• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Leonardo

Wiara w czarną magię

70 postów w tym temacie

Ludzie, muszę was zaskoczyć. :) Magia dzieli się na różne rodzaje. Jest biała, czarna, lecznicza i podstawowa. Biała jest normalnie magią która bez względu na to jak chcemy ją wykorzystać nie zrobi drugiemu stworzeniu krzywdy. Magia lecznicza to magia w której rzuca się zaklęcia które leczą rany i nie tylko. Podstawowa magia to magia którą możne uprawiać nawet ten który nigdy z magią się nie spotkał. Czarna magia jest już bardziej skomplikowana ponieważ z tego zakresu zaklęcia trzeba bardzo starannie ćwiczyć. Jest przydatna, ale też u niektórych osób bardzo niebezpieczna. To zależy, od jak ktoś napisał wcześniej, od woli osoby, czy ta osoba chce zrobić krzywdę drugiemu stworzeniu czy nie. No na tym bym zakończyła swoją wypowiedź...

napisała to Atena... Bogini Mądrości

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ludzie, muszę was zaskoczyć. :)
Nie udało Ci się :P
Magia dzieli się na różne rodzaje...

Rodzaje i podziały tworzą ludzie. To tylko sztuczne klasyfikacje ułatwiające zrozumienie, nic więcej. Przykładowo magia lecznicza o której piszesz, jest przez wielu zaliczana do białej, bo jest "dobra". Dla mnie wymyślanie czegoś takiego to głupota i nie ma trudniejszych i łatwiejszych zaklęć. Chyba, że sama to sobie wmawiasz, sama się ograniczasz.

napisała to Atena... Bogini Mądrości

Napisała Luna, bogini Księżyca ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się nie zgadzam co do obu stwierdzeń, bo wszystko zależy od punktu widzenia. Zamiast mówić bóg czy szatan nie można powiedzieć Stwórca i uogólnić to? To człowiek to podzielił żeby słaby umysł wiedział o czym mówi. Skąd wiesz że coś jest dobre a coś złe? tak ci powiedziano a to jak postępujesz zależy od ciebie i twojego punktu widzenia. Np jeden lata na wojnie i zabija i ty mówisz że robi źle ale z jego punktu widzenia nie jest to złe bo walczy w sprawie w którą wierzy. Chodzi mi o to że nie można tego od tak przypisać do konkretnej grupy. To samo z magią, ona poprostu jest a to jak ją wykorzystasz zależy od Ciebie i twojego punktu widzenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wieżę w czarną magię... Czytałem o niej nawet książkę były tam zaklęcia, chciałem spróbować ,,przecież to tylko tekst'' tak myślałem aż stało się coś dziwnego... Nie chce mi się tego opisywać ale jakby ktoś zawładną moją energią czy coś w tym rodzaju. Nie radzę się bawić tą odmianą magii. Tyle ode mnie pozdrawiam ^ ^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Re: Czy..

przez Xaz 30 Mar 2008, 04:12

Tak zwana "Czarna Magia" opiera sie na kontaktach z demonami, duchami itp. Nikomu o zdrowych zmysłach nie radze bawić sie z tym rodzajem magii ponieważ praktycznie żaden z nas nie jest w stanie jej użyć, i jest bardziej niebezpieczna niż może się to niektórym wydawać.

masz wielka racje biala magia jest napewno dobra przynajmiej tak mi sie wydaje spoko moze mam 11 lat ale to co

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeczytałam wszystkie posty tutaj opublkowane i niektóre mnie zaciekawiły. Np, Luna, jesteś osobą, od której można się wiele dowiedzieć, bo samawiele przeżyłaś. Moja skromna osoba nie wierzy niestety w chrześcijaństwo. Wydaje mi sięono farsą, ale odbiegam od tematu. Wierzę w magię, bo dość często zauważam wokół siebie rzeczy, których nie da się zrozumieć racjonalnie i logicznie. Nie żebym była nienormalna. Magia dla mnei dzeli sięm na czarną i bałą, choć bliższa zawsze była mi ta czarna.

Dylemat Bóg, czy Szatan zostawię am, bo to nie moja broszka.

:twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro wierzysz w istnienie duchów to magia biała czy czarna także istnieje.To są zjawiska raczej związane z sobą,nie uważasz tak?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czarna magia jest na podstawie rządzy człowieka do przedmiotu porzadanego osoby .

Opiera sie to na intencji destrukcji czegos lub kogos i nienawisci do ludzi by posługiwac sie takimi tzw czarnymi mocami trzeba zawrzec pakt z owymi mocami!!

Często ludzie intereuja sie czarna magia którzy urodzili sie w biedzie lub w niej zyja i ucza sie jej z nienawisci do tego jak ludzie ich postrzegaja!

Przynajmniej to moja taka jest opinia!Krytyka wskazana!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się z grubass666 bo sama mam podobne doświadczenia. Nie żebym urodziła się w takiej rodzienie. Kiedy serio czegoś nienawidze i prubuje się w jakiś "szemrany" sposób tego pozbyć, to zazwyczaj ktośinny niby przypadkiem to niszczy.

Czasem to torchę straszne xD :twisted: :twisted:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czarna magia jest na podstawie rządzy człowieka do przedmiotu porzadanego osoby .

Opiera sie to na intencji destrukcji czegos lub kogos i nienawisci do ludzi by posługiwac sie takimi tzw czarnymi mocami trzeba zawrzec pakt z owymi mocami!!

Często ludzie intereuja sie czarna magia którzy urodzili sie w biedzie lub w niej zyja i ucza sie jej z nienawisci do tego jak ludzie ich postrzegaja!

Przynajmniej to moja taka jest opinia!Krytyka wskazana!

A to po "polskiemu" jest? - uwaga wstępna, krytyczna, dotyczy sposobu wyrażania myśli.

Na początek proponowałbym przeczytać "Dzieje magii. tom I. Wprowadzenie." Prokopiuka w kwestii określenia terminologii stosowanej.

Druga rzecz - nie zgadzam się zdecydowanie z tezą że trzeba zawrzeć pakt z tymi mocami. Jeśli są potężne to po co im pakt z nami? Co na tym zyskają - skoro są złe? Wpływ destrukcyjny na otoczenie poddającego się im człowieka, który może i dostanie dokładnie to czego chce (albo tak mu się wydaje), ale tak naprawdę czego nigdy nie potrzebował w zamian za niedostrzegalny koszmar który staje się jego udziałem. Paranoje, szukanie winnych i niszczenie kolejnych celów, które niczemu nie są winne przy złośliwym, aktywnym udziale paktujących mocy.

Czarna magia? Proste pytanie - ile z tych "czarnych magów" było znanych? Ilu z nich umarło szczęśliwymi, zdrowymi ludźmi z życiem wypełnionym czymś więcej niż tylko magią, rytuałami i zatęchłymi pergaminami? Ilu z tych którzy zaczęli interesować się goecją skończyło w szpitalach psychiatrycznych?

Kwestia "chrześcijan" na forum jest o tyle zabawna że z tego co tu widzę to tak naprawdę nie wierzą oni w to że laskę można zamienić w węża, ani że Szymon mag mógł zostać oślepiony przez "kochającego i wybaczającego" Chrystusa, względnie, że przy Piotrze apostole umierali ludzie którzy oszukiwali społeczność. Ja wiem, że ja mam marną znajomość Biblii, ale pewne rzeczy związane z teurgią są tam całkiem nieźle opisane.

Z doświadczenia powiem, że materializujące się robale z powietrza, z "dymu" pojawiających się, rosnących cząsteczek, scalających w rybika, są rzeczą fascynującą za pierwszym razem, zwłaszcza dla osób które lubują się w książkowej czy filmowej magii. Fascynacja niknie, gdy jakiś robal zamienia się w cząsteczki które zaczynają krążyć we własnym ciele, a co pewien czas materializuje ci się jakaś mała muszka, a czujesz że z ciała fizycznie znika pewna mała chmurka. Ja rozumiem, że dla niektórych wierzących Biblia ogranicza się do tekstów czytanych przez księdza dobrodzieja, który mam wrażenie, że ma przykazane żeby nie czytać pewnych rzeczy w niej zawartych. Cóż, w końcu miłość zatryumfuje, prawdaż... Ciekawe co by Hiob na ten temat powiedział.

Kwestia rytuałów w towarzystwie co poniektórych bytów może sprawić, że piorun walnie ci w dom z bezchmurnego, nocnego nieba i spali w najlepszym wypadku, kartę sieciową. Dlatego przed rytuałami warto wyłączyć z kontaktu co wrażliwsze urządzenia teleinformatyczne. Kwestia paktów z niektórymi mocami to wszak możliwe późniejsze błąkanie się na pustyni przez np. 40 lat. Ale na wolności. Więc co tam jedna, czy dwie karty sieciowe, albo płyta główna komputera w porównaniu z tym. Niektórym nigdy dosyć efekciarstwa.

Kwestia zawarcia to jedno, a jak wygląda kwestia późniejszego zerwania?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście wierze. :)

Sama czasami czaruję, ale to nie moja wina, w mojej rodzinie to normalne.

Moją babcie śmiało można nazywać czarownicą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sama czasami czaruję,

Tak z czystej ciekawości, można wiedzieć jaką magią dokładnie się zajmujesz? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Blue Berry, czy chcesz powiedzieć, że masz w rodzinie "Szeptuchy"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
;) taaa mówicie tu o magi i wgl praktykowaniu a niby w jaki sposób to praktykujecie..../? według mnie jesli wgl byla jakas magia kiedy kolwiek np w stylu ze kogos tam przeklne albo cos i sie to stanie to takie rzeczy zostaly zapomniane i jusz nieistnieją

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
;) taaa mówicie tu o magi i wgl praktykowaniu a niby w jaki sposób to praktykujecie..../? według mnie jesli wgl byla jakas magia kiedy kolwiek np w stylu ze kogos tam przeklne albo cos i sie to stanie to takie rzeczy zostaly zapomniane i jusz nieistnieją

takie rzeczy sa nadal praktykowane,istnieją, sa wieszczki we wsiach, tzw mądre baby, kóre takie rzeczy umieją,praktykuja je i mówia o nich innym,mało czytasz,mało wiesz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Liturgia kościelna szczególnie po łacinie to też magia, to rytuały magiczne. Jeżeli ksiądz odprawia taka mszę i ma sobie złość, nienawiść to stwarza czarną magię tym samym. Ludzie, którzy przychodzą do kościoła i modlą się w intencji żeby sąsiadkę szlag trafił czyż to nie czarna magia? To nie mury kościoła sprawiają, że religia jest dobrem, a dobre wnętrze człowieka, który do niego przychodzi. Przypominam o krzyżakach, którzy łapali dzieci za nóżki i rozbijali im główki o ścianę, przypominam setki lat inkwizycji, która spaliła tysiące niewinnych na stosach, Przypominam braci Jezuitów którzy manipulowali połową świata z Bogiem na ustach, ale we własnych interesach politycznych, zabijając skrytobójczo tych, którzy stanęli im na drodze. Przypominam ilu wynaturzonych szaleńców zasiadało na tronie papieskim. Teraz jeszcze doszedł problem pedofilii w kościele, który jest o wiele większy niż się to ujawnia. Przecież pedofilia to satanizm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmmm,pedofilia to satanizm?ok,pedofilia jest złem, to zboczenie, wynaturzenie i spaczenie, ale satanizm?nie skojarzyłabym ze soba tych dwóch terminów, ale ok, jeśli masz takie skojarzenie to musisz mieć coś konkretnego na myśli...msza to rytuał oczyszczający, święty rytuał na chwałę Boga, więc rytuały sa jednak wciąż odprawiane, tylko wszystko dla Boga...a wicca to też rytuały magiczne, więc one istnieją, sa wciąż praktykowane, czarna magia, jak wspomniałam, też jest wciąż praktykowana, tylko może Tomek5113 nie ma o tym pojęcia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Msza to tylko rytuał i nic więcej, przecież bez człowieka sama msza się nie odprawia i od jego stanu wewnętrznego zależy jaka ona będzie zła czy dobra i jaki pożytek przyniesie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Msza to tylko rytuał i nic więcej, przecież bez człowieka sama msza się nie odprawia i od jego stanu wewnętrznego zależy jaka ona będzie zła czy dobra i jaki pożytek przyniesie.

msza Św. dla osoby głęboko wierzącej może przynieść swego rodzaju oczyszczenie, duchowa radosć i jakies spełnienie duchowe, jeśli ktoś ma dobre intencje, oczywiście, więc ten "rytuał"może wniesc coś do serca, może być czyms więcej, jeśłi nie wydaje się, że wszystkie formułki,zmawiane na takiej mszy, są mówione z czcią i sprawiają, że człowiek sie na nie otwiera, bywa,że wtedy jest szcześliwszy, więc to nie zwykły rytuał, jak mówisz, to może być coś więcej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To wszystko ma sens [ ja uważam że chrześcijaństwo samo w sobie jest słabe, ale z drugiej

strony nie znam lepszej religi (chodź sam jestem szatanistą).

Ale co do magi, czarna jest paktem z szatanem, za którą musimy płacić.

Białej nie wyznaje.

Wierze szczerze w klątwy.

AVE

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się