• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Don Morder

Ufo ?

12 postów w tym temacie

Dziś między 2:13 a 2:16 dokonałem obserwacji dziwnego obiektu na niebie . Patrzyłem w gwiazdy i nagle zauważyłem wśród nich poruszający się obiekt . Wyglądał jak gwiazda, ale się poruszał bardzo płynnym lotem i raz świecił i przygasał i znowu świecił. Nie było to światło samolotu tego jestem pewien. Jak myślicie co to mogło być ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a na jaki kolor świeciło? może to ufo może kometa a może spadająca gwiazda a może palący się ptak :P (przesadziłem)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

don morder, trudno tak ocenić w ślepo, najlepiej jakby był jakiś filmek albo fotka...a tak...może to meteor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świeciło jak gwiazda, w ogóle wyglądało jak gwiazda tyle, że leciało, gasło a po chwili znów świeciło. Obiekt ten leciał bardzo płynnym lotem inaczej niż samolot. Nie była to kometa, bo widziałbym ogon, spadająca gwiazda też odpada, bo to leciało a nie spadało. Nie zrobiłem fotki, bo nie wiedziałbym co na niej zaznaczyć, ponieważ ten obiekt wyglądałby na zdjęciu jak gwiazda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapewne widziałeś flarę wypuszczaną przez jednego z 66 sztucznych satelitów o nazwie Iridium, nie wykluczone, że zaobserwowałeś nawet samą satelitę. Flary wypuszczane są na dużych wysokościach (ok. 780km) także jej częściowe zanikanie mogło być spowodowane niższymi warstwami chmur. Na filmie, który zamieściłem całe zjawisko trwa dość krótko, ale czas utrzymywania się flar zależy od warunków zaistnienia efektu dyssypacji w egzosferze, czyli rozrzedzenia energii kinetycznej (biorąc pod uwagę chaotyczne ruchy cząstek w egzosferze, efekt ten jest dynamicznie niezależny, wręcz relatywny).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Don Morder szkoda, że nie wziąłeś pod uwagę ognistego ptaka ;)

A tak serio, to może faktycznie trafiłeś na ufo a światło gasło, bo chowało się za chmurami..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej nie znajdziesz odpowiedzi, bo to mogło być wszystko to o czym pisali przedmówcy. Nawet ognisty ptak, a co :P Ale UFO bym nie wykluczała, no bo dlaczego by nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sir Lincoln to raczej nie była flara, bo leciało a nie opadało jak flara na filmie. Obiekt ten leciał bardzo płynnym lotem. Ognisty ptak nie przypominałby gwiazdy. Może to był satelita, nie wiem pierwszy raz coś takiego widziałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja dziś w nocy widziałem 2 spadające gwiazdy, z czego jedna dość dziwnie wyglądała, jasna jak normalna spadająca gwiazda ale zostawiła taką fajną smugę i na końcu jakby się rozpadła :)

no ale chyba nie o tym mówimy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

miałem też przypadek z takimi właśnie "światłami", przelatywały one co noc, tylko później się okazało, że to był zwykły sterowiec

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem tę samą sytuacje. Świecące coś na niebie szybko, bardzo szybko się poruszało, gasło i świeciło się znowu kilometr dalej i tak co chwilę, aż zniknął mi z pola widzenia. Stałem w oknie, więc nie mogłem dalej zaobserwować owego obiektu. Może akurat to jakiś pozaziemski spodek. Cóż któż to wie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zapewne był spadający Księżyc.. a czemu nie są spadające gwiazdy to i Księżyc może być.

Raczej ciężko będzie zidentyfikować co tak naprawdę widziałeś.. Mógł być to równie dobrze statek kosmiczny, satelita, kometa lub inny obiekt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz