na myśli np. coś takiego, że magia czy wywoływanie duchów jest grzechem. Więc czy podróże astralne (doprowadzanie do nich), PSI albo mantrowanie, by "oczyścić się" z różnych rzeczy też jest grzechem? Czy jest to może raczej coś bardziej naturalnego, coś co nie jest sprzeczne z kościołem? Jakie są wasze odczucia na ten temat i co o tym sądzicie?

Pytanie może nie jest zbyt ciekawe albo coś w ty rodzaju, jednak ja jestem bardzo ciekawa, czy ma to jakiś związek. :D Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś czas temu również się nad tym samym zastanawiałem, ale myślę że to każdy człowiek sobie tłumaczy indywidualnie, tak w zasadzie to większość jest wywoływanych z naszego umysłu, ale patrząc po topikach na forum, to jest kilka tematów: biała czy też czarna magia, demonologia. I to też również zależy w jaki sposób wykorzystasz te umiejętności jeśli uda Ci się je jakoś nabyć, a OOBE to wydaje mi się że jest to wyższy poziom świadomego śnienia, w którym wydaje się nam że wyszliśmy z ciała a tak naprawdę sobie śpimy. :D Tak w Strasznie ogólnym skrócie napisałem, bo na forum jest MULTUM informacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No racja, gdzieś czytałam, że podobno OOBE nie można samemu od siebie wywołać, a jedynie mamy odczucie, że jesteśmy w jakimś innym miejscu itp. :D Więc w tym to się już pogubiłam.

Kiedy pytałam znajomych o te wszystkie zdolności, tworzenie PSI itp. to poglądy były baardzo zróżnicowane, więc w efekcie sama niezbyt wiem z której strony na to patrzeć. :P Tym bardziej, że większość osób twierdziło, iż to w ogóle jest niemożliwe, te wszystkie telekinezy, lewitacja czy chociażby PSI. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozmawiałem z pewna panią teolog na temat wywoływania duchów kiedyś, według niej nie jest to z godne z religią katolicką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dethi, wszystko jest sprzeczne z naukami kościoła, o czym tu na forum gadamy, także Twoje pytanie jest adekwatne;)

po prostu olej to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak, w ten sposób jeszcze nie myślałam, ale jakby się tak zastanowić, to wszystko jest sprzeczne. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko wszystko , to co niejest z nimi związane to grzech :roll: Ale cóż , po to są różne wiary , żeby wybierać .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawdę mówiąc - wybaczcie, ale muszę - sikam na to. Tak jak kilka osób już wcześniej napisało - wszystko jest sprzeczne z Kościołem. Jestem osobą wierzącą (Katolik) ale to co Kościół nakazuje i czego zabrania to już lekka przesada...

Zresztą, nikt mi do tej pory nie powiedział i nigdzie też nie wyczytałam, że praktykowanie takich rzeczy to grzech :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dethi jeśli jesteś chrześcijaninem to co w tym sprzecznego? Wg mnie Bóg dał nam taki umysł aby go rozwijać w ten czy inny sposób byle to było dobre. Kościół wprowadza wiele bezsensownych zakazów ale to kościół księża itp itd. Zależy jak do tego indywidualnie podchodzisz. Chrześcijanin a katolik to dwie różne rzeczy choć mają wiele wspólnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Chrześcijanin a katolik to dwie różne rzeczy choć mają wiele wspólnego.

Ostatnio mam wrażenie, że mają bardzo mało wspólnego. Utożsamianie kościoła z religią jest moim zdaniem totalnie bez sensu.

Patrząc na to co robił Jezus to wiele rzeczy paranormalnych wcale nie jest z Chrześcijaństwem sprzecznych :P On pokazał nam co możemy, do czego człowiek jest zdolny - no ale skończył jak skończył. I podejrzewam, że wiele przeciwników Jezusa przyczyniło się do tworzenia przeróżnych kościelnych praw. Tak czy inaczej - jeśli nie robisz nikomu (w tym sobie) krzywdy oraz nie masz takiego zamiaru nie powinno być uznane to za grzech. Ale to jedynie moja opinia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krasska, też tak myślę o tym, ale wolę się upewnić, bo jednak jestem katolikiem. ;D Chociaż ostatnio też jestem trochę rozdarta, bo z jednej strony to kościół zabrania wielu rzeczy, mają różne (jak dla mnie) dziwne wymysły na pewne tematy. Może mają rację, ale jakoś to nie do końca do mnie przemawia. Każdy ma swoje poglądy na ten temat, więc każdy robi jak uważa. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wiem tyle, że ludzie lubią mieszać i potem takie różne niedorzeczne zasady wychodzą. A dowiedzieć się o nich można głównie od ateistów, którzy podają je jako argumenty swojej niewiary w Boga - co również jest dla mnie dziwne, ale nie istotne. Tak samo na Stary Testament patrzyłabym z lekkim przymrożeniem oka w niektórych momentach (chociażby że jest tam zasada 'Ząb za ząb'). Ale wiadomo że każdy patrzy na Świat po swojemu i żyje według własnych zasad :P Powinno się tylko zachować trzeźwość umysłu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Krasska, też tak myślę o tym, ale wolę się upewnić, bo jednak jestem katolikiem. ;D Chociaż ostatnio też jestem trochę rozdarta, bo z jednej strony to kościół zabrania wielu rzeczy, mają różne (jak dla mnie) dziwne wymysły na pewne tematy. Może mają rację, ale jakoś to nie do końca do mnie przemawia. Każdy ma swoje poglądy na ten temat, więc każdy robi jak uważa. ;)

też swojego czasu byłam rozdarta między różańcem, a tarotem, ale w końcu udało mi się pogodzić jakoś te dwie "rzeczy", magię wybrałam, bo jest mi ona bliska, to jakby naturalny wybór, a wiara...jest potrzebna, by czerpać siłę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według chrześcijaństwa wszystko co paranormalne, magiczne itp. jest z nim (chrześcijaństwem) sprzeczne i jest grzechem, jest uznawane za grzech.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz