• Ogłoszenia

• Ajka

Poszukiwani redaktorzy od lutego 2018roku   10.01.2018

Hej hej. Trzeba reaktywować nasze stare śmieci. Ogłaszam nabór na redaktorów. Szukamy dwóch osób, chętnych do tworzenia w wybranych działach, artykułów. Po okresie próbnym, macie szansę zostać moderatorem. Wasze zadanie będzie polegało na tym, żę dostajecie zlecenie i czas określony do zamieszczenia na konkretny, wybrany i nadany Wam temat w określonym dziale, na konkret artykuł. Zapraszam w wiadomościach do mnie chętne osoby z próbką treści do 250 znaków. Ajka ps- witam po trzech latach mojej nieobecności na forum. Żyję i nadal lubię kawę....
Leonardo

Wiara w czarną magię

70 postów w tym temacie

czy wierzycie w czarną magię i w_ogóle w magie dla_mnie to nierealne czary itp. duchy to co innego :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wierzę, ale nie w te czary co pokazują w telewizji w filmach. Ja myślę, że tutaj chodzi coś z pogranicza szatanizmu, w końcu to czarna magia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm...

Jeżeli chodzi o magię, to muszę się przyznać że kupiłem kiedyś pewną książkę "Magia w Praktyce".

Tytuł, oraz recenzja książki wydawała mi się dość ciekawa, jednak w środku znalazłem tylko masę ćwiczeń, np. na "Wzmacnianie Aury", dość dokładny opis medytacji. Do tego kilknanaście zaklęć i rytuałów - jednak których nie można wykonać bez uprzedniego zaopatrzenia się w niezbędne narzędzia(sztylety, bicze, naszyjniki, itp.) Ogólnie rzecz biorąc jestem trochę zawiedziony.

Nawiązując do Magii - w filmach s.f które oglądamy na codzień nie znajdziemy tego, czym magia jest naprawdę.

Nie można strzelać zielonymi kulami ognia, itp. :) Jednak sama natura magii istnieje i po przeczytaniu wyżej wymienionej książki jeszcze łatwiej mi w to uwierzyć.

btw. Jeśli chcecie, mogę opisać kilka rytuałów na łamach serwisu - powiedzcie tylko co Was interesuje 8-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe, ale nie napisałeś w czym te rytuały pomagają, co robią, no i jak się nazywają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem w tym że każdy jest inny i gdybym chciał opisać wszystkie musiałbym przepisać całą książkę ;)

Może jutro dodam niektóre z Nich, może kogoś zainteresują. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak zwana "Czarna Magia" opiera sie na kontaktach z demonami, duchami itp. Nikomu o zdrowych zmysłach nie radze bawić sie z tym rodzajem magii ponieważ praktycznie żaden z nas nie jest w stanie jej użyć, i jest bardziej niebezpieczna niż może się to niektórym wydawać.

Edited by: eltexo -

Nie koloruj całych postów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IMO nie istnieje podział na czarna i białą magię. To jest jedna i ta sama moc. Po prostu od człowieka zależy jak wykorzysta. A Szatan i Bóg to zdecydowanie NIE są pojęcia względne. Wkońcu jeden to bóg a drugi to anioł z popalonymi skrzydełkami :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zgadzam się, ale moim zdaniem magia sama w sobie jest złem i odwróceniem od Kościoła (obojętne czy biała lub też czarna magia).

I oto tutaj dochodzimy do Kościoła , zauważ że gdy chodzi oobe i róznego typu rozwój duchowy kościuł jest temu przeciwny lecz dlaczego ? Może dlatego że osłabiło bo to autorytet kościoła ? lub może uznają to za coś związanego z złem . Tego raczej nigdy sie nie dowiemy pozostają nam tyko domysły , według mnie w każdej z religi chodzi o to samo o podział Dobra i Zła i o zasadach z któymi mamy sie kierować w naszym życiu . Magie ludzie traktuja jak coś dziwacznego złego , a może w rzeczywistości to są ukryte zdolności ludzie których nie odkryliśmy jeszcze , głównie tego czego człowiek nie zna sie obawia , więc nie przekreślajmy wszystkiego z góry

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I oto tutaj dochodzimy do Kościoła , zauważ że gdy chodzi oobe i róznego typu rozwój duchowy kościuł jest temu przeciwny lecz dlaczego ? Może dlatego że osłabiło bo to autorytet kościoła ?

To napewno.

Ludzie w wolnych chwilach zaczęliby Sobie zadawać pytania"po co tak naprawdę jest kościół?", "Czy Bóg istnieje?".

To doprowadziłoby do osłabienia pozycji kościoła - a tego przecież nikt nie chce. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wierzę w żadną magię.

Uważam, że jest to wymysł ludzi.

Teraz nasila się on pod wpływem różnych źródeł: (filmy s.f, książki, etc.)

Fakt jest faktem że nigdy czegoś takiego nie udokumentowano - a przynajmniej tak mi się wydaje. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Voodoo to chyba tez jakos pod czarną magie podchodzi ??

a w czarną magie zeby uwierzyć to trzeba by było jej jakos doswiadczyc/przeżyc

aczykolwiek ja jeszcze chyba niemiałem z nia nic wspólnego ale uwazam ze moze istniec cos takiego. Ja osobiscie bym sie bał praktykowac taka magie poniewaz rozne te rytułały i zaklecia łaczą nas ze złymi demonami i niewiadomo czy ten demon nas poslucha i wypelni to o co prosimy czyli o nieszczescie dla innej osoby czy powstanie przeciwko nam i to nas spotka nieszczescie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Voodoo -z francuskiego vaudou; religia praktykowana wśród Murzynów na Haiti i w pewnej mierze także na innych wyspach Wielkich Antyli i USA, będący mieszaniną elementów religii katolickiej i wątków wierzeń ludów afrykańskich (szczególnie Joruba, Kongo, Fou).

W VooDoo istnieje wiara w jednego boga, połączona z kultem wielu miejscowych i afrykańskich duchów oraz świętych katolickich.Duchy (LOA) mogą pomagać (LOA RADA) lub szkodzić (LOA PETRO).Kapłan (HOUNGAN) za pomocą obrzędów religijnych i magicznych zjednuje je i podporządkowuje.Podczas rytuałów, dzięki którym uczestnicy wchodzą w trans, duchy opanowują różne osoby.Charakterystychnym elementem VooDoo jest zombi-wiara, że dzięki magii można ożywić ciało zmarłego i spowodować, iż będzie ono np.pracować na polu jako pewnego rodzaju automat.Zombi może stać się człowiek zatruty szczególnym rodzajem trucizny.Rytuały VooDoo łączą w sobie afrykańską magię i religię z zachodnim okultyzmem i ludowym katolicyzmem.Dokładna etymologia słowa "VooDoo" jest nieznana.

z tego co widze voodoo to religia ;)a dokładniej wiara w magię ;)

Co do demonów i czarów, również nie radzę z tym eksperymentować - nigdy nie wiadomo co się stanie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno gdzieś w USA isdnieje stowarzyszenie, które pobiera oplaty za doprawienie rytuału przeciwko danej osobie. Podczas tego rytuału powbijano szpilku podobiźnie kobity, która mieszkała 500km dalej. W tym samym czasie kobieta aczeła odczuwać silny ból, poszła do lekarza i stwirdzono że w ciela ma kilkanaście szpilek. Zlecenie na tą kobiete dała jakaś bogaczka, matka byłego bodajrze chłopaka tej kobiety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wow ;)

Dziwne, naprawdę dziwne i zaskakujące.

Żeby można było odprawić taki rytuał, trzeba chyba posiadać jakąś rzecz przyszłej ofiary?

Poszukam takiego stowarzyszenia w google ;) w razie czego wrzucę link.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiara nas ogranicza. Bezgraniczna wiara ogranicza....

Wiedza - wiedza nas nie ogranicza.

Myślę, że można zrobić wszystko, wiem że ogólnie pojmowane "cuda" to normalka.. Dla dzieci bożych nie ma rzeczy niemożliwych. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już sam Kościół mówi o tym że nie ma podziału magi na białą i czarną. A moc magia czerpie od demonow itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E nie czytałem poprzednich postów więc sorry, magia nie ma podziału na czarną czy białą to zależy od osoby która jej używa, zresztą od zarania dziejów za czarne i złe uważane było to co silniejsze lecz nieznane

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do teraz ludzie "zwalają" wszystko na Szatana :)

Wszystko co jest dla nich niezrozumiałe tłumaczą " To nie takie łatwe". :}

@UP

Masz racje :]. jest jedna magia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nigdy takiej magi prawdziwej nie robiłem,ale magia mnie zbytnio nie kręci :? Jednak ,że czarna magia prowadzi do szatana to trochę wierzę ale nie do końca. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sentinel89 bez obrazy ale nie cierpię takich stwierdzeni >.> magia nie jest złem zależy jak sie ją wykorzysta bo dobro i zło jest w nas . jednak niektóre systemy magiczne są baaaaardzo ciężkie do opanowania i zgubne jak napisał Xaz opiera sie na kontaktach z demonami duchami itd lecz to jest magia cholernie zaawansowana lecz tak samo może pomóc lub zniszczyć wszystko zależy jak ja wykorzystamy .

A do jej opanowania na pewno nie starczy nam jedno życie ^^".

Ten post jest kierowany do pierwszej strony na ostatni post xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem czarna czy biała magia nie istnieje, tylko nasza wiara czyni cuda. Jeżeli w coś bardzo wierzymy to się spełni

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekawe co byś powiedział gdyby ktoś inny stosował wobec ciebie coś co nie jest ci wyjaśnione, ja miałam podobne myśli do twoich, dopóki....

błedy poprwiał anan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według mnie nie można dokładnie stwierdzić czy magia istnieje czy nie. Możlwie, że magia jest tylko w książkach i filmach. Jednakże mogą być na świecie osoby, które praktykują magię a ona wpływa na nasze życie ale nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W rzeczywistości magia nie wygląda i nie polega na tym jak jest postrzegana , czyli jakieś wypowiadamy jakieś zaklęcie lecą iskry z palców i już zamierzony efekt gotowy. Otóż nie magia tak na prawdę polega na doskonalenie własnego umysłu oraz na pracy z podświadomością. Dzięki temu możemy w pewien sposób kształtować lub naginać otaczającą nas rzeczywistość do pewnego stopnia. Pewnych rzeczy nie osiągniemy gdyż życie to nie bajka i nie dysponujemy takimi możliwościami. Należy też pamiętać że czas reakcji na nasze zaklinanie rzeczywistości może być różny. Podsumowując magia to nic innego jak określenie wymyślone przez ludzi na zjawiska które odbiegają od normy postrzegania ludzkiego, a które są powodowane przez ludzki umysł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ani Biała magia ani czarna magia nie jst odwróceniem od kościoła, bo Jezus też w pewien sposób czynił czary czyniąc cuda a z tą magia to wg mnie chodzi tu o to, że ktoś poprostu wykorzystuje swój mózg do czynienia krzywdy psychicznej innym, bo to co jest na filmach napewno nie wierze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz