• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Alessandra

Runy w postaci tatuażu.

7 postów w tym temacie

Ostatnio często spotykam się z tym, że runy są używane jako wzór tatuażu. Co o tym sądzicie? Czy to chwilowa moda - bo będzie wyglądać fajnie i tajemniczo, czy to mądre posunięcie? Osobiście taka forma nawet mi się podoba - amulet/talizman (jak kto woli), który mamy ciągle przy sobie. Jakie jest Wasze zdanie?

http://www.zeberka.pl/art.php?id=22583

http://www.rune-tattoos.com/

8437932539_1501355ce4_z.jpg

odins_ravens_1351360104176.jpg

gallery_1351_516_264364.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, że runy po jakimś czasie będziemy chcieli zmienić na inne i co wtedy. Usuwanie tatuaży jest nie tylko bolesne, ale i kosztowne.

Wraz z rozwojem, coś przestaje na nas działać i potrzebujemy czegoś innego.

Jak już musimy nosić jakieś talizmany, to lepiej nie w takiej formie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu się zgodzę z WALDECZKIEM w zupełności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tatuaże muszą być bardzo przemyślane, dlatego że zazwyczaj przeciętni ludzie jak my nawet nie dopuszczają do siebie myśli o usunięciu ich ze względu na koszty tego zabiegu, które są ogromne. Wiem sam po sobie, że lepiej zastanowić się milion razy odnośnie tatuaży. Napaliłem się, nie miałem dużo kasy, poszedłem na łatwizne, noga do poprawki już w studiu profesjonalnym. Co do run, nie znam ich znaczenia i nie wydaje mi się żeby tatuowanie ich na ciele dawało ochronę czy jakieś inne tego rodzaju oddziaływania, więc chyba nie jest to zbyt sensowne, no ale każdy lubi co innego i na temat gustów nie należy dyskutować :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzieś mi się obiło o uszy, że nie powinno się robić tatuaży runicznych, gdyż po pewnym czasie mogą bardziej szkodzić niż pomagać. Wizualnie podobają mi się, ale jakoś boję się zaryzykować, bo potem to ciężko usunąć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Korzystanie z Futhark'u jako alfabetu i tatuowanie sentencji ma zupełnie inne "właściwości" (jeśli w ogóle jakieś ma) jak używanie run jako waśnie magicznych symboli.

Sama niegdyś całkiem często (i sprawie) pisałam futharkiem wiele rzeczy, jak pamiętniki czy jakieś notatki. Z prostych przyczyn - nudy, nauki jak i by nie tyle być "wyjątkowym" co zakodować niektóre rzeczy. Nie każdy bowiem musi znać futhark albo mieć ochotę by rozszyfrowywać teksty nim napisane. Tutaj więc nie widzę przeszkód ani "efektów ubocznych" jeśli jakieś bardzo ważne słowa wytatuuję sobie właśnie przy użyciu Futharku.

Ostatni tatuaż właśnie jest przykładem używania Futharku jako alfabetu, jest to bowiem "sentencja"

"Dearest sisters

Kaiisa, Mai, Lea

Kiara, Lee

Ashleigh, Paige"

Dziewczyna widać postanowiła jakoś uczcić swoją przyjaźń z innymi. I jest to całkiem... Unikatowe. Dla kogoś kto nie zna Futharku jako alfabetu będą to tajemne zaklęcia albo jakieś inne magiczne symbole.

Nie ukrywam, że jest to dla mnie jednak nieco tandetne (w przypadku jeśli owa niewiasta Futharku nie zna i stawia wyłącznie na widowisko) podobnie jak tatuowanie sobie chińskich czy japońskich słów, co swego czasu było bardzo modne...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym pogratulowała tej osobie tzw. rozumu. Takim amuletem można zrobić sobie krzywdę. Nie chodzi mi tutaj o ból fizyczny, to jej sprawa, jak chciała to ma, ale głupotą jest używanie czegoś czego nie znamy, bo fajnie wygląda. Konsekwencje takiego postępowania mogą być różne. Nadmienie jeszcze, że nie wszystkie runy są dobre i nadają się na amulet.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz