• Ogłoszenia

    • Ona89

      Zmiana Adresu   18.01.2018

      Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
blizna86

obserwacja UFO przez koleżankę

9 postów w tym temacie

Witajcie wszyscy. Dawno mnie już tutaj nie było.

Chodzi o moją koleżankę. Opowiedziała mi kiedyś historię, iż siedziała sobie pod wieczór z rodziną u siebie na działce. Nagle poczuła zawroty głowy i usłyszeła dziwne szumienie w uszach. Razem z nią podobne odczucia miała jej siostra, która była przy niej. Wtedy obydwie spojrzały w górę i zobaczyły w górze unoszący się dysk, mieniący się różnymi barwami. Zaczęły wołać resztę rodziny, by im pokazać to zjawisko, ale okazuje się, że poza nimi nikt nie był w stanie niczego zobaczyć. Po jakiejś chwili obiekt zniknął. Co o tym sądzicie? Dlaczego tylko niektórzy mogą widzieć takie zjawiska, a inni nie? (o ile ta historia jest prawdziwa, ale nie mam powodu, by posądzać koleżankę o zmyślanie takich historii). Czy ktoś z was przeżył coś podobnego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja kuzynka jakieś 3 może 4 lata temu, późnym wieczorem widziała UFO nad kościelną wieżą. Była wtedy z koleżanką i mówiła, że nigdy tak nie uciekała jak wtedy. Nasza babcia za to powiedziała, że przybiegły do domu blade jak ściany i całe się trzęsły. Właśnie wtedy uwierzyłam w istnienie latających spodków. I widziały bardzo wyraźnie, bo wieża nie jest tak bardzo wysoka, a UFO było centralnie nad nią i poruszało się jakby dookoła niej. Jeszcze na chwilkę, gdy odwróciły się w trakcie ucieczki to spodek odleciał. Przez jakieś 2 miesiące bały się wychodzić z domu :P

Co do Twojego posta, to naprawdę nie wiem dlaczego inni nie mogli tego dostrzec oprócz Twojej koleżanki i jej siostry, trochę to dziwne...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może to omamy dźwiędkowe + optyczne?. Bo nie jest możliwe aby ona widziała to a inni nie. W końcu takie coś też ma swój rozmiar.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może jest to związane z efektem Oz:

"Tego typu doświadczenia podczas obserwacji obiektu UFO nazwano „efektem Oz”. Nazewnictwa tego dokonał badacz Jenny Randles, który twierdzi, iż możliwym jest, że dookoła obiektu emitowane jest jakiegoś rodzaju pole, które wpływa na otoczenie. Każdy kto znajdowałby się w pobliżu obiektu czułby, iż jest pod działaniem tegoż pola. Te dziwaczne efekty i odczucia świadków mogą dać nam wskazówkę na temat prawdziwej natury tych „pól siłowych”. Niestety mało tego typu spraw (związanych z efektem Oz) jest poważnie traktowana i badana przez środowisko naukowe." (http://www.paranormalne.pl/topic/12923- ... -w-czasie/).

Może one dwie znalazły się w takim polu i tylko one widziały to co widziały, a reszta nie. Jednakże zastanawiające jest to, iż mogły one wciąż wołać swoich bliskich, by pokazać im ten obiekt. Z tego co słyszałem, efekt Oz niemal paraliżuje osoby będące świadkiem zjawiska UFO, dlatego też nie są one w stanie się ani ruszyć ani wołać o pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może to zbiorowa halucynacja wywołana jakimś zewnętrznym czynnikiem na przykład jakąś substancją bądź napięciem elektrycznym. sam napisałeś, że miały zawroty głowy może to był jeden ze skutków działania jakiejś bezwonnej substancji, która jest halucynogenna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może to tylko halucynacje, jak ktoś już napisał. Same te zawroty głowy o tym świadczą. Jedynie dziwi mnie to, iż nikt inny poza nimi nie widział tego spodka. Może były w takim otoczeniu, iż były te objawy... Mówię o zawrotach głowy.

Osobiście, nie byłam nigdy w takiej sytuacji.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdyby to była substancja halucynogenna to myślę, że jej oddziaływanie odniosłoby skutek również na osoby stojące nieopodal. I jeśli miałaby być to halucynacja to dlaczego akurat taka? Równie dobrze mogłyby zobaczyć cokolwiek innego zamiast latającego spodka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

blizna86 - coś nie jestem przekonana do tego efektu "OZ", bo popatrz - jak np ktoś zrobił zdjęcia, na których widać prawdopodobnie UFO to musiałby wtedy znajdować się w tym polu, ale niekoniecznie na tych zdjęciach musiało by się coś ująć..

Albo też druga opcja.. skoro był by w tym polu i jest możliwość, że by go sparaliżowało to też nie zrobiłby zdjęcia..

Szczerze mówiąc teraz sama się zamotałam.. Bo pomyślałam, że mogą być np osoby, które są bardziej podatne i widzą więcej - koleżanki, a ich rodzina już nie widziała, ale w takim razie nie rozumiem jak można sfotografować rzekome UFO...

Z tego wychodzi, że one albo miały jakieś omamy, a może zanim rodzina spojrzała - UFO już odleciało...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z jej relacji wynika, że one próbowały pokazać reszcie ten obiekt, gdy jeszcze był na niebie. No nic, ciężko coś jednoznacznie w tej sprawie stwierdzić, ale to chyba normalne w przypadku obserwacji UFO ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz