• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
riddick1773

Trochę o legalizacji

18 postów w tym temacie

Jak pisała Moniczka w temacie o aborcji, to temat legalizacji również powraca jak bumerang i trzeba sobie w końcu odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy za, czy przeciw. Ja osobiście w 99% na tak jestem. Ciekaw jestem jak ta proporcja się ma tutaj na forum. Czym dla was jest legalizacja i czy jesteście za?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja także jestem częściowo za legalizacją. Myślę, że nie wejdzie ona w życie w najbliższym czasie, ponieważ na razie ludzie chyba nie są na to przygotowani. Wiadomo, że starsi ludzie są jej przeciwnikami, dlatego wydaje mi się, że może to dziwnie zabrzmi, ale legalizacja będzie możliwa dopiero po śmierci starszych pokoleń, które jak wiadomo także wpływają na to co się dzieje. Sam osobiście jestem za tym, by marihuana mogła być używana od 18 lub 21 lat, na pewno nie wcześniej.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Także i ja uważam, że musi sporo czasu upłynąć, aby marihuana została zalegalizowana. Osobiście jestem za, gdyż niemały procent wydatków państwa idzie właśnie na walkę z przestępczością związaną z marihuaną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zakładając, że mówimy o legalizacji narkotyków, to jestem za. Debile sami się wytrują.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mowa o legalizacji marihuany, która może i jest narkotykiem, ale nie jest szkodliwa jak np.:alkohol. Korzystanie nadmiernie z takich rzeczy jest złe, ale jak ktoś zapali jointa parę razy na miesiąc to mu się nic nie stanie. Korzystać z niej będą osoby dorosłe, więc odpowiedzialne same za siebie, a jeśli np.: potrącą kogoś pod wpływem marihuany (chociaż podobna nie przeszkadza ona w prowadzeniu auta) to poniosą konsekwencje.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg. rządzących wynika, że ludzie są za głupi aby zdecydować co chcą zażywać, ale wystarczająco mądrzy by wybrać prezydenta ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja myślę, że w Polsce jeszcze długa droga do legalizacji. Poważnym problemem jest alkohol, można by odwrócić i wprowadzić prohibicje, a zamiast piwa w sklepie np. joint?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem za aborcją, kobieta sama powinna podejmować taką decyzję, pod warunkiem, że będzie to jej własny wybór, co wydaje się mało realne.. Ale lepiej wyskrobać niż zostawić na śmietniku.

Eutanazja.. Jak najbardziej. Uważam, że to nawet nie prawo, ale obowiązek względem umysłu zamkniętego w wegetującym ciele, by go uwolnić od nieustannego cierpienia.

Jestem też za legalizacją naturalnych używek, takich jak trawa i grzyby, jeśli do przygotowania ''narkotyku'' nie trzeba przeprowadzać chemicznych reakcji, nie powinien być zabraniany, taki zakaz łamie jedno z najważniejszych moralnych praw, każdy człowiek ma prawo korzystać z zasobów Ziemi i samodzielnie decydować o stanie świadomości w jakim chce się znaleźć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja myślę, że w Polsce jeszcze długa droga do legalizacji. Poważnym problemem jest alkohol, można by odwrócić i wprowadzić prohibicje, a zamiast piwa w sklepie np. joint?

Przypominam, że w USA prohibicja nie wypaliła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do aborcji to powinien być to wolny wybór, znaczy 'matka' ma prawo do takiej decyzji i tylko jej zdanie się liczy, lepsze to niż porzucanie potem dzieciaków na śmietnikach czy w innych miejscach.

Co do legalizacji to hm ... lepsze byłyby kofiszopy niż inne źródła zdobywania sprzętu, zwłaszcza, że u nas w kraju jakościowo jest jak jest, a Czechy/Holandia...? tam towar jest legalny i sprawdzony, dlatego teoretycznie ryzyko jest mniejsze.

Tylko, że to powinny być używki do stosowania raz na jakiś czas, a nie nałogowo jak alkohol czy papieros, bo nawet ona w końcu zrobi nam z głowy sieczke.

^^ Jako dowody, znam pare osób, które ostro się z tym bawiły, wszystko należy robić z umiarem, ale pomimo tego byłbym za legalizacją, każdy ma wolną wole i zrobi co będzie chciał.

Ofkors od pełnoletności.

Ahoj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stan prawny trawy w Czechach i w Holandii znacząco się różni, w pierwszym przypadku jest ''półlegal'', można hodować na własny użytek i nosić przy sobie niewielką ilość, ale handel jest zakazany, w Holandii wszystko idzie na kontrolowaną i opodatkowaną sprzedaż, ale z tego co wiem to są tam znaczne ograniczenia w samodzielnym hodowaniu.

Pierwszy wariant jest lepszy dla konsumentów, a mniej dochodowy dla rządu, coś słyszałem, że Szwajcaria i Słowacja zaczynają upodabniać swoje przepisy w tej sprawie do czeskich i później uzupełnię ten post, jak zasięgnę dokładniejszej informacji :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Stan prawny trawy w Czechach i w Holandii znacząco się różni, w pierwszym przypadku jest ''półlegal'', można hodować na własny użytek i nosić przy sobie niewielką ilość, ale handel jest zakazany, w Holandii wszystko idzie na kontrolowaną i opodatkowaną sprzedaż, ale z tego co wiem to są tam znaczne ograniczenia w samodzielnym hodowaniu.

Pierwszy wariant jest lepszy dla konsumentów, a mniej dochodowy dla rządu, coś słyszałem że Szwajcaria i Słowacja zaczynają upodabniać swoje przepisy w tej sprawie do czeskich i później uzupełnię ten post, jak zasięgnę dokładniejszej informacji :)

W Holandii możesz mieć jeden krzaczek w domu lub nosić przy sobie chyba max 5 gramów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego, że 5 to największa ilość jaką możesz jednorazowo kupić, w Czechach max to chyba 2, tak samo jak dwa krzaki można trzymać w domu :)

Najlepsze co znalazłem na ten temat:

http://www.ayahuasca.net.pl/ayahuasca_prawo.html

wychodzi na to, że Czesi mają już oficjalny legal.

Widać też, że większość Europy idzie w dobrym kierunku :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem jak najbardziej za legalizacją, dostęp oczywiście od osiemnastu-marihuana ma o wiele lepszy wpływ na człowieka niż alkohol czy papierosy, które są legalne. W XIX marihuana była nawet stosowana jako środek przeciwbólowy dla kobiet przy bólach menstruacyjnych i jakoś nikomu się z tego powodu nic nie działo-oczywiście taka sprzedawana marihuana byłaby sprawdzana, czy nie zawiera domieszek jakiegoś świństwa+oczywiście akcyza dla Skarbu Państwa tak samo jak z alkoholem czy wyrobami tytoniowymi ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

^^ Z umiarem z reguły wszystko albo większość jest dobre.

Bo jeżeli zaczniesz ciupać takie coś nonstopa to zapewniam, że dobrze człowiek na tym nie wyjdzie, reakcja nie będzie już taka jak kiedyś, ale jeżeli człowiek umię korzystać z umiarem to nie ma problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym ciągle nie palił tylko raz od wielkiego dzwonu na wyluzowanie lub czasami w towarzystwie, więc problemów mieć nie powinienem. Jeżeli mielibyśmy legalizować to byłbym także za wprowadzeniem maksymalnej ilości, którą można jednorazowo nabyć, przykładowo te 5 gr biorąc przykład z Holendrów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1.) Popieram legalizację marihuany i w ogóle narkotyków miękkich, rzecz jasna z rozsądnym ograniczeniem ich nabycia przez jedną osobę. Państwo nie powinno nadmiernie wtrącać się w upodobania, nawyki, doznania obywateli i obywatelek. Nikt z zewnątrz nie będzie pokrzywdzony tym co łyknę lub zapalę.

2.) Następna sprawa - aborcja. Tu moje stanowisko jest już znane między innymi z tematu Moniczki. Jeżeli uważamy kobiety za pełnoprawnych członków społeczeństwa, uznajemy ich podmiotowość, to powinniśmy dać im możliwość panowania nad tym co dzieje się w obrębie ich ciała, posiadania wpływu na swój organizm, nawet jeśli chodzi o stan ciąży.

3.) Eutanazja - jak najbardziej. Nasze życie jest naszą własnością i to my nim dysponujemy. Legalizacja eutanazji jest wyrazem szacunku i empatii dla osób straszliwie cierpiących i ich potencjalnej woli zakończenia życia na danym etapie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marihuana-z tego co wiem-truje organizm przy dłuższym spożywaniu tak samo jak alkohol i papierosy, więc nie wiem, dlaczego inne trujące rzeczy są dostępne, a ta nie. Wg. mnie marihuana w jakimś stopniu powinna być zalegalizowana-przy papierosach i alkoholu legalnym marihuana nielegalna to głupota trochę. Powinna być sprzedawana tylko pełnoletnim, jeżeli już. Jak już tutaj ktoś napisał, legalizacja będzie możliwa dopiero po wymarciu starszego pokolenia, gdyż one też ma wpływ na to. Poza tym-wszystko powinno być używane z umiarem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz