Draggon

Krwawiące drzewa

15 postów w tym temacie

krew_drzewo.jpg

Do takich okazów należy ponad siedemset letni cis, rosnący na cmentarzu St. Brynach w walijskiej miejscowości Nevern, w pobliżu Newport w Pembrokeshire. Przez kilka dziesięcioleci czerwona, podobna do krwi ciecz sączyła się z naturalnej szczeliny w pniu na wysokości około dwóch metrów nad ziemią.

Według miejscowej legendy była to krew średniowiecznego mnicha, powieszonego na cmentarzu za niepopełnioną zbrodnię. Przedstawiciel świata nauki, Derek Patch z Komisji Leśnictwa, twierdzi tymczasem, że była to woda deszczowa gromadząca się w dziupli, nasączona barwnikiem gnijącego drzewa i spływająca w postaci czerwonej cieczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro ciecz nie została zbadana i nie zostało potwierdzone to, że jest krwią. To raczej nie ma za bardzo o czym dyskutować...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Skoro ciecz nie została zbadana i nie zostało potwierdzone to, że jest krwią. To raczej nie ma za bardzo o czym dyskutować...
Racja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może zajeło sie tym USA, i jest pod ścisłą ochroną władz badawczych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też się z tym zgadzam. Poza tym mi to wygląda na zwykłą żywicę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro to drzewa jest na cmentarzu a jak wiemy drzewa pobierają wodę korzenia i dodany do tego cmentarz i rozkładające się zwłoki to co otrzymamy ? Coś co drzewa nie "strawi" a wydali z siebie i w ten sposób otrzymujemy to o czym mowa wyżej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słyszałem o takich drzewach, ta "krew" to sok z drzewa który ma właściwości lecznicze np. rozsmarowuje się go na ranach i pomaga w gojeniu się takowych ran, przyśpiesza ich gojenie i dezynfekuje. O ile to te drzewo, ale wiem, że takowe są.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drzewo na cmentarzu z właściwościami leczniczymi jakoś nie wydaje mi się

Rozpisuj się-Zemsta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słuchajcie krwawiące drzewa naprawdę istnieją, zostały odkryte tylko teraz nie pamiętam, dokładnie gdzie, ale oglądałam jakiś program podróżniczy, pewno niektórzy przywieźli też te sadzonki do Europy. To na zasadzie takiej, jak żywica z naszych sosen, po nacięciu leje się ciecz bardzo podobna do krwi, nawet Indianie używają jej do tamowania krwawień, bo ma jakieś właściwości lecznicze.. Nie ma tu sensacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To drzewo pewnie gnije z powodu dużej ilości lat.

Rozpisuj się Waćpan bardziej - Ratchet

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej nie gniją, to po prostu taki gatunek drzew, z których po zdarciu kory wycieka coś na podobieństwo żywicy, tak jak danut pisze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwykłe badania szpitalne mogłyby potwierdzić czy to jest krew, a jak nie, to na pewno żywica.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Słyszałem o takich drzewach, ta "krew" to sok z drzewa który ma właściwości lecznicze np. rozsmarowuje się go na ranach i pomaga w gojeniu się takowych ran, przyśpiesza ich gojenie i dezynfekuje. O ile to te drzewo, ale wiem, że takowe są.

Raczej nie, cisy są trujące.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście korzystam na bieżąco z takich usług i bardzo sobie chwalę. W moim przypadku wszystko się sprawdza praktycznie w 100%, ale jest tak bez wątpienia dlatego, że zajmuje się tym osoba z powołania. Korzystałam głównie z takich usług jak: tarot, wahadło, uroki miłosne, usługi lokalizacyjne zaginionych zwierząt za pomocą wahadła i naprawdę polecam. Dzięki temu dużo się o sobie dowiedziałam, poznałam miłość swojego życia oraz odnalazłam mojego pieska, który się zgubił. Gorąco polecam: http://rytualymilosne.wizytowka.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz