• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Gość Anonymous

Phoenix...

33 postów w tym temacie

Feniks (gr. φοίνιξ (foinix), łac. phoenix) - mityczny ptak, uznawany za symbol Słońca, wiecznego odradzania się życia.

Był znany wszystkim pisarzom starożytności klasycznej, poczynając już od Herodota, według którego miał przybywać z Arabii co 500 lat.

Według innych był to ptak indyjski o purpurowo-złotym (ognistym) upierzeniu, który przebywał w powietrzu 500 lat. Po owym czasie miał przylatywać do Heliopolis w Egipcie, gdzie spalał się jakoby na ołtarzu świątyni na popiół. Jednak już następnego dnia miał się odradzać z popiołów (powiedzenie "jak feniks z popiołów"), a trzeciego - zupełnie dorosły - pozdrowiwszy kapłana, miał odlatywać na kolejne 500 lat. Według jeszcze innych podań zjawiał się co 1461 bądź 7006 lat.

Mam pytanie czy to stworzenie mogło w ogóle istnieć ????

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mogło istnieć, a skoro istnieje i jest nieśmiertelne to:

A) Gdzieś jest schowane.

B) Odleciało na niezamieszkane wyspy/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To mogło istnieć, a skoro istnieje i jest nieśmiertelne to:

A) Gdzieś jest schowane.

B) Odleciało na niezamieszkane wyspy/

Ja bym jeszcze dodał jedną opcję:

C) Nie potrafimy go zobaczyć (np. w Harrym Potterze mugole nie potrafili zobaczyć Błędnego Rycerza) :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro

A)Gdzieś jest schowane.

B) Odleciało na niezamieszkane wyspy (to jest to samo co A)

Ale skoro tyle starożytnych cywilizacji go opisywało niezależnie od siebie to coś w tym musi być tylko czym było to stworzenie skoro jest aż tak doskonałe bo na pewno nie zwykłym zwierzęciem jak to wogule było zwierze ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś czatałem w necie o skamielinach gryfów gdzieś które podobno znaleziono w Chinach...A więc one istniały?Nie wiem.Co do Feniksów może żyją gdzies gdzie człowiek nie ma dostępu 8-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O a ja wierzę, że istniały, chociaż nie koniecznie tak jak je opisują. Jak to ktoś kiedyś powiedział, w każdej legendzie jest chociaż garstka prawdy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawdopodobieństwo że ich odkryjemy jest znikome a więc możemy jedynie gdybać skąd sie wywodzą te stwory czy

ich istnienie jest prawdopodobne

Kiedyś czatałem w necie o skamielinach gryfów gdzieś które podobno znaleziono w Chinach...A więc one istniały?Nie wiem.Co do Feniksów może żyją gdzies gdzie człowiek nie ma dostępu 8-)

Też o tym czytałem i uznałem że prawdopodobnie była to prowokacja by przyciągną turystów a razem z nimi fundusze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Prawdopodobieństwo że ich odkryjemy jest znikome a więc możemy jedynie gdybać skąd sie wywodzą te stwory czy

Też o tym czytałem i uznałem że prawdopodobnie była to prowokacja by przyciągną turystów a razem z nimi fundusze.

Myslę że, to wszystko jest trzymane w tajemnicy.A naukowcy od kryptozoologi już dawno posiadają dane o ich instnieniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do Grylek. Mi chodziło o to, że jest schowane gdzieś na odkrytych lądach lub na nie widzianych/zbadanych wyspach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myslę że, to wszystko jest trzymane w tajemnicy.A naukowcy od kryptozoologi już dawno posiadają dane o ich instnieniu.

Skoro te wszystkie stwory są już złapane to dlaczego wydaje mi sie że Kryptozeoologia przestała by być kryptonałką

były by one przecież badane i na pewno na światło dzienne ukazały by sie jakieś wiadomości na ten temat. Bo nic sie nieda utrzymać w idealnej tajemnicy .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest to samo co Area 51 nic nie mogą powiedziec.Większosc nie wierzy w ufo,tak samo jest z kryptozoologią znaczy więcej osób mysli że, stwory z legend to bajki...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja w Phoenix osobiście nie wierze już prędzej w gryfy których pióro znaleziono w Chinach 8-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zwierze wcale nie wydawało by się takie dziwne gdyby nie to że spalało się i odradzało z popiołów. Ale może chodzi o to że składało ono jajo i w skutek jakichś specyficznych dla tego gatunku doprowadzało do samozapłonu aby ogrzać jajo i doprowadzić do wyklucia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To jest to samo co Area 51 nic nie mogą powiedziec.Większosc nie wierzy w ufo,tak samo jest z kryptozoologią znaczy więcej osób mysli że, stwory z legend to bajki...

Na Area 51 jest wiele dowodów...nawet jest filmik, na której została zarejestrowana istota pozaziemska:)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kommando565 może mieć racje taki Fenix przylatywał na ołtarz, składał jajo i... spalał się by ogrzać je potem z jaja otoczonego zewsząd popiołem wykluwał się pisklak co wyglądało jakby

" powstał z popiołu"

A może fenix zamiast odlatywać na XXXX lat po prostu znikał(tzn. kamuflował się jak kameleon)

A może człowiek nigdy (prawie) go nie widział ponieważ On może czekać lecz nie na niebie lecz pod ziemią w jaskini (jak nietoperz) gdzie przehibernuje XXXX lat.

Lub feniks obecnie przywdział kształt człowieka i ujawni się w wyznaczonym przez los czasie

Jeśli ktoś znajdzie błędy lub powie że gadam bzdury niech nie będzie surowy,dopiero co zaczynam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest przecież bzdura! Na 99,99999999.... % te zwierze nie ist-nie-je. To mit, (sam pisałeś mityczne stworzenie). Po co zakładać takie tematy, gdzie odpowiedź jest zawarta w pytaniu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może to pokemon heh

a tak na serio to wierzę w jego istnienie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

yhyhy??? To podał jakiś argument, że on istnieje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Feniksy to fajne stworzonka. Są jakby nieśmiertelne. Podobno łzy feniksa leczą wszystkie rany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja slyszalem ze slina gryfow dobrze dziala na zaparcia... bzdura bzdura bzdura

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:D

Przecież to niemożliwe żeby jakakolwiek materia ulegała spaleniu a potem rodziła się z własnych popiołów...

Możliwość samozapłonu by ogrzać jajo tez nie wydaje mi się prawdopodobna - każde białko w temp 40st celsjusza ulega denaturacji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
:D

Przecież to niemożliwe żeby jakakolwiek materia ulegała spaleniu a potem rodziła się z własnych popiołów...

Możliwość samozapłonu by ogrzać jajo tez nie wydaje mi się prawdopodobna - każde białko w temp 40st celsjusza ulega denaturacji

I to jest bardzo logiczne tylko nikt nie powiedział że to "coś" czyli jajo posiada podobną strukturę do ptasich czy gadzich czy innych stworzeń żyjących na ziemi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
I to jest bardzo logiczne tylko nikt nie powiedział że to "coś" czyli jajo posiada podobną strukturę do ptasich czy gadzich czy innych stworzeń żyjących na ziemi.

to jest to tak samo malo prawdopodobne... bialko jest podstawowym budulcem kazdego organizmu i raczej niemozliwym jest zeby cos moglo je zastapic

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ja mówię o organizmach żyjących na naszej planecie czyli zbudowanych na strukturze węglowej chyba nie.

A więc jest możliwość choć prawdopodobieństwo jest nikłe i zaprzecza to logice to może być możliwe czy w Średniowieczu ktoś marzył nawet o Internecie było to przecież nie możliwe a komputer zaprzeczał wtedy logice tak samo jak samochód czy lot na księżyc. Nikt nawet sie nad tym nie zastanawiał a nawet jak tak to był Heretykiem i był palony na "ognisku".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czy w Średniowieczu ktoś marzył nawet o Internecie było to przecież nie możliwe a komputer zaprzeczał wtedy logice tak samo jak samochód czy lot na księżyc.

niby tak. ale zauważ, że mówisz o technice, której postęp jest właściwie nieograniczony, za to jeśli chodzi o badania w kategorii mikrocząstek budulcowych - w zasadzie wszystko zostało już odkryte, rozłożone na części pierwsze i dokładnie zbadane.

Co do organizmów żyjących na innej planecie i zbudowanych "niebiałkowo" to chyba się nie dogadamy;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz