kellykelly

Czy wampirem może być każdy?

27 postów w tym temacie

Co trzeba zrobić, żeby nim być ? Czy też nic, może oni sami sobie wybierają ludzi ? Jak myślicie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie to pytanie jest bardzo źle sprecyzowane, bo zależy o jaki rodzaj wampira ci chodzi. 1. Takiego, który wysysa krew z ludzi czy 2. Wampira energetycznego, który odbiera energie ludziom bez ich wiedzy i zgody, osłabiając ich przy tym i robiąc to naumyślnie. Co do tego 2 twierdze, że jest to do wyuczenia. A co do 1 powiem tak nie wiem, nie miałem z takim spotkania, chociaż znajomy miał, przechodził koło takiego i jedyne co wiem to było kilka lat temu na zaporze w Rzeszowie, szła babcia stara, przechodząc koło niej ona na niego spojrzała i on poczuł zło od niej bijące. Ona wiedziała, że on wie, lecz poszedł dalej i nigdy już jej nie spotkał...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakie złe moce -.- ? Wampiry nie mają "mocy" a to co nazywane jest wampirem energetycznym to pijawka nie wampir ;/ Wampir może być tylko sang. A co do pytania to nie zostaniesz wampirem, od razu Ci to mówię, więc można zamknąć temat, bo trąca mi to fanem "zmierzchu" ;/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiało strachem :D

Myślę, że trzeba mieć jakieś predyspozycje, typu zęby(kły), po 22 zmieniać się w nietoperza i spać w prosektorium, co do krwiopijców.

Co do tych od energetyki to chyba można się tego nauczyć...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wampir nie ma mocy, nie można nim zostać od tak i tyle. Poruszałem ten temat na forum w moich wypowiedziach, wystarczy poszukać i samemu odpowiedzi się znajdzie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jakie złe moce -.- ? Wampiry nie mają "mocy" a to co nazywane jest wampirem energetycznym to pijawka nie wampir ;/ Wampir może być tylko sang. A co do pytania to nie zostaniesz wampirem,od razu Ci to mówię więc można zamknąć temat bo trąca mi to fanem "zmierzchu" ;/

Hej ;p nie jestem fanem zmierzchu, tylko lubię wampiry i się nimi interesuje i fakt chce nim być choć wiem, że szanse nikłe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogę zapytać Cię o to dlaczego chcesz zostać wampirem?

Podoba Ci się błyszczenie w słońcu, czy możliwość kontrolowania zachowań innych ludzi?

Trudno znaleźć dziewczynę nie oglądającą Pamiętników Wampirów, czy Zmierzchu, ale po przedstawicielu męskiej płci bym się tego nie spodziewał.

Polecam Ci przejrzeć "Kroniki Wampirów" Anny Rice - może zmienisz zdanie odnośnie Twojego wymarzonego sposobu bycia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
... mieć zrośnięte brwi. A więc do roboty!

A przepraszam, te brwi to nie przypadkiem domena wilkołaka?

Ps.

Ja to bym chciał zostać Zdziśkiem K. Co mi tam jakieś wampiry, to jest życie!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo jeśli urodziłeś się w sobotę masz szanse stać się wampirem, a przynajmniej tak kiedyś wierzyli :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz zostać psycholem, który sobie wkręci, że jest wampirem i zacznie mordować żeby pić ludzką krew. Wampiryzm to zaburzenia psychiczne, tylko nienormalni "ludzie stają się wampirami", bo sami chcą. Co do wampira energetycznego, niewiele wiem na ten temat, dlatego się nie wypowiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A co do 1 powiem tak nie wiem, nie miałem z takim spotkania, chociaż znajomy miał, przechodził koło takiego i jedyne co wiem to było kilka lat temu na zaporze w Rzeszowie, szła babcia stara, przechodząc koło niej ona na niego spojrzała i on poczuł zło od niej bijące. Ona wiedziała, że on wie, lecz poszedł dalej i nigdy już jej nie spotkał...

Nie znajomy, tylko ja przechodziłem sklerotyku. Owszem spotkałem taką osobę. Był to letni wieczór, szedłem z ówczesną dziewczyną przez zaporę w Rzeszowie, pusto wszędzie. Spotkałem niską, przygarbioną kobietę, o twarzy gładkiej i bez zmarszczek, wręcz młodej. Ubrana była jakby z innej epoki. Miała bardzo zły, szklisty wzrok i z daleka czułem, że coś się zbliża. Gdy ją wymijałem poczułem ogromną dawkę 'agresywnej', złej energii. Tak jakby chciała wedrzeć się do mojego ja. Minąłem ją i nie odwracałem się. Moja dziewczyna zapytała się, co mi jest? Ja zapytałem czy widziała tą osobę, którą mijaliśmy. A ona, że to taka starsza babcia, która tutaj często przechodzi przez zaporę. Do dzisiaj nie wiem jak to tłumaczyć. Czy była to osoba opętana przez demona, czy wampir.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dawniej ludzie byli tacy zacofani i przerażeni, że bali się wszystkiego...

Według nich wampirem mogli się stać:

-samobójcy

-leworęczni

-osoby ze zrośniętymi brwiami

-osoby, nad których ciałem, po śmierci przeskoczyło zwierze

-osoby przeklęte za życia

...i tak dalej i tak dalej.

To zjawisko było dla ludzi na tyle przerażające, że powstał cały szereg działań zapobiegających.

Przeczytaj książkę "świat wampirów- od Draculi do Edwarda" Manueli Dunn Mascetti. Zbiór udokumentowanych "działań" wampirów. Fajna i leciutka książka. Bardzo wiele treści, pewnie Cię zainteresuje ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oni nikogo sobie nie wybierają. Wampiryzm nie jest zaraźliwy.

A także twierdzenie, że tylko Sanguinarianie to wampiry - jest błędne. Jak najbardziej istnieje coś takiego, jak wampiryzm psychiczny, a już bardziej można poddać w wątpliwość istnienie Sang, bo ludzie naprawde mogą żyć bez picia krwi. :)

Jednak samo określenie "wampir" jest niezwykle umowne i jeśli już się nim posługujemy, to potrzeba wiele dystansu do całego zagadnienia...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oni nikogo sobie nie wybierają. Wampiryzm nie jest zaraźliwy.

A także twierdzenie, że tylko Sanguinarianie to wampiry - jest błędne.

Jednak samo określenie "wampir" jest niezwykle umowne i jeśli już się nim posługujemy, to potrzeba wiele dystansu do całego zagadnienia...

Zgadzam się z tym, że nie jest to coś zaraźliwego i że określenie "wampir" jest często umowne i właśnie ta umowność tyczy się wszystkich innych wampirów poza sang ;) Bo reszta to po prostu pijawki/pasożyty :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więc twierdzisz, że jeśli zaczęłabym teraz regularnie pić krew, to stałabym się wampirem? I to PRAWDZIWYM wampirem, bo inne poza tym nie istnieją?

Masz podejście jak Sanguinarius lata temu, co doprowadziło do rozłamu i bardzo niemiłych sytuacji. Ona wyrosła z "wyższości pijących krew nad wszelkimi innymi". Ciekawe kiedy Ty wyrośniesz. : )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proszę bardzo, cytat, który powinien wyjaśnić moją postawę ;)

"Taka jest smutna prawda związana z krwią - że picie krwi nie jest powodem radości, lecz raczej źródłem bólu i odmienności oraz wyrzutów naszego sumienia. Pożywianie się jest niemal nieuniknione. Należy jednak tutaj przypomnieć, iż da się istnieć bez pożywiania i głodu (który to głód wywodzi się z instynktu samozachowania, a nie - jak u pseudo-wampirów - sexualnej podniety i urojenia).

Głód jest podobny do odczucia, które poznacie, jeśli spróbujecie przestać oddychać - organizm złamałby u większości z was nakaz i wolę w obronie ciała - tym jest właśnie ów rozsławiony głód. Spróbujcie - będąc ludźmi - nie oddychać - doznacie zjawiska podobnego do głodu, jaki wiele wampirów odczuwa. I na tym polega klątwa - by przetrwać, musimy się sycić, a to boli..."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

och, mimo atakowania mnie poprzez prywatną wiadomość jednak zdecydowałeś się wypowiedzieć :)

No dobrze, to podaj jeszcze źródło tego cytatu, bo podobnie ckliwy tekst również jestem w stanie napisać.

Dodatkowo z tekstu nic nie wynika. Czy osoby nie pijące krwi umierają? NIE. Czy piją ją od urodzenia, więc przerwanie jej spożywania byłoby groźne? NIE. Czy pragnienie krwi pojawia się z wiekiem i jest nie do zignorowania? NIE. Może się pojawić, ale jest ono porównywalne z pragnieniem alkoholu, narkotyków, papierosów, a w niektórych przypadkach - seksu. Popęd seksualny jest niezwykle silnym narzędziem. Ale trzeba być prymitywnym, by nie umieć go powstrzymać. Wszak osoby nie tłumiące w sobie popędu i gwałcące... Chyba nie muszę rozwijać myśli.

Krew jest substancją silnie uzależniającą. To fakt. Ale trzeba NAJPIERW jej spróbować, by się uzależnić i uzależnić może się każdy człowiek, który jej spróbuje.

Ty zaś na siłę próbujesz z wampirów sang (być może z siebie samego) stworzyć nadczłowieka, którym one nie są. Stworzyć postać wyjątkową, podziwianą, niesamowitą, tak cudnie odmienną. Cóż za ironia, że to akurat Ty skierowałeś do mnie słowa "przystopuj fantazje", podczas gdy sam posługujesz się opisami rodem z marnego, wampirzego romansu.

Cytat, z którego nic nie wynika, do tego pozbawiony źródła.

Masz jeszcze jakieś "argumenty"? : )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wampir nie jest nadczłowiekiem ;) a cytat to słowa Caina Solvusa :) I powtarzam raz jeszcze, prowokacja nic nie da ;) I jak na razie tylko moje argumenty poddawane są osądowi, kiedy przedstawisz swoje ? Bo jak na razie wszystko opierasz na moich wypowiedziach, więc są one (Twoje wypowiedzi) jedynie analizą słów z mojego postu :) Na pewno nie tylko mnie interesuje Twoje szersze zdanie oraz poglądy na ten temat ( i oczekujemy czegoś nowego ) ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Caina Solvusa? Samozwańczego przywódcy Naka Union? Tego co się gryzło z Nową krwią? Tego zbiorowiska dzieciaków, z których śmiał się Internet? Tych "wampirów" spotykających się i bez zachowania ostrożności, przez picie własnej krwi, zarażających wirusowym zapaleniem wątroby? Naka Union, współpracujące z Mroczlandią, czyli jednym z największych, polskich zbiorowisk fikcji ezoterycznej?

Toś sobie autorytet znalazł. : )

I powtarzam raz jeszcze,prowokacja nic nie da

Więc jej zaprzestań, będzie nam łatwiej dyskutować. : )

http://sjp.pwn.pl/szukaj/prowokacja

Lub nie używaj pojęć, których znaczenia nie rozumiesz. Chyba, że jakakolwiek dyskusja z Tobą i konfrontowanie poglądów, to dla Ciebie zawsze prowokacja, bo nie dopuszczasz myśli, że ktoś może uważać inaczej niż Ty lub co gorsza - mieć rację.

Ależ nikt Ci nie broni poddawać analizie także moich argumentów. Dość dużo już napisałam. :)

Na pewno nie tylko mnie interesuje Twoje szersze zdanie oraz poglądy na ten temat ( i oczekujemy czegoś nowego ) ;)

Pytaj więc. Chętnie odpowiem, jeśli tylko będę posiadała ku temu odpowiednią wiedzę. Jak z mojej perspektywy wygląda sprawa z wampirami psychicznymi a sangwinicznymi - już napisałam. Nie wiem więc jakiego jeszcze rozwinięcia oczekujesz. Jestem otwarta na pytania. : )

PS: Choć byłoby mi miło, gdybyś sam pierwszy zaczął odpowiadać na pytania a nie unikać niewygodnych linijek tekstu : ) Nadal nie odpisałeś:

Więc twierdzisz, że jeśli zaczęłabym teraz regularnie pić krew, to stałabym się wampirem? I to PRAWDZIWYM wampirem, bo inne poza tym nie istnieją?

nadal nie wiemy czemu właściwie tylko sang są te "true", a psychiczne to "pijawki".

Przy hipotezie, że wampiryzm w ogóle istnieje.... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejny post w tym temacie, w którym zobaczę słowne przepychanki nagrodzę ostrzeżeniami. Radzę powrócić do tematu bez "licytacji" kto komu bardziej dowali.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bo nikomu z tego forum nie będzie się chciało bawić w przepychanki słowne z osobą która publicznie wyśmiewa swojego dyskusyjnego oponenta gdyż to poniżej poziomu nawet podłogi ;)

A więc chyba z Tobą nikt już nie rozmawia... :) Poza skrytykowaniem Twojego autorytetu, nie uraczyłam Cię żadnym niemiłym słowem. W zamian niemal w każdym poście radzisz mi porzucenie tematu, bo "jest nie dla mnie", obrażasz mnie pisząc, że jestem poziomem podłogi, itp. ... Jeśli nie stać Cię na odrobinę kultury, to dyskusja faktycznie nie ma sensu. :)

Gdybyś jednak nieco jej w sobie znalazł...

A więc picie krwi nie czyni mnie wampirem. Jednocześnie utrzymujesz, że tylko wampiry pijące krew to prawdziwe wampiry... Więc jak odróżnić człowieka od wampira? Nikt nie pije jej od urodzenia. Przyznałeś też, że wampiryzm nie jest zaraźliwy. Chętnie więc się dowiem jak powstaje wampir według Ciebie. : )

Prosiłabym również, żebyś wypowiadanie się w moim imieniu pozostawił mnie. Czy napisałam gdzieś, że nie wierzę w wampiry? Właściwie w tym temacie chyba nawet nie miałam za bardzo okazji wypowiadać się subiektywnie... Staram się raczej trzymać obiektywnych poglądów.

Jeśli rozmawiamy o wampirach to należy założyć, że wampiryzm istnieje, inaczej rozmowa nie ma sensu. :) Można też rozmawiać o realności istnienia wampiryzmu, ale to już trochę inny temat. Do tego mam wrażenie, że raczej by Cię przerósł, bo Ty chyba tylko ograniczasz się do obrażania swojego rozmówcy... No nic, zobaczymy, czy się dowiem kim są wampiry sang, czy raczej znów usłyszę, jaka jestem głupia i powinnam sobie z podłogą rozmawiać. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od razu mówię, że w temacie jestem troszkę zielony i mogę opierać się tylko na tym, co przeczytałem, oraz własnych przemyśleniach. Postarajcie się mnie od razu nie zjeżdżać, dobrze?

Cóż, sam uważam, że wampir sangwiniczny różni się od emocjonalnego, czy psychicznego TYLKO metodą przyjmowania energii - jak dla mnie, to rozróżnienie nie jest nawet potrzebne, bo jak wiemy, niektóre wampiry pożywiają się na różne sposoby. Z resztą, wszystkie te grupy przyjmują to samo - sangwiniczne esencję zawartą w krwi (Crowley uważał też, że można używać esencji zawartej we fluidach płciowych, a nawet uważał to za bardziej efektywne), emocjonalne tę z emocji, a energetyczne z wymiaru astralnego lub wprost z ciała energetycznego. Nie widzę w tym akurat temacie jakiegokolwiek miejsca na spory.

Z wampiryzmem można się urodzić - mieć braki w ciele energetycznym, które trzeba czymś wypełnić, lub zaburzenia w przetwarzaniu energii, a więc jej przyjmowaniu i oddawaniu. Wampir pobiera pranę z ludzi, bo są to istoty o najbliższym mu poziomie energetycznym, energia jest już 'dostrojona' do człowieka.

Myślę, że istnieje coś takiego jak wampiryzm nabyty, czyli, gdy w wyniku traumy, lub jakiegoś ataku, przez okoliczności, sami niszczymy nasze ciało energetyczne (lub robi to ktoś inny) i wynikną z tego powodu kłopoty - to zaczynamy nieświadomie (lub świadomie) pobierać energię z ludzi, by naprawić swoje ciało energetyczne.

Co do melodramatyzmu wiążącego się z ciągłym głodem i bólem przyjmowania esencji - mając stałego 'dawcę', żyjąc w harmonii z samym sobą i otoczeniem, dając i przyjmując energię, nie używając brudnych sztuczek i będąc fair, a przede wszystkim - nie robiąc nikomu krzywdy, można być wampirem i być szczęśliwym.

Amen.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mając stałego 'dawcę', żyjąc w harmonii z samym sobą i otoczeniem, dając i przyjmując energię, nie używając brudnych sztuczek i będąc fair, a przede wszystkim - nie robiąc nikomu krzywdy, można być wampirem i być szczęśliwym.

Owszem, żyć jako wampir nie jest wcale trudno jeśli panujemy nad tym co robimy i robimy to nie krzywdząc nikogo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście nie wierzę w Wampiry. Jeśli jednak chcesz nim zostać, znajdź jakiegoś Wampira on na pewno będzie wiedział jak cię przemienić. Przez ugryzienie np. Tak bynajmniej w filmach robią. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiedzmy szczerze, nawet jeżeli istnieje coś takiego jak wampir (bo w legendach zawsze jest trochę prawdy ) to nigdy się nie ujawni. Zastanówcie się czy czasami jak idziecie ulicą to ich nie mijacie. Przecież nie muszą wcale to być jacyś psychole, mogą wyglądać jak ludzie zachowywać się jak ludzie i nimi być tylko, ze nieśmiertelnymi. Szczerze mówiąc ja znam wiele wampirów RZĄD RP. Wampiry społeczne :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz