Arkatch

Odwiedziny przez obcych - Starożytny Egipt

13 postów w tym temacie

Witam i zapraszam do udziału w kilku częściowym cyklu pt. "Odwiedziny przez obcych" organizowanym w 100% przeze mnie. W tej części zajmę się odwiedzinami w Starożytnym Egipcie.

Chyba każda starożytna cywilizacja miała bliskie spotkania z istotami pozaziemskimi. Jedną z nich jest Starożytny Egipt miasto faraonów, Sfinksa i piramid. Jeżeli tak to jakie mamy na to dowody? Czy wiele z nich pozostało?

Po pierwsze piramidy... jak Egipcjanie mogli je zbudować używając prymitywnych narzędzi? Jak udźwignęli 2-3 tonowe kamienne bloki? I wreszcie jak wybudowali piramidę z milimetrową dokładnością?

Nawet w dzisiejszych czasach mielibyśmy problemy z wybudowaniem tak wielkich budowli. Nie wspominając, że egipscy astronomowie i matematycy znali magnetyczną siatkę ziemi tzw. pasy o podwyższonym natężeniu energii ziemskiej. I wybudowali na nich piramidę. Dzisiejsi historycy twierdzą, że piramidy mają około 6 tys. lat, niestety są w błędzie, ponieważ na nowo datuje się wiek powstania piramid na około 60 tys lat. Do wybudowania tych budowli Egipcjanie musieliby posiadać : szlifierki, wiertła, ciężkie maszyny, itp. Możliwe, że posiadali lepszą technikę niż my, niestety mogła zostać ona zapomniana. Według Egipskich hieroglifów budowniczy do przenoszenia kamiennych bloków używali materiału podobnego do papieru, którym owijali głaz następnie kapłan wypisywał na papierze jakieś znaki i kamień w magiczny sposób unosił się na wysokość około 1,5 m, po czym robotnicy mogli nim łatwo sterować. Czy tę technologię dali im kosmici ? Tak. Jak inaczej to wytłumaczyć... magia ? Niezbyt prawdopodobne. Starożytni musieli także posiadać bardzo dokładne narzędzia. Bo inaczej w jaki sposób zbudowaliby piramidy z super dokładnością ? Czy te narzędzia dali im obcy ? Tak. A więc wreszcie czego Egipscy budowniczy używali do cięcia grubych marmurowych bloków ? Znowu mamy tu dowód, że kosmici istnieją i brali udział w rozwoju Ziemi.

Po drugie Bogowie Egiptu często przedstawiani ze zwierzęcą głową. Czy były to Hybrydy - genetyczne krzyżówki człowieka ze zwierzęciem ? Jak Egipcjanie potrafili krzyżować geny ludzi i zwierząt ? Czy ten wątek ma inne bardziej tajemnicze wytłumaczenie ? Jeśli tak to czy robili to przybysze z gwiazd ?

Bardzo tajemnicze są hieroglify przedstawiające pół człowieka pół ptaka jak w przypadku Horusa. Bardzo wątpliwe jest też to, że te hybrydy robili Starożytni Egipcjanie, ta wersja jest wręcz niewyobrażalna. Ale mogą tu być dwie bardzo powiązane odpowiedzi: albo te genetyczne krzyżówki robili kosmici; albo kosmici nauczyli Egipcjan krzyżować geny ludzi i zwierząt i dali im odpowiednie narzędzia. Lecz mamy tu kolejny dowód na odwiedziny Ziemi przez obcych.

A więc przedstawiłem wam kilka dowodów na prawdziwość odwiedzin ludzi przez obcych. W następnej części opiszę cywilizację Sumerów, ponieważ to chyba oni mieli najwięcej wspólnego z kosmitami.

Proszę wypowiadać się na temat mojej pierwszej pracy.

Pozdrawiam Arkatch :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem w Egipcie i piramidy robią rzeczywiście duże wrażenie...

Jak udźwignęli 2-3 tonowe kamienne bloki?

Największe bloki mają po 80 ton

A więc wreszcie czego Egipscy budowniczy używali do cięcia grubych marmurowych bloków ?

Wygląda to dosłownie tak, jakby były one odlewane na miejscu z milimetrowymi przerwami między blokami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy do budowy piramid używano magii? To są domysły, a sama magia może mieć znaczenie operowania rzeczywistością przez "jakichś wtajemniczonych". Na innym forum przeczytałam o jednym ze starożytnych pism, w którym jest mowa o przenoszeniu łanów zbóż na cudze pole. Te bloki też były w jakiś dziwny sposób transportowane i na dużą wysokość i z odległego terenu- nie stwierdzono w pobliżu powstawania piramid złóż takiego rodzaju piaskowca. Najbardziej intryguje mnie też odcisk wielkiej dłoni na ścianie piramidy Cheopsa, taki sam jaki ja widziałam na jednym z polskich głazów piaskowca. Zupełnie tak, jak gdyby wielkie dłonie formowały z niego coś jak z modeliny, lub ciskały nim jak grudą błota, mazi skalnej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Te bloki też były w jakiś dziwny sposób transportowane i na dużą wysokość i z odległego terenu- nie stwierdzono w pobliżu powstawania piramid złóż takiego rodzaju piaskowca.

Najbliższe kamieniołomy są ok 800km od piramid.

Jednak trzeba też napisać, że badania naukowe wskazują na to, że ten teren inaczej kiedyś wyglądał.

Była tam woda, może rzeka, albo jakieś rozlewisko, w każdym bądź razie na Sfinksie widać, jak kamienie są wygładzone, tak jakby jakiś czas stały w wodzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, słyszałam te opinie o zalaniu tego terenu przez wodę, a to z kolei wskazywałoby na ten nie do końca wiarygodnie określony czas ich powstania, o czym wspomniałam. Interesuje wielu badaczy również to, czy w tej konstrukcji i idealnie matematycznych w niej zależnościach od stref kosmicznych i ziemskich nie kryją się energetyczne zależności. Przypuszcza się, że posiadają skoncentrowane pole energetyczne o szerokim zasięgu powodujące, nawet zmiany w polu magnetycznym Ziemi. Co za tym się kryje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak, słyszałam te opinie o zalaniu tego terenu przez wodę, a to z kolei wskazywałoby na ten nie do końca wiarygodnie określony czas ich powstania, o czym wspomniałam.

Jednak ślady zalania są tylko na Sfinksie.

Mogłoby to wskazywać na fakt, że Sfinks jest starszy od piramid.

Jednak trzeba też wiedzieć, że z piramid zostały rozebrane ,,gładzie''. Na jednej widać jej resztki na górze.

Może na gładziach były ślady, jednak tak jak napisałem, zostały one rozebrane przez tubylców.

Budulec w ten sposób uzyskany, posłużył im w tamtym okresie, do budowy budynków w Kairze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Edytowałam w międzyczasie post. Dodam jeszcze o tych nieznanych współczesnym naturalnych zależnościach, objawianiu się nieznanych sił w tego typu geometrycznych konstrukcjach. Byłam świadkiem czegoś takiego w podobnej konstrukcji chaty dymnej. Wspomnę, także o wioskach indiańskich i innych namiotach, chatkach słabiej rozwiniętych cywilizacji, gdzie zachodzą idealne cyrkulacje powietrza, nie pozwalające na zadymianie z ognisk w odpowiednim miejscu w nich rozpalanych. W piramidach wykorzystywano do oświetlania promienie słoneczne, padające przez wąski lufcik, czytałam teorię o odbijaniu ich od luster, co rozpraszało je po całym wnętrzu. Starożytni potrafili wykorzystywać naturalne energie, znane kiedyś i zapomniane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie głupi i krótki temat... Te Twoje 'niby dowody' spełzają na niczym.. Naukowo zostało udowodnione, że mieli proste narzędzia, ekierka i cyrkiel były w tamtych czasach znane, nawet mieli bardziej zaawansowane narzędzia. Jak przenosili tylu tonowe klocki?? spławiali rzeką, a potem na bale i wciągali siłą mięśni..

Jak dla mnie ten temat jest po prostu śmieszny, nie dający nic, tak jakbym napisał:

Dziś wypiłem piwo. To piwo dostarczyli mi kosmici.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dla mnie głupi i krótki temat... Te Twoje 'niby dowody' spełzają na niczym.. Naukowo zostało udowodnione, że mieli proste narzędzia, ekierka i cyrkiel były w tamtych czasach znane, nawet mieli bardziej zaawansowane narzędzia. Jak przenosili tylu tonowe klocki??, spławiali rzeką, a potem na bale i wciągali siłą mięśni..

Jak dla mnie ten temat jest po prostu śmieszny, nie dający nic, tak jakbym napisał:

Dziś wypiłem piwo. To piwo dostarczyli mi kosmici.

To za banalne uproszczenie...

Byłeś kiedyś w Egipcie ?

Wiesz jak daleko były kiedyś kamieniołomy ?

Wiesz, że bloki ważyły i 80 ton ?

Nigdzie nie zostało to udowodnione... skoro tak twierdzisz, to wklej tu odnośnik - link, gdzie to będzie pisać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Betonem formy zalewali a do tego zostawili jeszcze dokumentacje graficzną dla potomnych

żebyśmy nie musieli wymyślać komicznych bredni o antymaterii poruszającej 50 tonowe kloce

Proszę bardzo...prosta sprawa, w prawym rogu obrazka widać wylewanie zaprawy do wiaderka

a na dole obrazka zalewanie formy -prostokątnego bloku"

178665_373392.jpg

zapożyczone z innego forum

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Proszę bardzo...prosta sprawa, w prawym rogu obrazka widać wylewanie zaprawy do wiaderka

a na dole obrazka zalewanie formy -prostokątnego bloku"

Najlepsze jest to, że bloki wyglądają jak wycięte z kamienia, to nie beton, który znamy, dlatego to nie taka prosta sprawa, bo piramidy nie są betonowe, ale kamienne ;)

Zastanawiałem się kiedyś nad tym i otrzymałem odpowiedź w mniej konwencjonalny sposób.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ślady wgniecenia w te niby bloki skalne palców dają do myślenia, że formowano je może z masy skalnej, a nie z już twardych skał. Bądź znano technologię inną niż cement, wapno, np. przyśpieszonego procesu formowania się skał, jak w naturze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Santa claus o jakiej zaprawie mówisz? Przecież te bloki są z litego piaskowca i ręcznie obrabiane

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz