• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Bartemaus

Deszcz meteorytów już 12/13 sierpnia

27 postów w tym temacie

Perseidy (PER) – jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów, którego orbita przecina się każdego roku z ziemską w dniach 17 lipca–24 sierpnia. Maksimum roju obserwuje się pomiędzy 12 a 14 sierpnia. Rój ten związany jest z kometą Swift-Tuttle. Podczas okresu występowania roju radiant przemieszcza się przez gwiazdozbiory: Kasjopei, Perseusza i Żyrafy (w maksimum aktywności znajduje się w pobliżu gwiazdy η Persei). Przeciętna aktywność tego roju w ostatnich latach wynosi około 100 ZHR.

Są one obserwowane od około 2000 lat, zaś najwcześniejsze informacje o obserwacjach pochodzą z Dalekiego Wschodu. Czasem nazywane są "łzami świętego Wawrzyńca", ponieważ 10 sierpnia jest dniem jego męczeńskiej śmierci.

Rój widoczny jest od około połowy lipca każdego roku, ze szczytem aktywności pomiędzy 9 - 14 sierpnia. Meteory widoczne są na całym niebie, ale z powodu parametrów orbity komety Swifta-Tuttle'a Perseidy są najlepiej widoczne na półkuli północnej. Tak jak inne roje meteorów są one najbardziej aktywne tuż przed świtem.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Perseidy

Z tego co czytałem w sierpniu ma być najlepsze widowisko związane z deszczem meteorytów, polecam każdemu jak będzie ładna pogoda, kulminacja ma być właśnie w dniach 12/13 sierpnia, dlatego warto wyjść z domu wieczorem i popatrzeć w niebo, a nóż widelec jeszcze uda Wam się znaleźć kawałek meteorytu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic w tym paranormalnego, dlatego zostało to umieszczone w dziale "Na każdy temat"

Jest to informacja dla osób interesujących się astrologią, ale nie tylko, to może też dobrze wpłynąć na osoby, które są powiązane z ezoteryką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co roku oglądam ;) Jeśli uda się trafić na odpowiedni moment, jest naprawdę pięknie :)

już czekam! :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też uwielbiam obserwować sierpniowe niebo nocą, kiedy spadają meteory...spektakularne zjawisko, też już czekam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ajciu, musimy sobie poszukać jakiś drugich połówek do towarzystwa podczas tej nocy :P

Z kimś na pewno jest o wiele przyjemniej... zapewne obejrzę-jak co roku- z siostrą ;D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ile pogoda będzie dopisywać, to może być świetna noc. Pozostaje czekać cierpliwie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby nie było ostatnie dni są gorące, noce są ciepłe i niebo niezachmurzone. Oby tak było aż do 13/14 sierpnia, byłoby zacnie.

Drugą sprawą jest też to, że taki deszcz meteorytów może nam czasami nawet dużo pomóc, choćby finansowo, meteoryty jeśli ktoś znajdzie (a tego każdemu życzę) są dosyć cenne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do autora. Dziękuję za informację. Ostatnio zacząłem interesować się astrologią. Swoją drogą. Mam takie pytanie. Czy to bez różnicy, od której strony będę obserwował niebo z nocy 12/13? Pytam, bo nie znam się na tych sprawach. A nie chciałbym przegapić takiego pokazu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można pochwycić spadającą gwiazdę, a w zamian za serce spełni nasze życzenia:)

Sama chętnie, jak pogoda dopisze, pójdę obejrzeć to widowisko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie, oby pogoda dopisała ;) Bo ostatnio jakoś burzowo, deszczowo... Bynajmniej u mnie.

No i zdecydowanie najlepiej jest obserwować niebo gdzieś za miastem ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może być fajny widok ! :D

Mam nadzieję, że z balkonu będę to widział...

ajjj :P

chciałbym znaleźć taki meteor :D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pewno będzie fajny widok, aż poobserwuję sobie niebo nocą :).

Na szczęście mam nadzieję, że nie będzie takiego większego, który doleciałby do litosfery :P.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co udało mi się ustalić, najlepiej widoczny deszcz meteorytów będzie na półkuli północnej. Dodatkowo zjawisko to można obserwować już od połowy lipca, czyli w każdej chwili możemy wyjść z domu i popatrzeć w niebo a po chwili zobaczymy jakiś meteoryt :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm zapewne coś obejrzę przy dobrej pogodzie, ale nie wiem czy ta druga połówka będzie, może do tego czasu znajdę, a jak nie... Zawsze pozostają niezawodni kumple.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Połówka na tę noc to dobry pomysł, ale może wystarczy jednak, żeby nie odpłynąć za szybko, druga ewentualnie w zanadrzu :D

A tak poważnie to kto ma sprzęt odpowiedni do robienia zdjęć w nocy, próbujcie, może uda się strzelić kilka dobrych zdjęć, które później udostępnicie na forum :)

Trochę mnie tylko ta niepewna pogoda martwi, żeby nie wyszło tak, że akurat ta noc będzie cała pochmurna, jak kilka tych z ostatniego tygodnia...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde chyba to było w nocy z wczoraj na dziś, przegapiłem to...

może ktoś wie czy dzisiaj też ma być? nie wiem, czy jest sens wychodzić z domu na marne, bo jest zimno :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kurde chyba to było w nocy z wczoraj na dziś, przegapiłem to...

może ktoś wie czy dzisiaj też ma być? nie wiem, czy jest sens wychodzić z domu na marne, bo jest zimno :(

Osobiście wczoraj siedząc przy ognisku zaobserwowałem koło 10 gwiazd jak spadały w ciągu 2 godzin :) hmm ja dzisiaj po północy jadę w plener oglądać. Może jakieś foty porobię, to wrzucę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj jest dzień kulminacyjny, zamiast siedzieć przed komputerem zapraszam do okien albo na pole popatrzyć w niebo :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja już dzisiaj zaplanowałem zarwać nockę. Jak mi się uda ustrzelić jakieś w miarę fotki moim k800 to wrzucę. Aczkolwiek strasznie zimno dziś, w okolicach Częstochowy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uchicha powodzenia w zrobieniu zdjęć, Ja k800i miałem, ale w nocy nie robiłem zdjęć, bo meteoryt zdążył by 10 razy spaść zanim bym zrobił fotkę :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I lipa, zachmurzenie 90% i spadające gwiazdy to jedynie mogę zobaczyć dziś po wypiciu/zażyciu kilku głębszych :D ile to jeszcze będzie trwać? I jak to wygląda z pogodą na ten okres?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja widziałem jedną, a wszedłem tylko na 5 minut na balkon poobserwować. Lipa będzie z tymi moimi obiecanymi zdjęciami. Ani k800 ani Xperia X8 nie robi normalnego zdjęcia nieba. Za ciemno jest u mnie w Pławnie. Co robię fotkę, nawet z fleshem to wychodzi ciemność ;(

Poszperam na necie może znajdę jakieś normalne zdjęcia. A co do pogody, to u mnie bardzo chłodno, bezchmurnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na 30 minut około 22:00, poszłam razem z synem na duży stadion. Leżeliśmy na kocu. Niebo było piękne, a gwiazdek spadło około 12. Potem było już bardzo zimno, to się zwinęliśmy do domu. Warto było jednak pójść:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurczę, przegapiłam. :( W sumie to może jeszcze jakąś gwiazdkę zobaczę w najbliższych wieczorach/nocach, mam taką nadzieję. A czy aparatem nikon coolpix l26 wyszłyby fotki, czy raczej niet? :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Próbować możesz aczkolwiek nie oczekuj za wiele. Warunki do robienia zdjęć, czyli noc i niewielki rozmiar obiektu fotografowanego będzie raczej ogromnym wyzwaniem dla cyfrowego "głupiego jasia". Wydaje mi się, że analogowym aparatem by się więcej złapało w tych warunkach niż jakąkolwiek cyfrówką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz