• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Enoch

Magia glificzna-Glify

17 postów w tym temacie

Nie za bardzo wiedziałem gdzie to umieścić, ale Glify i runy to podobna sztuka.

Tak więc...

Nie opiszę tu technik ich tworzenia tylko kilka rad i wskazówek dla was.

Więc zaczynajmy...

Historia

Pierwsze glify powstały od Boga albo jego pierwszych tworów. Nie wiadomo nic o ich początkach, ale kilka informacji udało mi się odszukać.

Gdy Wszechświat został już stworzony powstali Strażnicy. Nic nie wiadomo o tym aby byli ludźmi. Aby móc strzec porządku dano im Glify-magiczne symbole o dużej Mocy, zdolne do zmieniania świata.

Potem coś poszło nie tak. Strażnicy się rozsypali, wielu z nich zginęło, niektórzy się ukryli. A księgi z zawartymi w nich glifami zostały ukryte. Aż do czasów Egipcjan.

Egipcjanie byli zachwyceni glifami. Utworzyli swój język na ich podstawie. Potem inne narody również tak zrobiły a efekty tych poczynań były różne. Powstały runy-alfabet oparty na wiedzy glificznej. Egipscy magowie utworzyli piramidy z ich wykorzystaniem.

Potem glify zaginęły. Odnalazł je pewien druid w starej księdze gdy odkrył jaskinię u zbocza góry. Nauczył się tyle ile mógł, potem wyruszył do świętych gajów. Tam poszedł do Starszyzny i nakazał im aby oddano mu władzę nad Radą. Nazywał się Merlin i potem został najsławniejszym z magów na Ziemi. Właśnie dzięki Glifom. Nie powiedział nikomu o znalezisku oprócz swym trzem uczniom. Jeden z nich-Baltazar wyruszył w świat i poszerzył swoją Wiedzę o glifach.

Tak magia glificzna znowu powróciła do świata ludzi. Po trochu ją rozbudowywano i ulepszano.

Ten rodzaj magii nie zyskał na popularności. Wciąż wiele było nieodkrytych zasad w jaki sposób działały. Było wiele błędów, wypadków a nawet katastrof z ich udziałem. Więc nie uczono jak tworzyć glify a kazano uczyć mniej niebezpiecznej magii-magii runicznej.

Informacje podstawowe

Czym jest glif?

Glif to magiczny symbol o silnym oddziaływaniu na wszechświat.

Jaką ma Moc?

Jest silniejszy niż runa czy sigil, ale mniej subtelny. Różnica jest taka jakby chciał na tobie usiąść motyl i słoń.

Jak się go używa?

Rysuje się go albo wymawia jego nazwę. W zależności od tego co zrobiłeś efekt będzie taki:

*rysujesz-napełnia się energią i zaczyna działać

*wymawiasz jego nazwę-pojawia się w Astralu i napełnia energią-potrzebna jest Wola by utrzymać Glif

Znamy już mniej więcej o co chodzi. Teraz poznajmy trochę proces ich tworzenia.

Tworzenie

*Glif może być otwarty lub zamknięty.

Jeśli jest zamknięty to nie będzie w stanie sam pobrać energii z otoczenia i będzie działał dopiero gdy ktoś go naładuje.

*Glif to rodzaj eterycznej maszyny która przetwarzając energię wpływa na swój cel.

*Glif potrzebuje pewnego poziomu energii zanim się aktywuje.

Musi się "rozgrzać" zanim zacznie działaś.

*Glif musi mieć nazwę. Coś istnieje tylko wtedy gdy ma nazwę. Poza tym wymawiając jego nazwę można go narysować gdziekolwiek i nie jest potrzebna znajomość jego budowy.

Jak na razie tyle. Niedługo dodam resztę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skąd zaczerpnęłeś te wszystkie informacje? Nic mi nie wiadomo o glifach u Egipcjan a niedawno się o nich dużo uczyłam do poprawki egzaminu. Tymbardziej nie sądze, żeby "egipscy magowie utworzyli piramidy z ich wykorzystaniem". No chyba, że masz jakieś lepsze informacje to chętnie się do-edukuję.

Po prostu wg mnie bajki opowiadasz, bo nawet nie podasz żadnych źródeł tych informacji...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Źródła są w tym świecie i poza nim. Na dodatek każdy ma do nich dostęp-wystarczy chcieć.

A hieroglify coś ci mówią?One są oparte właśnie na glifach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co mają hieroglify do run? Bo w poście wspomniałeś o runach, których używali magowie egipscy.

Źródła są na tym świecie? Gdzie? Mam zajęcia z archeologiem, daj znać gdzie są te źródła to powiem temu panu, pojedzie i może coś odkryje dzięki Tobie.

Poza światem też są te źródła? Gdzie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A co mają hieroglify do run? Bo w poście wspomniałeś o runach których używali magowie egipscy.

Źródła są na tym świecie? Gdzie? Mam zajęcia z archeologiem, daj znać gdzie są te źródła to powiem temu panu, pojedzie i może coś odkryje dzięki Tobie.

Poza światem też są te źródła? Gdzie?

Zapewne są ukryte w równoległej rzeczywistości, do której tylko Enoch ma zaszczyt zaglądać :D

A egipscy kapłani nie mieli z runami nic wspólnego. Alfabet runiczny wynalazły plemiona germańskie, najstarsze pochodzą z III w. n.e.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli tylko spojrzysz to w każdej kulturze były jakieś symbole Egiptu. Chodziło mi raczej o to, że glify i runy miały wspólnego przodka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troszkę się pogubiłeś, bo wyżej piszesz, że runy pochodzą od glifów, na których oparte są języki i pisma narodów przy czym wymieniłeś jedynie egipcjan. Podaj dokładniej źródła, to je sprawdzę jako analityk. Wyślij mi obrazy glifów to sprawdzę ich potencjał.

Cytat, który masz w podpisie jest błędnie sformułowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mój własny cytat-sam go wymyśliłem i ma swój głębszy sens.

Grunt, że ja wiem o co chodzi i o co mi chodziło gdy to pisałem.

Pierwotnie glify bardzo przypominały runy starszego futharku, niektóre miały nawet podobne znaczenie. Potem jednak glify ciągle zmieniano i modernizowano, tak że niekiedy przypominały krzaczki chińskiego języka.

Źródła...jakby ci je tu podać?

Udaj się do Astralu na plan numer 723 i pytaj o Temona.

Ten gość żył kiedyś na Ziemi w czasach Starszego Egiptu i zna glify.

Choć wątpię czy uda ci się tam "pójść".

Jest też inna możliwość-poszukaj w internecie, bo u mnie na kompie nie znalazłem źródeł (pewnie nie skopiowałem sobie).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Udaj się do Astralu na plan numer 723 i pytaj o Temona."

"Jest też inna możliwość-poszukaj w internecie, bo u mnie na kompie nie znalazłem źródeł (pewnie nie skopiowałem sobie)."

Coś jeszcze? To może zanim Cię zbanują napisz coś sensownego na co jest dowód, choćby w wikipedii...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A banujcie mnie-proszę bardzo.

Nikt wam nie każe tego badać ani tym bardziej wierzyć.

Badania prowadzicie tylko i wyłącznie z własnej Wolnej Woli.

Grozić mi banem-to jest wasze prawo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piłeś/brałeś - nie pisz.

Skoro piszesz o czymś => dzielisz się doświadczeniem, wiedzą lub o coś pytasz to niech ma to jakiś sens i poparcie w rzeczywistości. Napisałeś coś w co nie uwierzyliśmy i nie chcesz podać nam dokładnych źródeł gdy chcemy je zweryfikować. Więc sorry, ale coś tu nie gra.

Podaj konkretne źródło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Piłeś/brałeś - nie pisz.

Własne filozofie, teorie czy jakieś systemy nie powstają zazwyczaj pod "wpływem" a skoro on ma coś wypracowane, nawet tylko w swoim własnym umyśle to nie okazujmy ignorancji.

Skoro piszesz o czymś => dzielisz się doświadczeniem, wiedzą lub o coś pytasz to niech ma to jakiś sens i poparcie w rzeczywistości. Napisałeś coś w co nie uwierzyliśmy i nie chcesz podać nam dokładnych źródeł gdy chcemy je zweryfikować. Więc sorry, ale coś tu nie gra.

Podaj konkretne źródło.

Ewentualnie rozpocznij tekst od stwierdzenia, że to Twoja teoria czy coś opracowane na podstawie własnych przeżyć i doświadczeń. Żeby nie było, że jest to coś rzeczywiście autentycznego (w sensie światopoglądowo) et cetera.

A co do samego tematu. Na nie jestem w stanie odnieść się do tego jako do faktu (chyba, że jest ktoś jeszcze mogący potwierdzić Twoją teorię i bynajmniej nie chodzi mi o "znajomych co uwierzyli)

Ale jeśli mam się odnieść do tego jak do czegoś co nie potrzebuje potwierdzenia w pismach i powszechnej wiedzy - ciekawe, chociaż bez dogłębnego przedstawienia tematu, przytoczenia KONKRETÓW są to tylko ogólniki, które jednak trudno oceniać nawet na totalnie neutralnym gruncie.

Pozdrawiam,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Piłeś/brałeś - nie pisz.

Podaj konkretne źródło.

To, czyli jak napisze, że ktoś z rodziny mi zmarł i nawiedza mnie jego duch, to muszę Ci pokazać akt zgonu? Bo takie odniosłem wrażenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, nie musisz pokazywać aktu zgonu. Jeśli coś cię nawiedza i uważasz, że to ktoś znajomy to wystarczy, że rozpoznasz go po ewentualnym wyglądzie I wiedzy jego na jakiś temat nieznanej komuś innemu.

Nie interesuje nas w znaczącym stopniu kiedy ktoś umarł. Czy to było 5000 lat temu czy wczoraj, osoba może cię nawiedzić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mógłbyś więcej o tym napisać? Bardzo mnie to zainteresowało :).

Nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale na pewno muszę poszukać więcej informacji. Więc jeśli mógłbyś to napisałbyś więcej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pierwotnie glify bardzo przypominały runy starszego futharku, niektóre miały nawet podobne znaczenie. Potem jednak glify ciągle zmieniano i modernizowano, tak że niekiedy przypominały krzaczki chińskiego języka.

Pogubiłem się w tym co piszesz. Jeśli glify były pierwsze to nie mogą być podobne do run. Może być na odwrót.

Według moich wiadomości glif, jeśli ma symbolizować naszą osobę, to robimy z imienia i nazwiska, z uwzględnieniem daty urodzenia. Musimy również posiadać tablice planet. I dopiero na takiej tablicy wykreślamy nasz osobisty glif.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tutaj źle ująłem myśli w słowa. Chodziło mi o to, że starszy futhark był bardzo podobny do glifów- jakby to z nich powstał.

Glif, który dotyczy istoty człowieka jest tak skomplikowany, że tworzy Wzór Duszy. A narysować i stworzyć taki glif potrafi tylko BÓG.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz