cichy_obserwator

Grupa Kraków - Relacja z wyprawy (Kosocicka)

49 postów w tym temacie

Część.

Pomimo wielu zgłoszeń, pierwsza wyprawa forumowej grupy krakowskiej odbyła się w gronie dwuosobowym - ja, oraz koleżanka @amasunda.

Dzienna wyprawa zwiadowcza, odbyła się dzisiaj, w dniu 10.IV.2013. Na miejscu wykonaliśmy nagrania audio, video oraz sporo fotek.

Tutaj zamieścimy wkrótce szczegółową relację z wyprawy. Aktualnie analizujemy materiał. Zdjęć duchów nie zrobiliśmy. Na filmach też nic nie mamy. Za to na ścieżce audio, mamy głos, który wcina się w naszą rozmowę. Sami zresztą ocenicie.

Na miejscu, okazało się również, że okolica bogata jest w ciekawe budynki, które również odwiedziliśmy, robiąc zdjęcia oraz nagrania wideo.

Oprócz wielu klimatycznych fotek, materiału wideo oraz EVP, nawiążemy także do jednego z naszych doświadczeń, mianowicie do płaczu dziecka, który słyszeliśmy dwukrotnie.

Przypominamy, że chętni na wyprawy nadal mogą się zgłaszać w poniższym wątku:

poszukuje-chetnych-do-wypraw-krakow-t13163.html

Czekamy na Wasze pytania, jeżeli pojawią się jakieś jeszcze przed publikacją materiałów.

Pozdrawiamy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekam z niecierpliwością na próbkę audio :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne, że będzie dostępne to evp:-). Przyda się nam pomoc, bo pewni tego co mówi głos nie jesteśmy. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępniam w tej chwili fragment nagrania audio.

W trakcie ekspedycji nie zadawaliśmy pytań. Po prostu szło nagrywanie dźwięku.

Fragment nagrania, który udostępniam w tym poście, to część naszej rozmowy o górnej części domu, która wygląda na szklarnie. Koleżanka @amasunda, zapytała "co tam miało być, szklarnia?". I od mojej odpowiedzi zaczyna się fragment "tam? pewnie była szklarnia". Po mojej wypowiedzi, słychać męski głos, mówiący "magazyn".

Przerobiony fragment do pobrania, poniżej. Zawiera moją wypowiedź i kilka razy nagrane słowo, w różnych filtrach. Niestety, umiejętności mam ograniczone, więc może forumowicze pomogą przefiltrować lepiej?

http://www.filedropper.com/evpmagazynpelny

Oraz ten sam fragment w oryginale (ale zapisany w MP3):

http://www.filedropper.com/evpmagazynoryginal

Cały materiał udostępnimy, jak wypikamy lub wytniemy, pewne wypowiedzi, którymi wolelibyśmy się nie chwalić :)

Wkrótce wrzucimy też fotki i relację. Ja fotki obrabiam, aby były ładniejsze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam wam wybrać się do opuszczonego szpitala ''Stalownik'' w Bielsku-Białej. To chyba coś około 100 km w wolnym czasie można podjechać. Daje link po to żebyście mogli zobaczyć o czym w ogóle mówię.

http://www.paranormalne.pl/topic/24800- ... sko-biala/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Patas!!może wybierzesz się z nami?:-) zawsze raźniej w większym składzie:-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rzeczywiście słychać w tle jakiś ''gruby?'' głos, a słyszeliście go lub jakieś inne głosy ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dzięki Patas!!może wybierzesz się z nami?:-) zawsze raźniej w większym składzie:-)

Dziękuje za propozycję, ale mieszkam niedaleko Warszawy, więc sprawa jest lekko skomplikowana :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesteśmy zaskoczeni tym nagraniem, gdyż żadne z nas nie słyszało tego głosu. Byliśmy wtedy także sami w okolicy tego budynku, stojąc na zewnątrz i robiąc zdjęcia. Nie przypomina innego rodzaju dźwięku. Po prostu głos.

Będzie fajnie, jak zdolni forumowicze wycisną coś więcej z tego nagrania. Dla mnie to wyraźne słowo "magazyn". Przynajmniej na słuchawkach.

PS: Aktualnie mamy problemy z organizacją wymiany danych i kombinujemy jak powymieniać się 700MB materiału :D Chyba będziemy musieli przegrywać na peny :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękujemy Dusty!!!!. Cieszymy się, że nasza wyprawa nie poszła na marne, pomimo wizyty w ciągu dnia.

Jak kolega "cichy":-) wspomniał, byliśmy sami w tym niesamowitym domu. Zbliżając się do niego rozpadało się bardzo mocno:-) i potem gdy chcieliśmy nakręcić film i porobić zdjęcia też na zewnątrz akurat padać przestało:-). Nikt prócz nas się w okolicy nie kręcił. Owszem jest tam obok parking, ale nikogo na nim nie było. Gdy skończyliśmy nasz materiał i zwiedzanie, opuszczając dom natknęliśmy się na 3 osoby idące do swoich samochodów.

Samo miejsce budzi podziw, i chce się tam być jak najdłużej:-) . Niestety wejście na kolejne piętra zostało zamurowane:-( . Za chwilę mogę powstawiać parę fotek, bo normalnie jest ich dużo. Jak wymyślimy gdzie je najlepiej wszystkie umieścić, to oczywiście poinformujemy i zapodamy linki:-) Pozdrawiam!

Oto fotki:

dscn2713sc.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscn2694u.jpg

dscn2695r.jpg

dscn2692jz.jpg

dscn2705u.jpg

dscn2702a.jpg

dscn2694f.jpg

dscn2697l.jpg

Kapliczka w środku:

dscn2700v.jpg

dscn2699u.jpg

Wspomniany " magazyn" lub "coś" z nagrania evp :

dscn2693t.jpg

I jeszcze raz...

dscn2716d.jpg

I starczy:-P

Zresztą cichy_obserwator ma lepsiejsze:-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dzięki za materiał.. trochę go spowolniłem i zmieniłem taktowanie oraz tempo.. myślę ze będziecie zadowoleni...wracając do materiału..mam dwie sugestie..postać zdaje się mówić "na górze",lub co ciekawsze "ugryzę".

Oczywiście daje przefiltrowaną wersje do odtworzenia;

http://www.filedropper.com/evpmagazynfilteredbydusty

bardzo fajna jakość :D ja tam słyszę właśnie ''ugryzę''

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko kogo on chce gryźć? o rety!!!!

No tak, zwłaszcza na nagraniu video widać talent graficiarzy ehhh...:-P

Jeszcze jedno ciekawe foto:-)

dscn2706l.jpg

Cichy ma lepsiejsze ujęcie, może wstawi co nie co;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kogo chce ugryźć ? nie mam pojęcia i racja focie są słit, widać fajny klimat tego budynku i szczerze ? w nocy miałbym stracha tam wejść :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękujemy za miłe przyjęcie efektów naszej pracy:-) Myślimy nad kolejną wyprawą, ale o innej porze dnia:-) może się uda:-). Chętni niech piszą na priva do cichego obserwatora lub mnie:-) jak kto woli:-P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrzucam swoje fotki. Podrasowałem je nieco.

W domu jest dużo śmieci pobudowlanych. Mieliśmy wrażenie, jakby ludzie wyrzucali tam w ogóle śmieci. Czasem zaskakujące, jak ten dziecięcy bucik.

IMG_03442_zps7b321ef7.jpg

Jak wspomniała @amasunda, wejście na górę jest zamurowane. Na parter wchodzi się przez duże pomieszczenie, z otworami na okna i bramy wjazdowe. Wygląda ono tak:

IMG_0336_zps94687692.jpg

Za plecami, wejście na klatkę schodową...

IMG_0335_zpsc9255998.jpg

...która jest zamurowana z obu stron - od wewnątrz i zewnątrz.

IMG_0337_zps18ef886c.jpg

W tym pomieszczeniu był bucik. Na prawo od zamurowanej klatki.

IMG_0332_zps59ae96db.jpg

Jeszcze koleżanka w trakcie pracy :)

IMG_0342_zps5d108514.jpg

I ściana, na której są różne napisy wykonane kredą. M.in. czyiś numer GG z zaproszeniem, by napisać :) Ogólnie ciemne miejsce, więc robiłem z naświetlaniem.

IMG_0352_zps041c62b9.jpg

Na zewnątrz, jest kapliczka, z krzyżem na kopule.

IMG_0364_zps48b80d4e.jpg

Do której wejście wygląda tak.

IMG_0366_zps8df33b5e.jpg

Przez wybitą dziurę w drzwiach, można było wykonać zdjęcie tego, co jest w środku.

IMG_0369_zps61305535.jpg

Potem udaliśmy się do stojącego obok opuszczonego warsztatu.

IMG_0393_zps3a7b0110.jpg

Chyba "warsztatu", gdyż jest jakby kanał. Choć drogi dojazdowej nie ma.

IMG_0409_zps2128bccb.jpg

Obok pomieszczenie jakby warsztatowe.

IMG_0411_zpsf99894fd.jpg

Jest też jakby garaż.

IMG_0413_zps0887bc94.jpg

IMG_0415_zpsb96f37cc.jpg

A z garażu widok na podwórko

IMG_0420_zps5dfee206.jpg

IMG_0421_zpsa10d75e2.jpg

Budynek jest piętrowy. U góry dużo popisanych i pomazanych pomieszczeń. I jeden ciekawy korytarz... klimatyczny. Jak myślicie, dokąd prowadzi :)?

IMG_0406_zps47b79fed.jpg

I oczywiście koleżanka, która wyłoniła się jak mroczna zjawa :D na końcu korytarza prowadzącego do "garażu"

IMG_0422_zps1f706a7c.jpg

To tyle, jeżeli chodzi o zdjęcia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze warto tytuł wątku pisać bez błędów... Nie Kosocińska a Kosocicka.

Byliśmy tam w tamtym roku. Nic oprócz syfu i śmieci w tym domu nie straszy. Zwykły niedokończony dom, w którym zapewne niejedna impreza się odbywała.

Zdziwiło mnie tylko to, że wejście na górę jest teraz zamurowane. Gdy tam byliśmy można było swobodnie wejść na ostatnie piętro.

Mam gdzieś dosyć dużo zdjęć, więc gdyby ktoś był zainteresowany postaram się je znaleźć.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widać, że graficiarze są sprytniejsi, bo weszli na piętro. :D

Świetne materiały i zdjęcia, naprawdę jest tam klimacik do robienia materiałów. ;) Świetna robota, czekam na kolejne materiały. :)

Ps. jeśli chcecie wrzucić materiały w jedno miejsce, to może dobry będzie do tego photoblog lub flog? Tylko nie jestem pewna czy można wrzucać jakieś nagrania, chyba, że linkiem. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękujemy Kaczusia! Spróbować można:-) pomyślimy jeszcze i zadziałamy:-) Graficiarze pewnie tam się pojawiać zaczęli z chwilą jak budynek opustoszał:-). Czyli pewnie przed zamurowaniem wejścia na piętra:-). Ale obserwując i inne "malunki" fakt, dla nich nie ma barier nie do pokonania:-P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilka kolejnych wątków.

Wczoraj pisałem, że nawiążemy do płaczu dziecka. Nie bez powodu, zresztą.

Mianowicie, będąc na zewnątrz budynku, fotografując go i nagrywając film, dwukrotnie, w krótkich odstępach czasu, usłyszeliśmy płacz dziecka. Postanowiliśmy wprawę wyjaśnić i odpowiedzieć na pytanie, czy łkanie świadczy jednoznacznie o nawiedzonym charakterze domu?

Ciężko było ocenić dokładny wydźwięk tego co słyszeliśmy. Brzmiało jednocześnie jak dziecko i jednocześnie jakby kogut. Z początku nie zlokalizowaliśmy w okolicy żadnej posesji z kurami i kogutem. Jednak kiedy przez chaszcze przedzieraliśmy się do warsztatu, okazało się, że dokładnie za nim, jest mała hodowla tych pierzastych stworzeń :), zaś jego odległość od budynku, będącego głównym celem naszej wyprawy, wynosi do 100m.

Można więc założyć, że przebywając wewnątrz budynku lub po jego drugiej stronie, dźwięk ten może narobić sporego stracha i tylko pogłębić ludzkie lęki, tym bardziej, że budynek jest bardzo dobrze znany.

Wątek koguta jest jednak ciekawy jeszcze z jednego powodu. Ten dźwięk jak wspomniałem, słyszeliśmy oboje, ale nie nagrał się na ścieżce audio. Natomiast udostępniony wcześniej, nagrany głos, nagrał się pomimo, że go nie słyszeliśmy będąc na miejscu. Kieruje to nas ku potwierdzeniu paranormalnego charakteru tego fragmentu nagrania. Ale to jednak sami ocenicie we własnym zakresie.

I jeszcze samo nagranie audio. Jak wspomniał kolega w drugim poście, warto udostępnić pełen zapis audio. Udostępniam więc zapis w dwóch wersjach. Nagrywanie odbywało się w formacie bezstratnym WAVE i taki też wrzucam, ale także dodaję wersję w formacie stratnym MP3.

Informuję przy okazji, że wyciąłem dwa fragmenty naszej rozmowy. Miejsca łatwo zlokalizujecie, gdyż wkleiłem w każdym miejscu kilku sekundowy sampel gitarowy :)

Format MP3, rozmiar 10MB, czas 11 min.

http://www.filedropper.com/nagraniekosocinska

Format WAV (oryginalny), rozmiar 61MB, czas 11 min.

http://www.filedropper.com/nagraniekosocinska_1

Sami więc możecie przeanalizować materiał i pośmiać się z naszych, czasami śmiesznych wypowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zauważony Ajage-Wolfik czy jeszcze i inne:-P ale można to tłumaczyć albo: masz w okolicy wilkołaka:-D albo tak się tym fascynujesz, że słyszysz bo bardzo tego chcesz, albo mylisz np. z wyciem jakiegoś dzikiego psa. Pzdr!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisałam tylko swoje zdanie.

Nie wiem co miał na celu Twój ironiczny post i nie mam zamiaru się w to zagłębiać. Świadczy on tylko o jego autorze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Napisałam tylko swoje zdanie.

Nie wiem co miał na celu Twój ironiczny post i nie mam zamiaru się w to zagłębiać. Świadczy on tylko o jego autorze.

Zwykła pomyłka, gdyż masz podobny avatar do kolego wolfika, przepraszam za mój błąd, nie był celowo skierowany na twoją osobę i nie powinien też cię urazić. Po prostu twoje stwierdzenie z niezauważonym postem zbyt pochopnie mi się skojarzyło. Link podany przez ciebie jest istotnie bardzo ciekawy i tym bardziej utwierdza w przekonaniu, że istotnie miejsce, dom okolica są nawiedzone nadal. Bardzo dziękuje też za tego linka, postaram się skontaktować z autorami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Widzę, że mój post został niezauważony ;)

A jak ktoś wierzy polecam blog kogoś, jakby to ująć też wierzącego, że coś tam jest (albo było) ;)http://pandb.bloog.pl/?ticaid=610643

Twój wpis został zauważony, natomiast został odebrany przeze mnie jako niegrzeczny, żeby nie napisać, arogancki, więc nie chciałem go komentować.

Fakt, popełniłem błąd w nazwie ulicy, ale mogłeś uwagę zwrócić w sposób grzeczny. Dalej piszesz, że miejsce uważasz za nienawiedzone - ok - ale nie zechciałeś dodać, że to Twoja osobista opinia. "Nie zechciałeś", bo Twoim celem była krytyka, na zasadzie - "byłem, widziałem, wiem lepiej".

Ale skoro wywołujesz do tablicy, domagając się zauważenia posta, to pozwól, że zaapeluję do Ciebie o szacunek poglądów innych ludzi. Każdy ma takie samo prawo do własnych poglądów, jak do krytykowania poglądów innych. Jednak krytyka pozbawiona merytorycznego przekazu i wyrażana wg nurtu jawiemlepizmu, jest przejawem arogancji, i na pewno nie mądrości.

Nie wiem natomiast do czego pijecie razem z @amasundą i nie mam pojęcia skąd wyłoniła się ta wymiana postów, tym bardziej nie wiem o jakie wilkołaki chodzi.

Sugeruję jednak, abyśmy pozostawili ten wątek w swojej monotematycznej kategorii, pamiętając o tym, aby nie narzucać innym swoich poglądów i przekonań.

Co do bloga - bardzo ciekawy. Dziękuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Widzę, że mój post został niezauważony ;)

A jak ktoś wierzy polecam blog kogoś, jakby to ująć też wierzącego, że coś tam jest (albo było) ;)http://pandb.bloog.pl/?ticaid=610643

Twój wpis został zauważony, natomiast został odebrany przeze mnie jako niegrzeczny, żeby nie napisać, arogancki, więc nie chciałem go komentować.

Fakt, popełniłem błąd w nazwie ulicy, ale mogłeś uwagę zwrócić w sposób grzeczny. Dalej piszesz, że miejsce uważasz za nienawiedzone - ok - ale nie zechciałeś dodać, że to Twoja osobista opinia. "Nie zechciałeś", bo Twoim celem była krytyka, na zasadzie - "byłem, widziałem, wiem lepiej".

Ale skoro wywołujesz do tablicy, domagając się zauważenia posta, to pozwól, że zaapeluję do Ciebie o szacunek poglądów innych ludzi. Każdy ma takie samo prawo do własnych poglądów, jak do krytykowania poglądów innych. Jednak krytyka pozbawiona merytorycznego przekazu i wyrażana wg nurtu jawiemlepizmu, jest przejawem arogancji, i na pewno nie mądrości.

Nie wiem natomiast do czego pijecie razem z @amasundą i nie mam pojęcia skąd wyłoniła się ta wymiana postów, tym bardziej nie wiem o jakie wilkołaki chodzi.

Sugeruję jednak, abyśmy pozostawili ten wątek w swojej monotematycznej kategorii, pamiętając o tym, aby nie narzucać innym swoich poglądów i przekonań.

Co do bloga - bardzo ciekawy. Dziękuję.

Z tymi wilkołakami to ja zbyt szybko zareagowałam, myśląc, że to wolfik pod innym nickiem napisał, bo ma podobny avatar. Ale po fakcie sprawdziłam i głupi błąd, no ale bywa...stąd przeprosiłam:-). Propo Cichy_obserwatorze Ajage jest kobietką:-P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz