• Ogłoszenia

    • Ona89

      Zmiana Adresu   18.01.2018

      Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Gehenn

Tarot - mity, czy fakty?

7 postów w tym temacie

Witam, od pewnego czasu zajmuję się kartami Tarota, czuję, że bardzo fajnie mi się z nimi pracuje, jednak różne źródła - różne porady. Mam kilka pytań, na które mam nadzieję pomogą mi odpowiedzieć doświadczeni wróżbici :)

1. Czy karty można rozkładać po jedzeniu? Podobno trzeba odczekać godzinę.

2. Czy karty można wyciągać z każdej pozycji? Chodzi o to, że tasuję je, przekładam, a na koniec wysuwam z nich wachlarz i w zależności od układu wyciągam sobie jakieś karty i stawiam na pozycjach. Czy można tak robić, czy trzeba ciągnąć z góry?

3. Czy tasować też trzeba lewą ręką, czy tylko wyciągać karty?

4. Na początku trzeba się "zaznajamiać" z kartami - często je dotykać, spać z nimi itd. Czy ten okres ma jakieś określone ramy czasowe, czy po prostu do czasu, aż poczuję, że karty pokazują prawdę?

5. Czy od początku nauki powinniśmy wróżyć komuś innemu, prócz nas, by się szkolić, czy pierw samemu sobie, aż do opanowania rozkładu?

6. Gdy komuś wróżymy to pytający powinien zadawać pytanie na głos, sam przetasować nasze karty, a my tylko wyciągamy i interpretujemy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uśmiałam się z tym pierwszym co do jedzenia i tarota;]

1- mit

2-mit

3-mit

4-wystarczy kilkunastominutowa codzienna praktyczna medytacja z kartami

5-mit, czujesz, kiedy możesz zacząć komus wróżyc.

6-w zależności od tego, co preferujesz .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym jedzeniem no to lekka przesada. Możesz dotykać kart tak często jak tego potrzebujesz aby poczuły twoja energie, ja z nimi na początku prawie się nie rozstawała. Wróżyć zaczęłam prawie od razu najpierw dla koleżanek i dla siebie potem na forum, to jest najlepsza nauka i praktyka. A jeszcze jedno karty wypadające też bierz pod uwagę, one chcą nam coś powiedzieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie, co do wypadającej karty - ostatnio podczas układania kart padło pytanie związane ze sferą miłosną, podczas tasowania wypadł As Denarów, ogólnie wróżba wyszła pozytywnie, czyli ta karta informuje, że teraz mam fundament do polepszenia sytuacji ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powinnaś brać pod uwagę wypadające karty jeśli na początku układu wypadł as denarów tą kartę powinnaś wziąć jako pierwszą, tak jak napisałam posta wyżej one też przedstawiają nam obraz zaistniałej sytuacji dotyczącej pytania wróżącego. Poczytaj też poradnik etyki wróżbity co nam wolno a co nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To kwestia sporna z tymi wypadającymi kartami. Czasem nieuważnie tasujesz i po prostu karta wypadnie. Mi jak zaczynają wypadać, to znaczy, że za słabo się skupiam, biorę się w garść i od razu lepiej się tasuje. Czasami karta, która wypadnie kompletnie jest bez sensu, musisz sam sobie ustalić, czy karty, które Ci wypadną bierzesz pod uwagę czy nie. Ajka kiedyś mi mówiła, że jak z 3 razy to samo Ci wypadnie to wtedy ma znaczenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Czy karty można rozkładać po jedzeniu? Podobno trzeba odczekać godzinę." Hehehe, czegoś takiego jeszcze nie słyszałam. Czasami zastanawiam się jednak skąd się biorę te wszystkie mity i jak bardzo nieświadomym trzeba być żeby je wymyślać. Nie mówię tutaj o takich mitach, które rzeczywiście mogą mieć z tarotem i prawdą coś wspólnego, ale właśnie o takich jak ten z punktu 1.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz