• Ogłoszenia

• Ajka

Poszukiwani redaktorzy od lutego 2018roku   10.01.2018

Hej hej. Trzeba reaktywować nasze stare śmieci. Ogłaszam nabór na redaktorów. Szukamy dwóch osób, chętnych do tworzenia w wybranych działach, artykułów. Po okresie próbnym, macie szansę zostać moderatorem. Wasze zadanie będzie polegało na tym, żę dostajecie zlecenie i czas określony do zamieszczenia na konkretny, wybrany i nadany Wam temat w określonym dziale, na konkret artykuł. Zapraszam w wiadomościach do mnie chętne osoby z próbką treści do 250 znaków. Ajka ps- witam po trzech latach mojej nieobecności na forum. Żyję i nadal lubię kawę....
Sycho91

Projekt Aurora

30 postów w tym temacie

Bardzo się zdziwiłem, że nie ma takiego wątku tutaj albo i jest tylko ja nie umiem znaleźć. Chodzi o projekt Aurora, który był ponoć testowany w strefie 51 jeśli ktoś nie wie o co chodzi polecam o tym przeczytać na wikipedii. Jak myślicie taki samolot istnieje lub istniał? Jeśli tak, skąd taka technika, żeby stworzyć coś takiego ? Ufo?

Uważaj na interpunkcję, ortografię i znaki diakrytyczne. Alessandra

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To akurat konwekcjonalna technologia. Poczytaj sobie o wave-rider. Prędkości przekraczające prędkość dźwięku ponad dwudziestokrotnie. Są projekty o wiele bardziej tajne, wyprzedzające ówczesną technikę o wieki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie skąd ta technika?

Pisz dłuższe posty. Alessandra

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli chodzi o samolot Aurora to jest on opisany w książce Dana Browna "Zwodniczy punkt", gdzie korzystają z niego komandosi Delta Force. Książka została wydana w 2001 r, więc Aurora to nic nowego...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dlaczego Usa nigdy nie ujawniła oficjalnie tego samolotu? I skąd ta technika?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
to dlaczego usa nigdy nie ujawnila oficjalnie tego samolotu ? i skad ta technika ?

W książce piszę, że Aurorę widziało wielu ludzi, jednak rząd nigdy się do niej nie przyznał, gdyż wolał żeby ludzie żyli w przekonaniu, że to kosmici niż miałby ujawnić swoje technologie przed wrogami. Aurora więc jest takim samolotem, o którym powstał nawet program telewizyjny wyemitowany na Discovery jednak oficjalnie nie istnieje...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest podobna akcja z B-2 spirit. Bombowiec wart przeszło miliard dolarów też był ukrywany przez dziesięciolecia, żeby tylko ruskie, czy kto tam jeszcze nie wiedział o tym wtedy asie w rękawie USAF. Mamy 2012 i myślę, że ów samolot już dawno przeszedł do lamusa, Stany dysponują znacznie potężniejszą technologią. Ale to tylko są wnioski, które wyciągam...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Technologia dostępna komercyjnie a technologia będąca w posiadaniu wojska to dwie zupełnie inne bajki, dzielą je lata świetlne...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystkie te "nowinki" dostajemy po latach. Niekiedy z jakiś przecieków, itp.

To się nawet nie tyczy tylko dla USA. A każda wojna tworzy ogromny skok technologiczny, paradoksalnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To się nawet nie tyczy tylko dla USA. A każda wojna tworzy ogromny skok technologiczny, paradoksalnie.

Dokładnie, obecnie na fali wojny w Afganistanie Pentagon pakuje miliardy dolarów w stworzenie cybernetycznego żołnierza, takiego jakiego możemy oglądać na filmach sci-fi i czynią w tej dziedzinie znaczne postępy, podczas gdy w komercyjnym użytku nie mamy i przez długie lata nie będziemy mieli podobnych technologii...Będąc przy Afganistanie pokuszę sie o stwierdzenie, że obecne kontrolery gier wideo obecne w naszych domach wraz z konsolami, czyli joysticki i pady to w pewnym sensie efekt pracy nad kontrolerami do dronów, które są bez porównania bardziej skomplikowane niż nasze pady od XBox'a, czy Playstation, ale drony być może przyspieszyły pojawienie się tych kontrolerów w naszych domach...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ryanwolf dokładnie tak samo myślałem na ten temat. Czasem filmy sci-fi są w tyle. Myślę, że nawet wojsko ma ogromny wpływ na technologię. Czy to internet, czy owe konsole, czy telewizory 3d. Wszystko to było tworzone z myślą o militariach, a po lekkiej modyfikacji stało się przedmiotem codziennego użytku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Internet początkowo był wojskową siecią łączności stworzoną w latach '60 na wypadek ataku atomowego ze strony ZSRR lub ChRL, do komercyjnego użytku wszedł na przełomie lat '80/'90 początkowo w ośrodku CERN jako ich wewnętrzny kanał wymiany informacji, następnie opracowano protokół HTTP i przekazano internet do użytku zwykłym ludziom...Jeżeli chodzi o operatorów dronów to w początkowym etapie szkolenia ćwiczą właśnie na popularnych konsolach i kontrolerach z czasem przesiadając się na bardziej zaawansowanych technologicznie braci tychże...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z góry chciałem przeprosić moderatorów za błędy i brak polskich znaków, ale obecnie jestem za granicą i przeglądam internet na tablecie, gdzie nie ma znaków PL i trudno się pisze, więc proszę o poprawki. A myślicie, że ta technologia jest od kosmitów z np. Katastrofy Roswell czy USA sama do tego dochodzi ?

Spoko ;) Romek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Roswell, nazi-naukowcy.... Źródeł jest kilka. ;)

Ale cieszmy się, że hamerykanie wyśmiewają pewną dziedzinę, którą żywo interesowali się Hitler i Stalin - paranormalia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tu się mylisz, bo był projekt podczas zimnej wojny dotyczący wykorzystania tej dziedziny w wojsku. Nie pamiętam za bardzo, ale dotyczyło kierowaniem innych ludzi na odległość przez swoiste wykorzystanie ultradźwięków. Był też projekt o podobnym efekcie z wykorzystaniem medium.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale cieszmy się, że hamerykanie wyśmiewają pewną dziedzinę, którą żywo interesowali się Hitler i Stalin - paranormalia.

USA też parały się badaniami z dziedziny zjawisk paranormalnych, może nie w takim stopniu jak III Rzesza, która poszukiwała Świętego Graala, Arki Przymierza, Włóczni Przeznaczenia czy innych legendarnych artefaktów, ale badania swoje prowadzili...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

USA ma swój świat. Moim zdaniem tą technologię jaką mają (tą wojskową) mają od kosmitów, bo nie wierze, żeby sami metodą prób i błędów ludzie doszli do takiego czegoś, oczywiście mylić się mogę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Moim zdaniem tą technologię jaką mają (tą wojskową) mają od kosmitów, bo nie wierze, żeby sami metodą prób i błędów ludzie doszli do takiego czegoś, oczywiście mylić się mogę.

Również nie wykluczam, że część rozwiązań została podpatrzona od Obcych, jednak jakoś średnio chce mi się wierzyć, że potencjalnie wroga cywilizacja przekazałaby nam swoją technologię dobrowolnie, zadowalając się jedynie królikami doświadczalnymi w postaci ludzi lub ziemskich zwierząt-pozyskanie ich wcale nie wymagało porozumienia i ujawnienia swojej technologii, mogli ich po prostu sami bez większego problemu porwać...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na kilka lat przed wojną, jak dobrze pamiętam to w 1933, w Niemczech miał miejsce incydent identyczny do tego z Roswell, stąd też teoria, że cały ten niesamowity postęp technologiczny stał się możliwy dzięki przejęciu przez Nazistów pozaziemskiego pojazdu i poznaniu przełomowych dla ówczesnego stanu rozwoju technicznego rozwiązań.

Amerykanie, którzy przejęli technologię Nazistów, również dostali swoją 'gwiazdkę z nieba' :) ale nie jest do końca jasne czy dopiero po wojnie ( Roswell ), czy też w 1942, gdy prawdopodobnie przechwycili NOL zestrzelony nad Los Angeles.

battleoflosangeles.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie też chciałem zapytać kolegi, dlaczego myśli, że wrogiej cywilizacji i dobrowolnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Właśnie też chciałem zapytać kolegi, dlaczego myśli, że wrogiej cywilizacji i dobrowolnie

Właściwie to ma to sens, jeśli wyżej rozwinięta cywilizacja chcę się pozbyć słabszej, może przekazać niewiele znaczącą dla siebie, ale bezcenną dla tych drugich, część swojej technologii, by przy jej użyciu wybrana grupa zniszczyła wszystkie inne ( nawiązuję do starotestamentowego Jahwe i Arki Przymierza ), jeśli celem jest zgładzenie całego gatunku, a taka przykładowa armia Jozuego jest tylko narzędziem, to ''boska'' cywilizacja wciąż pozostaje wroga, pomimo udzielonej Jozuemu pomocy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właściwie to ma to sens, jeśli wyżej rozwinięta cywilizacja chcę się pozbyć słabszej, może przekazać niewiele znaczącą dla siebie, ale bezcenną dla tych drugich, część swojej technologii, by przy jej użyciu wybrana grupa zniszczyła wszystkie inne ( nawiązuję do starotestamentowego Jahwe i Arki Przymierza ), jeśli celem jest zgładzenie całego gatunku, a taka przykładowa armia Jozuego jest tylko narzędziem, to ''boska'' cywilizacja wciąż pozostaje wroga, pomimo udzielonej Jozuemu pomocy :)

Jeśli chcieliby nas się pozbyć pewnie zrobiliby to już dawno temu :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
USA ma swój świat. Moim zdaniem tą technologię jaką mają (tą wojskową) mają od kosmitów, bo nie wierze, żeby sami metodą prób i błędów ludzie doszli do takiego czegoś, oczywiście mylić się mogę.

Sycho, dziwisz się takiej zaawansowanej technologii? No, ale zwróć uwagę na pewien fakt i fenomen jednocześnie- spójrz na Japończyków-oni to mają mózgi, nieprawdaż? A teraz weź pod uwagę jednostki o mega wielkim intelekcie i szerokiej wiedzy technologicznej, takich swoistych geniuszy- do projektów tego typu jak Aurora, czy wielu innych, wybiera się właśnie mega mózgowców do tworzenia wszelkiego rodzaju nowatorskich rozwiązań technologicznych... Kiedyś z siostrą śmiałyśmy się, że Japończycy to jest d e s a n t ...hahaha Desant, czyli " zrzut" z kosmosu właśnie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli kosmici mieliby nas zaatakować już dawno albo człowiek by nie istniał, albo bylibyśmy gatunkiem niewolniczym... Skoro oni mają tak rozwiniętą technologię to od razu by ją na nas zastosowali. Moim zdaniem jak na razie bardziej powinniśmy się przejmować konfliktami na Ziemi ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po to jest tajna żeby żaden wróg nie dowiedział się o niej, tyle samo możemy ci my powiedzieć o tym co Ty. Poza tym jest więcej tajnych projektów..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz