• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Makbet

Co warto przeczytać.

37 postów w tym temacie

Zakładam ten temat, gdyż jest kilka książek, które warto przeczytać, a których mogliście nie czytać. Jeżeli również chcecie się bawić w przeczytałem i polecam, to wystarczy, że w swoich poście zamieścicie tytuł, autora, okładkę i króciutką recenzję. Zapraszam do tej rozwijającej zabawy. Pobawmy się trochę w snobizm intelektualny!

Zaczynam od książki, która trafiła mi się wczoraj, przypadkowo wygrzebałem ją w antykwariacie i mimo tego, że doskonale znałem jej treść. Przysiadłem z kawą w świetle lampki. Czytając Boyne'a przeżywałem stan podobny do tego, który miałem czytając "Oskara i Panią Różę" Schmitta, płakałem nie dlatego, że chciałem, tylko dlatego, że autor chciał bym płakał w tym momencie.

Chłopiec w pasiastej piżamie.

Autorem jest Irlandczyk, John Boyne

352x500.jpg

"Niełatwo streścić historię o chłopcu w pasiastej piżamie. Powiedzmy, że jest ona przypowieścią o naturze zła, które rodzi się w umysłach porządnych ludzi. Jest to podróż edukacyjna do granic poznania. Podróżnikiem jest dziewięcioletni Bruno, syn komendanta obozu koncentracyjnego, który odkrywa świat podzielony drutem kolczastym. Po drugiej stronie ogrodzenia spotyka chłopca, ubranego w pasiastą piżamę. Pogawędka z rówieśnikiem przeradza się w rytuał spotkań... "

~ LubimyCzytać.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, nie jestem osobą która umie pisać recenzje, zawsze mi to marnie wychodziło ale chciałbym polecić ogólnie wszystkie książki Mastertona.

Ja zaczynałem od:

Graham Masterton - Manitou

fa.jpg

Książka opowiada o kobiecie której zaczęła rosnąć narośl na szyi, ta narośl w ciągu doby w niezwykłym tempie nabierała wagi i rosła. Co się później okazało w tej narośli rozwija się ciało pradawnego szamana który chce wezwać Githe manitou.

( prawda że jestem kiepski w te klocki? )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Książki autorstwa Stephena Kinga, wiadomo nie wszyscy lubią horrory, ale to nie wszystko co King ma do zaoferowania. Większość ludzi zna "Zieloną Milę", ale tylko z ekranu telewizora. Polecam przeczytać książkę

:)

modus-operandi.pl-recenzja-stephen-king-zielona-mila-2501.gif

Każdy mniej więcej zna historię, ale ma być opis to niech będzie

:D

Historię opowiada Paul Edgecomb, który jest strażnikiem więzienia dla skazanych na karę śmierci. Pewnego dnia trafia tam wielki John Coffey, który nie jest taki straszny jak wygląda, a jak się okazuje potem, całkowicie niewinny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś będzie klasyk.

Czarodziejska Góra

Autor: Tomasz Mann

352x500.jpg

"Dwudziestotrzyletni Hans Castorp jedzie do Szwajcarii, by odwiedzić kuzyna, który przebywa na leczeniu w sanatorium "Berghof", położonym wysoko w górach. Pobyt zaplanowany na trzy tygodnie w rezultacie trwał siedem lat (siódemka miała dla Thomasa Manna znaczenie magiczne!). Przerwał go dopiero wybuch pierwszej wojny światowej. Świat zastany przez Castorpa "na górze", tak odległy od normalności i różny od tego na "nizinie", to po mistrzowsku sportretowane panopticum napotkanych tam ludzi, dla których czas - konstytutywny czynnik powieści! - upływa bez celu i bez refleksji. Niczym ruchome piaski, z wolna zaczyna wchłaniać młodego Castorpa. Z jednej strony u w o d z i go atmosfera miejsca, z jego rutynowym rozkładem dnia i chorobliwym zaiste rozplotkowaniem, z drugiej - rodząca się miłość. Skomplikowana. Jak to nieraz bywa. Jej punkt kulminacyjny wyznacza bal kostiumowy w zapustny wtorek. "Berghof" to jednak nie tylko sanatorium, zamknięty świat chorych, to zarazem symbol chorej Europy, obraz jej duchowego kryzysu w przededniu wybuchu Wielkiej Wojny. Powieść zakrojona pierwotnie na krótkie opowiadanie, po dwunastu latach pracy i przemyśleń autora, stała się jednym z najważniejszych głosów na temat kondycji moralnej i intelektualnej Europy XX wieku" - LubimyCzytać.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wielki Projekt

Wielki-projekt_Stephen-Hawking-Leonard-Mlodinow,images_big,5,978-83-7659-349-4.jpg

Autor: Stephen Hawking i Leonard Mlodinow

Nie ma miejsca na Boga w teorii powstania Wszechświata – ostatnią wypowiedź wybitnego astrofizyka przytacza serwis bbc.co.uk.

Do tej pory Stephen Hawking w swoich wypowiedziach podkreślał, że dotychczasowa wiedza nie wyklucza istnienia Boga, ale w swojej najnowszej książce pisze, że Wielki Wybuch był nieuchronną konsekwencją praw fizyki.

W swojej ostatniej pracy pt. "Wielki Projekt" ("The Grand Design" – ang.), która w częściach ukazuje się w The Times, czytamy że nie ma potrzeby przyzywać Boga, by wytłumaczyć, jak świat został stworzony.

"Spontaniczne stworzenie to powód dla którego coś istnieje" stwierdza Hawking.

W swojej ostatniej książce, najsłynniejszy brytyjski naukowiec, polemizuje z twierdzeniem Izaaka Newtona, który uważał, że Wszechświat musi być stworzony przez Boga, ponieważ nie mógł powstać po prostu z chaosu.

"The Grand Design" jest wynikiem wspólnej pracy Hawkinga z amerykańskim fizykiem Leonardem Mlodinowem. To kolejny owoc współpracy obu naukowców, wcześniej razem napisali "Jeszcze krótszą historię świata" - lubimyczytać.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

malowany-ptak-b-iext3394199.jpg

Jest to opowieść o czarnowłosym i czarnookim chłopcu, którego troskliwi rodzice oddali na wieś, aby tam spokojnie przeżył zawieruchę wojenną. Chłopiec mieszka u różnych ludzi, różne rzeczy widzi (gwałty, morderstwa, spółkowanie z ... itp.). Z każdego miejsca musi uciekać, gdyż wszędzie grozi mu niebezpieczeństwo. Spotyka się z niewyobrażalnym okrucieństwem, doświadcza na sobie straszliwego zła.http://lubimyczytac.pl

Czytałem i bardzo mi się spodobała.

352x500.jpg

Polska za lat trzydzieści — całkowicie zdewastowane państwo rządzone przez skorumpowanych i zdegenerowanych polityków sterowanych przez mafie, koterie, zagraniczne koncerny oraz wrogie służby specjalne. Kraj pogrążony w wiecznych oparach kwaśnych deszczów. Śląsk zamieniony w jeden wielki obóz koncentracyjny. Wszechwładnie panujący religijny fanatyzm. Doświadczenia medyczne na ludziach, handel żywym towarem, epidemie nieuleczalnych chorób, nieustająca propaganda sukcesu. Autor tak mówi o swojej powieści: „wyobraźcie sobie sojusz osobników pokroju Rydzyka, Millera i Michnika i co z tego sojuszu wyewoluowałoby za lat -dzieści. Fanatyzm religijny połączony z totalną degeneracją państwa i jego urzędników, a wszystko w fałszywie moralizatorskim, ideologicznym sosie, mającym zakłamać każdy aspekt życia”.

Fabuła Przenajświętszej Rzeczpospolitej rozpoczyna się w przełomowym dla zrujnowanego państwa momencie: pod uschniętymi lasami Suwalszczyzny geologowie odkrywają pokłady ropy naftowej. Porównywalne z zasobami arabskimi. Rozpoczyna się Wielka Gra, w której nie będzie litości dla pokonanych, a stawką jest istnienie całego państwa. Jednak czytelnik śledzić będzie nie tylko losy znanych polityków, dostojników kościoła, czy agentów wywiadu. Bohaterami są również zwykli ludzie: sprostytuowany pisarz, poeta zesłany do obozu koncentracyjnego, drobny urzędnik marzący o wielkiej karierze. W oparach nieustającej orgii alkoholowo-narkotyczno-seksualnej każdy próbuje wyszarpać dla siebie odrobinę władzy…http://lubimyczytac.pl

To było moje pierwsze spotkanie z literaturą o takiej tematyce historii alternatywnej i muszę przyznać, że nie czytało się jej źle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tym razem nie będę pisał recenzji. Powiem tyle: warto znać!

Jedna z najważniejszych powieści XX w.

6296722cd7f2.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bóg Nie Jest Wielki

bog-jest-wielki_0_b.jpg

Bóg nie jest wielki to bezlitosna rozprawa z grzechami i niegodziwościami religii. Hitchens opisuje intelektualną podróż w kierunku świeckiego spojrzenia na świat, świat oparty na nauce i rozumie; świat, w którym wizję Nieba zastąpiły zapierające dech w piersiach zdjęcia z kosmosu.

Stawia odważne pytania i śmiało formułuje tezy. Próbuje udowodnić, że to nie Bóg nas stworzył, ale że to my stworzyliśmy Boga. Jego argumentacja poparta jest osobistymi doświadczeniami, udokumentowanymi anegdotami historycznymi oraz krytyczną analizą tekstów religijnych.

Spośród wielu książek o podobnej tematyce, które pojawiły się w ostatnim czasie na rynku, Bóg nie jest wielki jest najbardziej zachęcającą pozycją, wyróżnia ją siła, dowcip i wiedza, których próżno szukać w pozostałych lekturach. - lubimyczytać.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiedźmin

wiedzmin.jpg

Tak jak pisałem poprzednio nie jestem najlepszy z pisania recenzji, ale o Sapkowskim chyba każdy słyszał, zbiór tomów o Wiedźminie opowiada o przygodach niejakiego Geralta z Rivii, który za pieniądze zabija stworzenia.

Zresztą co będę pisał recenzje, sami przeczytajcie i oceńcie. Choć ciężkim językiem książka pisana da się Ją przeczytać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nan! Jam pierwszy, pierwszy, pierwszy!

Kobiety

Charles Bukowski

352x500.jpg

"Henry Chinaski, znany amerykański poeta, zarabia na życie odczytywaniem swoich wierszy na wieczorkach autorskich. Jest zapraszany na uniwersytety, gdzie z jego twórczością zapoznają się studenci, prezentuje także w podrzędnych klubach nocnych. Zawsze zbiera się w nich duże audytorium słuchaczy - zarówno jego fanów, jak i przeciwników. Główny bohater powieści nie lubi tych wystąpień, ale godzi się na nie, ponieważ można zarobić kilkaset dolarów, a przy okazji solidnie się napić. Bo trzeba wiedzieć, że największą miłością Chinaskiego jest alkohol. Nie ma dnia, żeby nie wypił, każda pora jest dobra na kilka głębszych. Alkohol po prostu jest mu potrzebny do życia, tak jak powietrze dla wszystkich ludzi. W przypadku Chinaskiego alkohol jest nawet ważniejszy od powietrza.

Drugą jego miłością są kobiety, a dokładniej mówiąc - seks z nimi. Mimo, że nie jest przystojny (można by nawet rzec, że jest odrażającym opojem), mimo iż nie jest specjalnie wygadany, ma to "coś" w sobie, co sprawia, że kobiety lgną do niego. Być może przyciąga je sława poety, tudzież inteligencja, na której brak narzekać nie może.

Trzecia jego miłość to wyścigi konne. Potrafi spędzić na torze cały dzień obstawiając poszczególne gonitwy - czasem nawet udaje mu się wygrać kilka dolców."

~ LubimyCzytać.pl

Bezapelacyjnie najlepsza książka Buka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mogę wam polecić trylogię Warcraft: Wojna Starożytnych. Przeczytałem raz i mam zamiar to ponownie zrobić.

W książce opisane są przygody czarodzieja Rhonina, maga Krasusa oraz orka Broxa ( a dokładnie Broxigara). W pewnym miejscu powstaje taki jakby "tunel czasowy" i wciąga ich do czasów przed pierwszym przybyciem Płonącego Legionu z tytanem Sargerasem Pożeraczem Światów na czele.

Książkę szybko i przyjemnie się czyta. Niektórzy mogą mieć problemy z zapamiętaniem imion i nazw. Ogólnie warta przeczytania :)

1 część: Studnia Wieczności

_bp3055.jpg

2 część: Dusza Demona

_bp3479.jpg

3 część: Rozbicie

_bp3971.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o Bukowskiego, którego "Kobiety" polecił Kulturalny, to radziłbym zacząć od "Z szynką raz" . Następnie dobrze byłoby przeczytać "Factotum" i dopiero "Kobiety". Natomiast na deser chyba najlżejsza biograficznie "Hollywood".

Jest to mniej więcej porządek chronologiczny w życiu Bukowskiego.

Sam pomieszałem nieco jego historię i elementy układanki wchodziły na swoje miejsce trochę później... Chociaż to też miało swój urok, więc potraktujcie mój post jako czystą informację, a nie radę. ^^

Co do poezji starego Buka nie jestem w stanie się wypowiedzieć, gdyż jej nie czytałem. Jeśli ktokolwiek miał z nią do czynienia, to chętnie zapoznam się z opinią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja poleciłbym zacząć od poezji właśnie.

Najpierw rzucić okiem na tom - Światło błyskawicy za górą. Następnie przeczytać - Fragmenty winem poplamionego notatnika.

Dalej jak kto woli. Choć na początek polecałbym Faktotum ;)

Polik poezja Bukowskiego jest wręcz genialna. Niestety zostałem nią trafiony do tego stopnia, iż wielokroć piszę w tymże duchu. Choćby nieświadomie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja polecam następujące tytuły, zwłaszcza fanom serii Mas Effect:

1. Mass Effect: Objawienie

z8139767Q,Mass-Effect--Objawienie.jpg

Książkowy prequel pierwszej części niesamowitej trylogii science fiction. Książka opowiada o zetknięciu się Davida Andersona z (przestawioną dopiero w ME3) Kahlee Sanders. Poznamy tutaj historię odkrycia Suwerena, powody zdrady turiańskiego widma Sarena Arteriusa oraz spisek, przez który Anderson nie został przyjęty na pierwsze ludzkie WIDMO (co później przypadło komandor Shepard).

2. Mass Effect: Podniesienie

Mass-Effect-Podniesienie.jpg

Druga część powieści przybliża nam Losy Kahlee Sanders po wydarzeniach na Sidonie, przybliża nam organizację Cerberus, która jest głównym "pracodawcą" Shepard w ME2 oraz daje ogólny obraz tych 3 miesięcy pomiędzy Bitwą o Cytadelę, a śmiercią pani komandor. Podniesienie wyjaśni nam też, czemu Quarianie nie lubią erberusa, a Tali wraca na Normandy tylko ze względu na Shepard. ;)

3. Mass Effect: Odwet

_52836901622KS.jpg

Ostatnia (jak na razie) część o podtytule Odwet przybliża nam pościg Cerberusa za Paulem Graysonem za zdradę organizacji w poprzedniej powieści, oraz bestialskie badania nad tworzeniem zombie Żniwiarzy. Tym razem Anderson znów trafi na Kahlee Sanders zabijając niestety sterowanego już przez Żniwiarzy Graysona oraz okaleczając poważnie najlepszego agenta Człowieka Iluzji - Kai Lenga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Serdecznie polecam tą książkę wszystkim zainteresowanym historią, religiami, jak również teoriami związanymi z paleoastronautyką.

Chociaż rzetelność części z tych źródeł, na które powołuje się Autor można śmiało kwestionować, to i tak warto zapoznać się z jego poglądami.

Punktem wyjściowym są teorie Sitchina a następnie poprzez lepiej już udokumentowane wydarzenia historyczne stara się poskładać wszystko w jedną logiczną całość.

A oto 'oficjalny' opis:

''Książka ta jest owocem ponad siedmioletnich poszukiwań. Punktem wyjścia do jej powstania stało się pytanie, które zadał sobie kiedyś jej autor. Brzmiało ono z pozoru prozaicznie: Dlaczego ludzie toczą wojny? Jednak odpowiedź, jaka wyłoniła się ze zgromadzonych danych, nie była już tak prozaiczna. Jest ona wręcz niepokojąca. Okazuje się bowiem, że ludzkość poddawana jest bezustannej manipulacji przez jakąś bliżej nieokreśloną inteligencję (prawdopodobnie tę samą, która miała swój udział w jej stworzeniu), której celem jest prawdopodobnie zachowanie nad nią kontroli. Zaletą książki jest to, że autor powołuje się w niej na różne źródła nie dzieląc ich na tak zwane "poważne" i "niepoważne", których zdecydowana większość historyków stara się nie zauważać. Autor nie stronił także od danych ufologicznych, jak i informacji zgromadzonych przez Charlesa Forta. Dzięki tak otwartemu podejściu do materiałów źródłowych autorowi udało się dokonać wielu odkrywczych spostrzeżeń.

Obowiązkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych zjawiskami paranormalnymi oraz UFO, a także genezą różnych religii. ''

9186_big-1.jpg&w=600&h=800&ei=e9fET-qyNIjGswbF9d3vCg&zoom=1&iact=hc&vpx=932&vpy=125&dur=256&hovh=259&hovw=194&tx=136&ty=151&sig=105253787117876703092&page=1&tbnh=154&tbnw=117&start=0&ndsp=23&ved=1t:429,r:5,s:0,i:79&biw=1366&bih=648

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

RAJ UTRACONY

b13.jpg

Największy poemat nowożytnego świata. Jedno z najważniejszych dzieł literatury światowej. Opus magnum Miltona.

W dużym skrócie: opisuje stworzenie świata, bunt niebiańskich istot,genezę zła, historie upadku człowieka, wygnanie z Raju.

Pozycja obowiązkowa.

P.S. Poprzednik nie podał tytułu polecanej publikacji. Z opisu wnioskuje, że chodzi o ''Bogów Edenu'' Bramleya.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z opisu wnioskuje,ze chodzi o ''Bogów Edenu'' Bramleya.

Tak, o to mi chodziło, tytuł był podany na okładce, która się do postu nie załadowała, a nie mam przy nim opcji 'edytuj'.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bóg? Obcy? Odwieczne pytania o możliwość porozumienia się z obcą inteligencją.

Jedna z najlepszych książek, jednego z największych pisarzy. POLECAM.

lem-solaris_mmpb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piekara już się pojawił, więc dodam jeszcze, że warto poświęcić trochę czasu na przygody inkwizytora, Mordimera :)

Akcja dzieje się w alternatywnym świecie, w którym Chrystus zszedł z krzyża i posiekał wrogów :) Ale nie spotkamy tu tylko polowania na czarownice czy wątków religijnych, pojawiają się również inne potwory,

całość czyta się lekko i przyjemnie. Co prawda każda książka jest zbiorem opowiadań, ale warto zachować kolejność, bo zdarzają się nawiązania do wcześniejszych.

Kolejność podstawowego cyklu to:

Sługa boży

Młot na czarownice

Miecz aniołów

Łowcy dusz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dorzucę coś z ostatnich lektur. Tytuł kojarzący się zapewne większości, warto zapoznać się również z treścią. "Rzeźnia Numer Pięć" Kurta Vonneguta. Antywojennie, quasi-autobiograficznie, sugestywnie napisane w groteskowy i absurdalnie zabawny sposób, choć opowieść oscyluje wokół jednej z największych (i o do dziś wątpliwej zasadności) masakr II wojny światowej - bombardowaniu drezna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to i ja polecę książkę:

K.J. Yeskov "Ostatni władca pierścienia"

Książka w przeciwieństwie do propagandy jaką głosi Tolkien za elfickie pieniądze, opisuje prawdziwą historię, która miała miejsce w Śródziemiu. Historia pokazana tu jest oczyma pokonanych, ale przede wszystkim opartą na prawdziwych relacjach historycznych, a nie dokumentach i filmach fabularnych produkowanych za pieniądze Elfów. Nie bójmy się czytać i wiedzieć jak było naprawdę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GRA ENDERA

22355.jpg

Wobec śmiertelnego zagrożenia z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Jest nią chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego. Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47898/gra-endera

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pozdrowienia_z_epoki_kamiennej.jpg

To właściwie nie jest książka, lecz album, Daniken prezentuje zdjęcia ze swoich zbiorów, z odpowiednio wyczerpującymi opisami.

Megalityczne budowle, malowidła naskalne, rzeźby starożytnego pochodzenia, zbiór jednych z najciekawszych dowodów do poparcia tezy 'Ancient Aliens'.

Dla mnie naciekawsze są tematy nawiązujące do mitologii z egzotycznych rejonów Ziemi, o których nie miałem wcześniej okazji za wiele poczytać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

85040_krwawy-poludnik_400.jpg

Mocny kawał literackiego mięcha od autora bestselleru "Droga" Cormaca McCarthyego.

Krwawy Południk to opowieść o samotności człowieka i jego ciągle żywych zwierzęcych korzeniach podana na tacy postapokaliptycznych pejzaży Teksasu i Meksyku, doprawiona naturalistycznie opisanym cierpieniem i znojem, który towarzyszy nam od zarania dziejów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

n-machiavelli-ksic485c5bcc499.jpg

Książka pod wieloma względami wyjątkowa, komentarz zbyteczny :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz